www.gor-adm.gov.ua Контакти На головну сторінку Корисні лінки

Офіційний сайт Президента України

Урядовий портал

Верховна Рада України

Хмельницька обласна державна адміністрація
Сатанівська ОТГ
НОВИНИ

АРХІВ НОВИН 2017 РОКУ


Президент: Україна прагне у найближчі 10 років приєднатися до НАТО

Україна прагне в найближчому майбутньому приєднатися до НАТО. Про це заявив Президент Петро Порошенко в інтерв'ю виданню Hamburger Abendblatt, яке входить до німецького медіаконцерну Funke Media Group.

«Ми з особливою наполегливістю працюємо над членством в НАТО. Наша мета – у наступному 10-річчі стати членом Альянсу», - сказав Президент. «Разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні», - наголосив Петро Порошенко та зауважив, що «держави НАТО могли б повчитися в України, як протистояти Росії».

Говорячи про подальшу інтеграцію до Альянсу, Президент наголосив: «Нам потрібен тепер план дій для набуття повного членства в НАТО. Ми прагнемо отримати цей план дій до кінця 2019 року».

«Україна прагне якомога швидше виконати всі критерії для членства в НАТО і ЄС», - сказав Президент. При цьому він підкреслив, що держава витрачає до 6 % ВВП на оборону. «Це в чотири рази більше, ніж у частини партнерів НАТО», - зауважив Президент України.

«У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це - 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років комуністичного режиму», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що з 2014 року Україна протистоїть російській агресії. При цьому він підкреслив, що анексувавши 18 березня 2014 року Крим, Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни.

«Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО», - підсумував Президент.

22.03.2018


Глава держави підписав Закон щодо заборони допуску осіб зі зброєю до будівель, де працюють Верховна Рада, Президент, Уряд, інші органи держвлади

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», який був прийнятий Верховною Радою України 20 березня 2018 року.

Відповідно до Закону до будинків, де працюють Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, а також будинків, де працюють інші органи державної влади України і щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю (крім осіб, які відповідно до цього Закону здійснюють державну охорону відповідного будинку). Також до будинків, де працюють Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, інші органи державної влади, не допускаються особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами.

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

22.03.2018


Відбулося засідання районної Координаційної ради

Сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося планове засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Під час засідання членами Координаційної ради було розглянуто 4 питання порядку денного.

Про проведену профілактичну роботу з особами, які вчинили насильство в сім’ї протягом звітного року інформувала старший інспектор сектору превенції Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Анастасія Гуменюк.

Завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, секретар Координаційної ради Олександр Казмірчук інформував присутніх про проведення корекційних програм для осіб, які вчинили насильство у сім’ї та про підготовку заходів щодо відзначення Дня матері та Міжнародного дня сім’ї у Городоцькому районі у поточному році.

Фахівець із соціальної роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Кішик ознайомила учасників засідання із результатами проведення соціальної роботи із сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін, начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський.

22.03.2018


Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

21 березня під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

У засіданні комісії взяли участь: завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Казмірчук, завідувач сектору державних соціальних інспекторів Олена Сльоз, спеціаліст сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олена Чернецька, начальник Городоцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області Юрій Лабань.

Членами комісії було розглянуто 8 заяв: 1 - про повернення виплати пенсії за минулий період, 4- про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 3- про припинення соціальних виплат.

За результатами обговорення та детального вивчення поданих документів, члени комісії прийняли рішення у задоволені усіх заяв.

21.03.2018


Дев’яте місце у рейтингу губернаторів за підсумками 2017-го отримав голова Хмельницької ОДА

За даними Держстатистики України всеукраїнське видання «Ділова столиця» вчергове підвело підсумки діяльності рейтингових показників за 2017 рік 23 територіальних одиниць України.

«Хмельниччина за результатами рейтингу піднялась на 9 позицію», – зазначив голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.

Рейтинг проводився за 20 ключовими критеріями.

Аграрна Хмельниччина тримає лідируючі позиції у сільськогосподарській галузі, чим забезпечує найбільший ріст сільгоспвиробництва в країні – 9,7%. Продукція рослинництва збільшилась на 11,6%, тваринництво – 4,3%, виробництво соняшника зросло на 25,4%, цукрового буряка – 21,1%, овочів – 18,1%, зернових і зернобобових – 6,6%, картоплі – 4,9%, яєць – 26,5%.

Варто відмітити, що область стала лідером у динаміці експорту товарів та послуг (46,2%). Зокрема, експорт в країни ЄС збільшився на 44,8%. Крім цього, область наростила експорт товарів у Турцію, Молдову, Білорусія, Індонезію, Грузію, США та інші країни.

