www.gor-adm.gov.ua Контакти На головну сторінку Корисні лінки

Офіційний сайт Президента України

Урядовий портал

Верховна Рада України

Хмельницька обласна державна адміністрація
Сатанівська ОТГ
Культура

У районі мережа установ культури складає: 42 клубних заклади, 45 бібліотек, з них 2 бібліотеки-музеї, три початкових спеціалізованих мистецьких закладів, 1 краєзнавчий та 11 музеїв на громадських засадах.

В установах культури працює 173 чоловіки. З вищою освітою 50, з незакінченою вищою – 110.

Також у районі функціонує 192 клубних формувань, в тому числі 22 любительських об’єднань та клубів за інтересами, 168 колективів художньої самодіяльності. З них приймає участь 1685 чоловік. Десять колективів художної самодіяльності, що носять почесне звання «зразковий» та «народний» аматорський.

БІБЛІОТЕКА

У центральній районній бібліотеці функціонують 3 відділи, а саме: організаційно-методичний та інформаційно-бібліографічний, відділ обслуговування, при якому функціонує сектор краєзнавства, відділ упорядкування і формування бібліотечних фондів та каталогів, Інтернет – центр.

У своїй роботі бібліотеки керуються такими головними принципами: максимальне задоволення читацьких запитів, доступність книжкового фонду та інформації для всіх груп населення, відповідність фонду та послуг запитам користувачів.

Серед інноваційних інтерактивних форм можна назвати дзвони пам'яті, подорож до могили героя війни, політичні, патріотичні трибуни, кінофотокраєзнавчі альманахи, репортажі-реквієми, економічні та екологічні репортажі години економічної думки, духовні етюди, правові стежки, трибуни думок, панорама фактів, репортажі за сторінками періодики, години духовності, скорботи, спілкування, повідомлення, фотовиставки, виставки-портрети, роздуми, знайомства, хобі, літературні ранки, години, подорожі, асорті, ігри, ігротеки, акції, родинні свята, історико-літературний похід, поетичний майстер-клас, уроки моралі, народознавство, етики, державності, прем'єри, презентації книг, літературні монологи, марафони тощо.

Городоцька ЦРБ вже шостий рік є осередком безкоштовного вільного доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів. Центр обладнаний 8-ма ком’ютерами.

Основна мета Інтернет - центру - надання читачам бібліотеки доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет.

Понад 750 користувачів ( з них 205 на пільговій основі) черпають із всесвітньої мережі Інтернет різноманітну інформацію.

Бібліотеки ЦБС проводять дні інформації, дні нової книги, дні періодики, дні цікавого журналу, дні Інтернету, огляди літератури, дні спеціаліста, дні бібліотеки, екскурсії в бібліотеку, бібліотечно-бібліографічні уроки, вернісажі періодики, хвилини бібліотерапії, години цікавої інформації, експрес-огляди, надають усні та письмові довідки на запити користувачів.

БУДИНКИ КУЛЬТУРИ

Установами культури району за звітний період проведено 1500 концертів, свят, вечорів.

Городоцький районний Будинок культури підготував і провів 10 концертних програм в селах району (Клиновому, Липівці, Велика Яромирка, Кузьмин, Жищинці).

Проведено культурно-мистецькі заходи: театралізоване свято «Весна. Великдень. Боже Воскресіння» ( в селах Бедриківці, Чорниводи, Клинове).

Заходи до річниці Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-біль душі», заходи до дня Великої Перемоги «Пам'ять серця, пам'ять сивини, пам'ять тих, хто не прийшов з війни», свято матері «Матусенько мила, єдина», свято рідного села в селах: Велика Яромирка, Велика Левада, Великий Карабчиїв, Лісоводи, Балакири, Пільний Олексинець.

Театралізоване свято до Дня захисту дітей «Світ в очах дітей», свято до Дня млоді. Розважальні шоу-програми для учнів молодших класів «Весняний вернісаж».

ТУРИЗМ

У межах району розроблено та функціонує 20 туристичних маршрутів. Розроблено туристичні маршрути та виготовлено рекламні буклети: «Городоччина туристична», «Сатанів: історико - краєзнавчий довідник», «Місто під містом», пансіонат «Загублений рай»», «Візитна карта Городоцького району», «Древній Сатанів».

У розвитку сільського зеленого туризму вже зареєстровано і працюють 4 агрооселі, де одночасно можна розмістити понад 200 відпочиваючих.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації знято та виготовлено документальний фільм «Городоччина туристична», «Сатанів курортний», в який ввійшли розділи «Скіфські кургани», «Древній Сатанів», «Курорти Сатанова».

ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ ГОРОДОЧЧИНИ

На обліку та під охороною знаходяться 14 пам’яток та 44 об’єкти археології, 44 пам’ятників архітектури з них 6 пам’яток Національного надбання у смт.Сатанів, а саме:

- Міська брама ХУ-ХУІст. 1724р. ох.№ 753

- Замок ХУ-ХУІІІ ст.. ох.№754.

- Синагога 1514-1532рр. ох№755

- Троїцька церква 1654р. ох №756/1

- Келії з дзвіницею 1654р. ох№756/2

- В’їздна брама ХУІІІст. Ох.№756 /3.

Протягом трьох років з метою збереження та недопущення знищення ведуться дослідження скіфських курганів поблизу сіл: Іванківці та Кам’янка, археологічною експедицією Кам’янець-Подільського державного університету (керівник доцент Гуцал А.Ф.) Наразі розпочато розроблення «Комплексної програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини Городоцького району на 2011-2015 роки».

На розгляд Консультативної ради з питань культурної спадщини в Хмельницькій області з метою занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, подано 17 об’єктів історії. Готуються матеріали про пам’ятку архітектури ХІХст. Купинський млин.

ГОРОДОЦЬКА ДИТЯЧА ХУДОЖНЯ ШКОЛА

Рік заснування Городоцької дитячої художньої школи – 1979. У школі навчається до 100 учнів та працює 8 груп образотворчого мистецтва.

У 2010 році брали участь у виставці викладачів, яка проводилась в обласному науково-методичному центрі. Двоє викладачів нагороджені грамотами в номінації "декоративно-прикладне мистецтво".

Школа пройшла атестацію " з відзнакою".

Організовано персональні виставки в школі з польською мовою навчання та районній бібліотеці сестер Островських Надії та Вікторії. Організовуються виставки робіт учнів та викладачів школи в гімназіі, загальноосвітніх школах, бібліотеці, музеї .

Учні ГДХШ - активні учасники та неодноразові переможці обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів та фестивалях дитячої творчості, таких як :

-«Я хочу жити в якісному світі» ( обласний),

-«Податки очима дітей» (обласний) ,

-«Об’єднаймося ж , брати мої !» ( Всеукраїнський).