www.gor-adm.gov.ua Контакти На головну сторінку Корисні лінки

Офіційний сайт Президента України

Урядовий портал

Верховна Рада України

Хмельницька обласна державна адміністрація
Сатанівська ОТГ
Городоччина туристична

 

Туристичні маршрути Городоцького району

 

Маршрут №1. «Древній Сатанів»

Ознайомлення з Міською Брамою, Муром 1553 р., XV-XVI ст., Фортецею XV-XVI cт., 1724 р, Синагогою 1514-1532 рр.

Маршрут №2. «Свято-Троїцький монастир».

Пропонується: Троїцький монастир XVI-XVIII ст.

Троїцька церква 1654 р., Келії з Дзвіницею 1654 р.,

В’їзна брама XVIII ст.,

Печерний монастир XI ст.

Маршрут №3. «Національний природній парк «Подільські Товтри»

Парк «Подільські Товтри», Санаторій «Товтри», родовище мінеральних вод.

Огляд Санаторію, частування Сатанівською мінеральною водою із Збручанських родовищ.

Маршрут №4. «Іванківці».

Знайомство з прекрасними легендами, вапняковими штольнями, природою Товтр. Найбільш цікавим є Давньоруське городище, яке є четвертим Святилищем на території Городоцького району, три знаходяться на Тернопільщині - Збручанського культового центру або Країни Волхвів. Огляд цілющих Священних джерел. Скіфський поховальний храм VII ст. до н.е.

Маршрут №5. «Траянів вал».

Траянів вал - це грандіозна фортифікаційна споруда, що проходить по території Городоцького району. Споруджена за часів правління римського імператора Траяна /98-117 рр/. Починається поблизу Сатанова, далі с. Зверхівці, Кремінянські хутори, поля с. Лісоводи, ліс с. Велика Яромирка. Огляд «Містечка майстрів». Ранослов’янське поселення VIII-IX ст. поблизу с. Лісоводи.

Маршрут №6. «Городище».

Маршрут проходить через Городок, Бедриківці і завершується у с. Кузьмин. У с. Кузьмин пропонується туристам огляд архітектурних пам’яток- Синагоги XIX ст. Відвідування церкви, старовинного кладовища. Відвідування Давньоруського городища IX-XII cт.

Маршрут №7. «Городок».

Розпочинається із західної околиці міста з Австралійської могили. Районний краєзнавчий музей. Урочище «Козача долина» - поселення трипільської культури IV-II тис. до н.е. «Стара гребля».

Маршрут №8. «Купин-Великий Карабчіїв».

Розпочинається у с. Купин, «Старий млин» - побудований в XV ст. Староруське городище IX-XII ст. Православний храм XIX ст. с. Великий Карабчіїв.

          

Курорт Сатанів

Основними природними ресурсами лікувального та оздоровчого значення Сатанівської курортної зони є родовище мінеральних вод типу „Нафтуся” під назвою „Збручанська”. Сам курорт розташований на знаменитих Подільських Tовтрах. Гориста місцевість, густо вкрита лісами, чисте повітря, м’який клімат – ці чудові якості довкілля принаджують будь-кого в різні пори року. Цей малозайманий куточок природи в народі ще називають Подільською Швейцарією.

Про Сатанів ще з давніх давен далеко за межі тогочасного Поділля йшла добра слава. Чутки та перекази оповідали про місцеві цілющі води, котрі „б'ють” з-під землі та лікують людей. Лише на початку 70-х років минулого століття неподалік древнього подільського містечка по р.Збруч були відкриті величезні запаси мінеральної води типу „Нафтуся” для внутрішнього лікувального вживання та вода з великим вмістом солей (до 33 гр. на літр) – ропа для зовнішнього лікувального застосування.

Науковці визнали, що Збручанські мінеральні лікувальні води, на відміну від Трускавецької „Нафтусі”, містять у собі вдвічі (!) більше біологічно активного компонента – органічної речовини, збагаченої мікроелементами йоду, брому, міді, марганцю, фтору, двовалентного заліза, таборної кислоти, фосфору.

Мінеральна вода типу „Нафтуся” Збручанського родовища має чітко виражену жовчогінну, сечогінну та протизапальну дії. Сильномінеральізована вода (ропа) використовується для лікування захворювань опорнорухового апарату, периферичної нервової системи, жіночих статевих органів.

Українськими вченими відкриті нові лікувальні ефекти води „Нафтуся” виведення з організму ще й токсинів, а також відновлення функцій кістково-мозкового кровоутворення, порушених внаслідок радіоаційного ураження (патент України).

Основними користувачами лікувальних та оздоровчих факторів Сатанівської курортної зони є бальнеологічні комплекси: санаторій „Товтри”, на 504 місця, санаторій „Збруч” – 100 місць, санаторії (спальні корпуси) корпорації „Укршляхбуд” та управління МВС України по 50 місць кожний. Окрім того, 200 місць до послуг користувачів є в інших оздоровчих закладах курорту Сатанів.

Санаторій „Товтри” – найстаріший з бальнеологічних комплексів курорту. Він почав функціонувати з 1989 року. Профіль санаторію – урологічний та гастроентерологічний. Найголовніше те, що поряд з повнокровним цікавим відпочинком, тут проходять глибокий та ефективний курс лікування ниркової, сечовидільної системи, з нахилом до нирково-кам’яної хвороби, підшлункової залози, гепатито-біліарної системи. Окрім того, пропонується реабілітаційний курс після видалення каменю із нирок та печінки.

За одностайною думкою усіх, хто проходив курс оздоровчого лікування в бальнеологічних комплексах курорту Сатанів, та висновками науковців збручанська „нафтуся” по ефективності не має собі рівних. До прикладу, підсилює жовчовиділення, знижує рівні холестерину та цукру, збільшує кількість холатів у жовчі, сприяє відходженню дрібних конкрементів із жовчних та сечовивідних шляхів, лікує ожиріння.

Загалом потенціал Городочини з питань курортології в останні роки настільки значний і яскравий, що надалі не може не привернути інтерес широкого кола зацікавлених і вимагає державної програми належного освоєння світового значення родовища мінеральної води типу „Нафтуся” та інших мінводів та розсолів.