Область увійшла в четвірку регіонів з самою низькою заборгованістю по зарплаті на одного працівника і найменшою кількістю працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної. А також, Хмельниччина в п’ятірці кращих за темпами росту реальної заробітної плати.

20.03.2018


В облдержадміністрації обговорили зміни до перспективного плану формування територій громад області

19 березня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Валерія Олійника відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.

Метою засідання було доопрацювання проекту перспективного плану по тих районах області, території яких майже повністю охоплені сформованими об’єднаними територіальними громадами за винятком окремих сільських та селищних рад, які складають так звані “білі плями”.

У ході засідання члени робочої групи заслухали представників Волочиської, Городоцької, Кам’янець-Подільської, Новоушицької, Полонської, Славутської, Хмельницької, Чемеровецької та Ярмолинецької райдержадміністрацій, які представили бачення мешканців необ’єднаних сільських та селищних рад та бачення районної влади щодо можливого об’єднання таких громад в ОТГ чи доприєднання до вже існуючих ОТГ.

Проаналізувавши всі представлені дані, а також врахувавши рекомендації нормативних актів, які визначають порядок створення об’єднаних територіальних громад, географічне положення, наявну інфраструктуру, сформовані культурно-економічні зв’язки, члени робочої групи шляхом голосування вирішили запропонувати такі зміни до існуючого перспективного плану формування територій громад Хмельницької області:

-у Волочиському районі: віднести Богданівську, Купільську, Новогреблівську, Поповецьку, Соломнянську, Холодецьку сільські ради до Волочиської міської ОТГ;

-у Городоцькому районі: Бубнівську, Веселецьку, Курівську, Хоптинецьку сільські ради – до Сатанівської ОТГ, Немиринецьку – до Городоцької ОТГ;

-у Кам’янець-Подільському районі: Довжоцьку, Кадиївецьку, Завальську, Заліську, Зіньковецьку, Слобідко-Рихтівську, Рихтівську – до Довжоцької ОТГ, Панівецьку та Кам’янську – до Слобідко-Кульчиївецької ОТГ, Орининську, Шустовецьку, Приворотську, Підпилип’янську, Приворотську, Шустовецьку – до Орининської ОТГ;

-у Новоушицькому районі: Борсуківську, Вахновецьку, Зеленокурилівецьку – до Новоушицької ОТГ;

-у Полонському районі: Кустовецьку, Воробіївську, Білецьку – до Полонської ОТГ;

-у Славутському районі: Варварівську – до Славутської міської ОТГ, Головлівську, Лисиченську – до Крупецької ОТГ; Старокривинську, Білотинську Ізяславського району – до Нетішинської ОТГ; Волицьку, Улашанівську, Цвітоську, Бачманівську, Миньковецьку, Іванівську, Жуківську, Марачівську, Ногачівську, Хоровецьку – до Улашанівської ОТГ;

-у Хмельницькому районі: Шумовецьку – до Розсошанської ОТГ, Малиницьку, Водичківську – до Шаровечківської ОТГ, Копистинську, Масівецьку, Пироговецьку, Бахматовецьку, Пархомовецьку, Давидковецьку, Богдановецьку Деражнянського району – до Копистинської ОТГ;

-у Чемеровецькому районі: Гусятинську, Юрковецьку, Вишнівчицьку, Летавську, Зарічанську – до Чемеровецької ОТГ;

-у Ярмолинецькому районі: Михайлівську, Баламутівську та Загінецьку Деражнянського району – до Михайлівської ОТГ (з центром у Михайлівці); решту необ’єднаних рад – до Ярмолинецької ОТГ.

Як зазначив Валерій Олійник, внесення таких змін до перспективного плану не означає, що всі ці громади вже зобов’язані об’єднатися згідно перспективного плану, однак дає можливість безперешкодно зробити це в майбутньому, якщо громади приймуть таке рішення. Далі зміни до перспективного плану мають бути розглянуті та затверджені на сесії обласної ради, а тоді Кабінетом Міністрів України.

20.03.2018


Уряд ліквідував черги за засобами реабілітації для людей з інвалідністю

Уряд ліквідував черги за засобами реабілітації для людей з інвалідністю. Про це Міністр соціальної політики України заявив у Верховній Раді під час «Години запитань до Уряду».

«У Державному бюджеті на 2017 рік було передбачено 977 млн 600 тис. грн на забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, що становило лише 60 відсотків від заявленої потреби і утворювало майже річну чергу за отриманням таких виробів. Уряд вишукав резерви фінансування, та обсяги програми було збільшено на 652 мільйони гривень за рахунок внутрішнього перерозподілу коштів між програмами Міністерства соціальної політики», – заявив Міністр.

Урядовець також висловив подяку членам Бюджетного комітету Верховної ради на чолі з Андрієм Павелком за те, що вони зробили можливим збільшення фінансування програми забезпечення засобами реабілітації.

«Завдяки цьому рішенню у 2017 році вперше в повному обсязі було забезпечено осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації. Було видано більше 400 тисяч одиниць технічних виробів, з них: 13,8 тисячі крісел колісних, 73,4 тисячі протезно-ортопедичних виробів і більше 36,5 тисячі засобів реабілітації. У 2018 році на реалізацію програми передбачено на 150 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році», – резюмував Андрій Рева.

Саме вирішення проблем фінансування дозволило Міністерству соціальної політики створити нову модель забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, яка побудована на принципах адресності та прозорості.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

19.03.2018


Президент доручив підготувати зміни до Конституції щодо закріплення прагнення членства України в НАТО та Євросоюзі

Президент Петро Порошенко доручив підготувати зміни до Конституції України щодо закріплення прагнення нашої держави до вступу до НАТО та до Європейського Союзу.

«Нехай наші партнери по НАТО навіть не сумніваються, що російські генерали вважають війну на Сході України лише першим етапом війни з Альянсом», – зауважив Президент під час зустрічі з особовим складом штабу антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.Глава держави зазначив: «Це попри те, що Україна ще не є його членом, що ми маємо, нарешті, статус аспіранта – країни, яка претендує на членство разом з нашими партнерами з Грузії, іншими державами».

Петро Порошенко заявив, що Україна наполягатиме на схваленні Плану дій щодо членства в Альянсі. «Я вже, до речі, віддав розпорядження готувати проект поправок до Конституції, який на рівні Основного закону закріпить наше прагнення до вступу до НАТО та до Європейського Союзу», – повідомив він.

Президент зазначив: «Зараз на доповіді генерал Забродський (командувач силами антитерористичної операції генерал-лейтенант Михайло Забродський – ред.) детально доповів мені щодо посилення воєнної присутності Російської федерації вздовж кордону і продовження перебування регулярних військ РФ на окупованих територіях», – сказав Президент Петро Порошенко.

За його словами, оперативна обстановка в регіоні, згідно з доповіддю командувача силами АТО, залишається вкрай напруженою. «При цьому, під час систематичних обстрілів, у тому числі з використанням важкого озброєння позицій сил АТО, цілями атак російсько-терористичних угруповань стають мирні мешканці, населенні пункти та об’єкти інфраструктури», – наголосив Президент.

Він нагадав, що 1 березня щорічне послання Федеральним зборам російський президент «перетворив на декларацію погроз усьому світу новітніми зразками смертоносної зброї, здатної багатократно знищити все живе на планеті».

«Не можу сказати, що його шантаж справив будь-яке враження на нас з вами. Ми вже не одне десятиліття живемо в умовах російської військової загрози. В не один рік ми з вами на фронті відбиваємо російську військову агресію», – зауважив Президент.

За словами Глави держави, минулого тижня широкого розголосу набула доповідь американського аналітичного центру Institute for the Study of War. «Інститут вивчення війни виступив з оглядом дислокації російських військ уздовж українсько-російського кордону. За період з 2014 року росіяни розмістили і реорганізували свої сили так, щоб підтримати швидке механізоване вторгнення як з Півночі, так і зі Сходу України. Три механізованих дивізії повністю готові до інтервенції», – зазначив він.

Петро Порошенко наголосив: «Звісно, про те, що написав Інститут, нам відомо й самим, – завдяки тому, що протягом останніх років ми відродили розвідку. Та важливо, що на Заході дедалі більше усвідомлюють ці загрози і для України, і для країн Балтії, і для всієї об’єднаної Європи. Хотілося б, щоби ще одне попередження почули і ті наші співвітчизники, які полюбляють в соціальних мережах скалозубити хештегами на кшталт «#скажітьщепутіннападе».

Президент також зазначив, що нас декілька десятків років усипляли колисанками про «миролюбну» Росію. «І робили це з однією метою – щоб ми не були готові до її нападу. Так, власне, і сталося чотирнадцятого року», – сказав він.

«Але подібної помилки не повторимо більше ніколи. Тепер в Росії знають, що ми готові до відсічі, і дев’ять грамів свинцю припасли для кожного, хто прийде до нас із мечем», – підкреслив Петро Порошенко.

За словами Президента, на даний момент до складу російських окупаційних військ на Сході України входять два армійських корпуси загальною штатною чисельністю тридцять п’ять з половиною тисяч осіб. Вони безпосередньо підпорядковані оперативному командуванню, створеному на базі Восьмої загальновійськової армії Південного військового округу Збройних Сил Російської Федерації. Він наголосив, що командні посади в цих корпусах з рівня командира взводу, командира роти і далі командира батальйону, бригади обіймають російські кадрові офіцери.

«Всього на окупованих територіях українським військам протистоїть майже сімсот танків; більше тисячі броньованих бойових машин; більше тисячі артилерійських систем та 300 реактивних систем залпового вогню. Вся ця «армада» – поставлена Росією. Найманців готують в російських навчальних центрах в окупованому українському Криму, в Ростовській та Білгородській областях Росії», – також зазначив він.

Крім того, для вишколу підготовки підрозділів окупаційних військ російське командування створило мережу полігонів в тимчасово окупованих районах Донеччини та Луганщини та організувало на них проведення повного комплексу заходів оперативного та бойового тренування. «Ці заходи проводяться у терміни, встановлені командуванням Південного військового округу Збройних Сил РФ в єдиній, – наголошую, єдиній – системі підготовки військ та штабів російської армії до воєнних дій проти України», – також наголосив Президент.

19.03.2018


З метою профілактики туберкульозу

Кожен з нас щодня вирішує масу питань та проблем . Іноді термінові та невідкладні справи змушують нас забути про себе. Навіть, коли ми відчуваємо себе хворими, ми відкладаємо відвідування лікаря, оскільки не вважаємо свою хворобу вартою уваги та часу. Деколи не вистачає елементарної інформації, що не дозволяє своєчасно прийняти рішення стосовно свого здоров'я.

Саме тому 19 березня фахівцем із соціальної роботи Городоцького районного центру для сім’ї, дітей та молоді Інною Ястремською на базі Городоцького районного сектору з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції було проведено профілактично-роз'яснювальну роботу серед осіб, засуджених до покарання без позбавлення волі щодо інфекційного захворювання на туберкульоз.

Основною метою заходу є актуалізація проблеми туберкульозу в Україні, підвищення поінформованості населення щодо профілактичних методів, основних симптомів захворювання та можливості лікування. З учасниками заходу проведено анкетування та бесіду «Все про туберкульоз» з подальшим обговоренням специфічних та неспецифічних методів профілактики захворювання на туберкульоз.

Своєчасність виявлення захворювання та початок негайного лікування забезпечить повноцінне та безпечне життя для кожного з нас, тому при появі перших ознак негайно звернись до лікаря!

19.03.2018


Павло Розенко: Порядок надання пільг з оплати проїзду у готівковій формі буде запроваджуватися після відповідних рішень місцевої влади

Місцеві органи влади мають можливість самостійно вирішувати питання щодо монетизації пільг на проїзд чи збереження чинної системи розрахунку за перевезення пільговиків. Про це сайту «Главред» розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Рішення про монетизацію чи не монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті буде ухвалюватися місцевими органами влади. Саме вони мають вирішити, чи продовжуватиме існувати нинішня система розрахунку, чи буде введена монетизація пільг. Лише коли місцеві органи влади приймуть таке рішення, відповідний порядок, ухвалений Кабінетом Міністрів України, буде введений в дію у тому чи іншому регіоні нашої держави», - сказав він.

Павло Розенко ще раз наголосив, що інформація про те, що Уряд нібито обмежив кількість пільгових перевезень 30 поїздками на місяць, не відповідає дійсності. «Ми лише встановили мінімальну соціальну норму, нижче за яку місцевий орган влади не може приймати рішень щодо розрахунку монетизованої пільги. Таким чином, ми захистили права пільговиків від свавілля або можливих зловживань місцевої влади», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

«Місцевий орган влади може встановити будь-яку пільгову кількість перевезень на тому чи іншому виді транспорту для пільговиків, але не меншу, ніж соціальна норма, затверджена Урядом», - підкреслив він.

«Серед очевидних переваг монетизованої системи пільг — право вибору пільговиком виду транспорту, на якому йому їздити. Наприклад, на сьогодні практично обмежена можливість пільговика скористатися маршрутним таксі. Коли людина матиме на руках певну суму коштів, вона сама зможе вирішити, яким видом транспорту скористатися. Окрім того, людина матиме можливість взагалі не використовувати ці кошти на проїзд, а витратити їх на інші свої власні потреби», - пояснив Павло Розенко.

16.03.2018


Засідання комісії з питань захисту прав дитини

З метою реалізації заходів з охорони дитинства, поліпшення становища дітей, підтримки батьків або осіб, що їх замінюють, соціального захисту дітей, їх особистих, майнових, житлових прав та інтересів сьогодні відбулося планове засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації .

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур та інші члени комісії.

У ході роботи учасниками засідання було розглянуто 6 питань порядку денного: 5 - про вчинення правочину відносно малолітніх дітей, 1 – про здійснення перевірки виховних функцій у дитячому будинку сімейного типу.

На засіданні було заслухано працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та заявників. За підсумками роботи комісії, по кожному розглянутому питанню ухвалено відповідні рішення.

16.03.2018


До уваги жителів Хмельниччини!

За даними Українського Гідрометцентру, 17-19 березня на території області очікуються різкі зміни погоди: сильний дощ та мокрий сніг, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу (приріст снігового покриву 15-25 см), пориви вітру 15-22 м/с, місцями ожеледиця, зниження нічної температури до 10-16°, у південній частині до 4-10° морозу.

Такі погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту, а також ускладнення роботи енергетичної, будівельної галузей та комунального господарства.

Управління з питань цивільного захисту населення закликає водіїв за можливості утриматися від поїздок на власному транспорті та перечекати негоду вдома.

Якщо ж виїзд є необхідним, нагадуємо учасникам дорожнього руху перевірити гальма, зовнішні світлові прилади, справність склоочисників, системи обігріву та охолодження, утриматись від поїздок на літній гумі, бути максимально уважними та обережними, не перевищувати швидкість, рухатись на безпечній дистанції з увімкненим ближнім світлом фар. Не плануйте поїздок на далекі відстані.

Також повідомляє, що у цей період можливе обмеження руху транспорту загального користування. Відтак, обласна державна адміністрація звертається до жителів Хмельниччини обмежити переміщення між населеними пунктами у цей період.

Крім того, просимо водіїв не залишати автотранспорт на проїжджій частині, особливо в нічний час. Це не дає можливості працювати спеціальній техніці та створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху. У разі необхідності, водії можуть зупинитися у місцях відстою автотранспорту, яких в області налічується 27, де можуть вміщуватися 784 автомобілі (список місць відстою додається).

Просимо відповідально ставитись до власного життя та життя Ваших рідних.

15.03.2018


Відбулося засідання конкурсного комітету

Сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося засідання конкурсного комітету на визначення перевізників на приміських маршрутах загального користування.

Членами конкурсного комітету були розглянуті документи, подані претендентами для участі у конкурсі на право здійснення перевезення пасажирів у звичайному режимі руху на автобусних маршрутах загального користування у прямому та зворотному напрямках.

За результатами детального вивчення та аналізу поданих документів, конкурсним комітетом прийнято рішення щодо допуску претендентів до участі у конкурсі, що відбудеться 27 березня 2018 року.

15.03.2018


Увага! Попередження про погіршення погодних умов в Україні

17 березня у Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській областях сильний сніг, хуртовини (приріст снігового покриву 15-20 см); в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській областях сильний дощ та мокрий сніг, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу (приріст снігового покриву 5-10 см); в Україні пориви вітру 15-22 м/с, у північній половині на дорогах ожеледиця.

18 березня у Львівській, Тернопільській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській та Одеській областях сильні снігопади, хуртовини (приріст снігового покриву 20-25 см); в Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Харківській областях сильний дощ з переходом в сильний сніг, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу (приріст снігового покриву 5-10 см); в Запорізькій, Донецькій, Луганській областях сильний дощ; в Україні пориви вітру 15-22 м/с, на дорогах, крім південного сходу, ожеледиця.

19 березня у Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, вночі і в Кіровоградській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях сильний сніг, хуртовини (приріст снігового покриву 15-20 см); в Запорізькій, Донецькій, Луганській областях сильні опади у вигляді дощу і мокрого снігу, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь (приріст снігового покриву 10-15 см); У південно-східній половині країни пориви вітру 15-20 м/с, на дорогах України ожеледиця.

Зниження нічної температури до 10-16°, у південній частині до 4-10° морозу.

Такі погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту (рівень загрози для автотранспорту 2 (жовтий), в більшості центральних та східних областей 3 (червоний)), також ускладнить роботу енергетичної, будівельної галузей та комунального господарства.

14.03.2018


З метою регулювання питань земельних відносин

Сьогодні під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Зборовського відбулося чергове засідання комісії з питань регулювання земельних відносин на території Городоцького району.

У роботі комісії взяли участь: начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур, виконуюча обов’язки начальника відділу у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області Ольга Савіцька, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства і будівництва районної державної адміністрації Ігор Яблонський, головний спеціаліст з виробництва рослинницької продукції та розвитку сільських територій відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, секретар комісії Аліна Колесник та інші.

На розгляд комісії було винесено питання про надання дозволу на розроблення та затвердження технічної документації жителям с. Лісоводи, с.Хоптинці, с.Бедриківці, Городоцької міської та Сатанівської селищної рад. Всього було розглянуто 12 заяв громадян. За результатами роботи комісією було прийнято рішення у задоволенні усіх звернень.

Крім того членами комісії були розглянуті питання про розірвання договорів оренди не витребуваних часток (паїв), які розташовані на території Курівської сільської ради (ТОВ « Мрія Поділля») загальною площею 104,24 гектара, про надання в оренду не витребувані земельні частки (паї) загальною площею 78,48 га ТОВ «Мрія Поділля» на території Курівської сільської ради, про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок не витребуваних земельних часток ( паїв) в натурі ( на місцевості) загальною площею 12,8 га ТОВ «Мрія Фармінг Поділля» на території Курівської сільської ради.

14.03.2018


Цьогоріч на Хмельниччині триватиме фінансування програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок державного фонду регіонального розвитку, будівництво яких було розпочате у попередні роки, тобто таких, що віднесені до категорії перехідних. У 2018 році до цього переліку увійшло 22 проекти. Всього на їх фінансування передбачено 108,5 млн. гривень.

Як зазначає начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексій Дьома, усі проекти та програми регіонального розвитку, на які виділяються кошти з ДФРР, мають бути здані в експлуатацію. “Це головна умова, яку ставить Мінрегіон, при прийнятті рішення про виділення фінансування з ДФРР на проект чи програму,” – додає посадовець.

За інформацією управління регіонального розвитку та будівництва ОДА, до переліку перехідних проектів на 2018 рік увійшли:

6 проектів по будівництву, реконструкції та проведення капітального ремонту закладів освіти на суму 48,5 млн.грн., з яких 5 планується до введення в експлуатацію у 2018 році;

5 проектів по будівництву та реконструкції об’єктів фізичної культури та спорту на суму 20,4 млн.грн., з яких 4 планується до введення в експлуатацію у 2018 році;

4 проекти по будівництву та реконструкції об’єктів закладів охорони здоров’я, з яких 3 планується до введення в експлуатацію;

4 проекти по будівництву та реконструкції об’єктів житлово-комунального господарства, з яких 1 планується до введення в експлуатацію;

1 проект по будівництву закладу культури, який планується до введення в експлуатацію;

1 проект по будівництву підвідного газопроводу до населених пунктів Кам’янець-Подільського району;

1 проект реконструкції під центр надання соціальних послуг, який планується до введення в експлуатацію.

Планується до введення в експлуатацію у 2018 році наступні важливі об’єкти, які фінансувалися та буде продовжено фінансування за кошти фонду:

– загальноосвітня школа по вул.Садовій, 1а в с.Залужжя Білогірського району – будівництво;

– школа на 274 учня та сільський клуб на 400 відвідувачів, с. Новолабунь Полонського району – будівництво;

– cтадіон “Центральний”, по вул.Острозького,43, м. Старокостянтинів – реконструкція бігових доріжок;

– “Загальноосвітній навчальний заклад І—ІІІ ступеня №1 по вул.К.Острозького, 40, в м.Старокостянтинові — капітальний ремонт” в рамках реалізації концепції “Нова українська школа”;

– водогін с. Браїлівка — смт Нова Ушиця — завершення будівництва;

– спортивний комплекс на території школи по вул.Б.Хмельницького, 44, в смт Сатанів Городоцького району — будівництво;

– будівництво підвідного газопроводу середнього тиску до сіл Кам’янець-Подільського району.

– лікувальний корпус на 120 ліжок та харчоблок по вул.Шевченка, 40, у м. Городку – будівництво.

За інформацією управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації

13.03.2018


«Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта»

15 березня 2018 року о 10.00 год. за адресою: м.Хмельницький, вул. Соборна, 55, Навчально-культурний центр «Побужжя» федерації профспілок області, конференц зала №2 відбудеться навчальний тренінг «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта». Тренінг проводиться за ініціативи, експертної та фінансової підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та буде зосереджений на практичних інструментах і прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств. Запрошуються безробітні громадяни, яких цікавить питання організації власної справи.

Участь у тренінгу безкоштовна, учасники забезпечуються харчуванням та роздатковими навчальними матеріалами. Для участі необхідно попередньо зареєструватися. Реєстрація за посиланням https://goo.gl/mXuQfY триває до 18.00 год. 14 березня 2018 року.

Адміністрація Городоцького РЦЗ

13.03.2018


Засідання організаційного комітету

Сьогодні під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Наталії Попадин відбулося засідання організаційного комітету з підготовки заходів до відзначення 74-ї річниці звільнення Городоцького району від німецько-фашистських загарбників.

У засіданні взяли участь: заступник міського голови Олена Матвєйцева, начальник відділу культури Городоцької міської ради Олег Федоров, головний спеціаліст сектору культури, національностей та релігій районної державної адміністрації Людмила Чернецька, начальник організаційного відділу районної ради Інна Карвацька та інші.

Під час засідання було визначено формат, місце та час проведення заходів з нагоди 74-ї річниці визволення району. А саме, урочистий захід відбуватиметься біля Обеліску Слави у місті Городку 23 березня о 10 годині ранку. На захід запрошуються ветерани, представники трудових колективів, громадських організацій та жителі міста.

13.03.2018


Соціально-економічне становище області у січні 2018 року

Ринок праці

За даними державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних упродовж січня 2018р. збільшилась на 13,7% і на кінець місяця становила 13,7 тис. осіб. Із загальної кількості безробітних 46,0% становили жінки.

Рівень зареєстрованого безробіття по області порівняно з груднем 2017р. збільшився на 0,2 в.п. і на кінець січня 2018р. становив 1,8% населення працездатного віку (у міських поселеннях та сільській місцевості – 1,3% та 2,4% відповідно).

Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю впродовж січня 2018р., становила 10,7 тис. осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 2431 грн, що на 34,7% менше законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у січні 2018р. порівняно з груднем 2017р. збільшилась на 18,5% і на кінець місяця становила 1,4 тис.од (на кінець січня 2017р. – 1,5 тис.од).

За останніми даними у загальній кількості вакансій майже кожна четверта була в переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів, кожна восьма – на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності.

За професійними групами найбільший попит на кінець січня 2018р. спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом – 26,7% від загальної кількості заявлених вакансій, ще 23,8% – на робітників із обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, 17,3% – на працівників сфери торгівлі та послуг, а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (0,9%).

Навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію на кінець січня 2018р. залишилося без змін і становило 10 осіб та коливалося від 1 особи у м.Хмельницькому до 131 особи у Чемеровецькому районі.

Доходи населення

У січні 2018р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працюючих 10 і більше осіб) становив 6275 грн, що в 1,7 раза більше встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної заробітної плати (3723 грн) і на 24,8% більше порівняно з січнем 2017р.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належали фінансова та страхова діяльність, а серед промислових видів діяльності – постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці області по 1,6 раза. Найнижча заробітна плата спостерігалася в закладах з тимчасового розміщування й організації харчування та на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (відповідно 53,7% та 69,1% від середнього рівня по області).

Індекс реальної заробітної плати в січні 2018р. порівняно з січнем 2017р. становив 109,4%.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 лютого 2018р. становила 5,6 млн.грн, або 0,4% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2018р., при цьому 82,2% загальної суми заборгованості утворено на підприємствах, до яких впроваджена процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

На початок лютого 2018р. на економічно активних підприємствах вчасно не отримали заробітну плату 157 осіб. Кожному з них не виплачено в середньому по 4497 грн, або 71,7% від середньої заробітної плати за січень 2018р.

Докладніше >>>>

12.03.2018


Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

«Вітаю важливе, довгоочікуване та логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу», - зазначив Президент на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО. Саме про це йшлося під час моєї останньої зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з Віце-Президентом США», - наголосив Петро Порошенко.

«Наша наступна амбіція – План дій щодо членства (ПДЧ) для України. Саме цьому був присвячений мій лист Єнсу Столтенбергу (Генеральний секретар НАТО – ред.) в лютому 2018 року, де, з посиланням на статтю 10 Договору про заснування НАТО, мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу», - підкреслив Глава держави.

«Тиха дипломатія із просування наших принципових позицій, про що домовлено з нашими партнерами, дає свої вагомі результати», - зауважив Петро Порошенко, додавши: «Впевнено рухаємося вперед».

12.03.2018


Відбувся конкурс на заміщення вакантної посади

На виконання наказу керівника апарату районної державної адміністрації від 14 лютого 2018 року № 6/2018-НК «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади» сьогодні під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Сергія Зборовського відбулося засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади заступника керівника апарату Городоцької районної державної адміністрації.

У конкурсі брав участь один кандидат. На першому етапі було проведено тестування на знання законодавства України, організоване Національним агентством з питань державної служби у онлайн-режимі. В результаті проходження тестування кандидат показав високий рівень підготовки та набрав необхідну кількість балів. Потім було проведено співбесіду з кандидатом на посаду з метою оцінки відповідності досвіду, досягнень, особистих якостей вимогам до професійної компетентності та до відповідних посадових обов’язків.

Рішенням конкурсної комісії переможець рекомендований для призначення на відповідну вакантну посаду.

12.03.2018


Дорогі жінки Городоччини!

Прийміть найщиріші вітання зі святом любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

Жінка, як і весна, несе світу життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність.

Проявляючи справжній професіоналізм, високу відповідальність та старанність, жінки Городоччини невтомно працюють в усіх сферах життєдіяльності. Дорогі матері, сестри, дружини, доньки, колеги, ваша небайдужість до долі України, майбутнього наших дітей є запорукою успіхів рідного краю і держави. Світ стає добрішим, ніжнішим, і більш духовним, коли щасливо усміхаються жіночі очі.

Зичимо, щоб у кожній жіночій долі, і не тільки у святкові дні, було сонячно і затишно. Нехай надійною опорою для вас буде родина, яка немов весняне деревце, квітує і проростає новими пагінцями. Міцного здоров’я вам та Божого благословення у всьому, дорогі Берегині українського роду.

З повагою,

Голова районної державної адміністрації

В.Кропивницький

Голова районної ради

О. Зелінська


22-23 березня у Хмельницькому відбудеться «Подільський енергетичний форум «Green Energy»

Подільський енергетичний форум «Green Energy» має на меті згуртувати підприємців, що працюють в секторі альтернативної енергетики та суміжних з ним секторів економіки (наприклад - аграрний сектор), щоб ознайомити їх зі світовими тенденціями і новими інструментами у сфері альтернативної енергетики та енергоефективних технологій.

Цільовою аудиторією форуму є малий та середній бізнес, власники та топ-менеджмент підприємств Хмельницької та Вінницької обл., представники владних інституцій, міжнародних донорських організацій, а також національні і міжнародні інвестори.

Участь у форумі безкоштовна, реєстрація є обов’язковою до 15 березня за посиланням: http://greenenergy.tilda.ws/ Форум організовується Центрами підтримки бізнесу м.Вінниця та м.Хмельницький за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках програми EU4Business.

Додаткова інформація за тел. (096) 945 02 51, Степан Кушнір, координатор форуму.

07.03.2018


Година Землі 2018

У суботу, 24 березня о 20.30 в усьому світі стартує кампанія Година Землі, під час якої люди вимкнуть світло на одну годину, щоб показати необхідність об’єднаних дій для боротьби зі зміною клімату на планеті.

Година Землі започаткована у 2007 році Всесвітнім фондом природи (WWF) в Австралії з метою привернути увагу до проблем. У 2008 році акція поширилася світом. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

Година Землі 2017 була безпрецедентним успіхом – приєдналися більше 7000 міст у 187 країнах по всьому світі. В Україні до кампанії долучились більше 50 міст та містечок у тому числі Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава, Кривий Ріг.

Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, цьогорічна кампанія робить наголос на необхідності та безумовній користі щоденних дій кожного громадянина, компаній та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання природних ресурсів задля подолання проблем зміни клімату і досягнення гармонії з природою. Крім того, цього року Година Землі в Україні робитиме акцент на зв’язку людини з природою і впливі наших споживацьких звичок на Планеті.

Звертаємося до всіх небайдужих з проханням долучитися до Всесвітньої кампанії Години Землі та підтримати ініціативу шляхом вимкнення світла та електроприладів.

06.03.2018


Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні в кабінеті першого заступника районної державної адміністрації Сергія Зборовського відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

У порядку денному членами комісії було розглянуто два питання: про стан готовності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску льодоходу весняної повені , про стан забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій на території селищної, сільських рад та об’єктів підвищеної безпеки.

З обох питань доповідав завідувач сектору з питань цивільного захисту районної державної адміністрації Андрій Макогон. Зокрема, А.Макогон зазначив, що в прогнозовану зону можливого підтоплення попадає 9 населених пунктів, загальна площа підтоплень складає 20,8 гектара. Об’єкти життєзабезпечення населення, транспорту, зв’язку, енергетики,складів із пестицидами та отрутохімікатами та інших об’єктів господарювання в зону негативного впливу під час паводків та пропуску льодоходу і повені не попадають. Усі 97 гідротехнічних споруд, що розташовані на території Городоцького району знаходяться у технічно справному стані.

Розроблено план дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, органів управління, сил та засобів щодо забезпечення безпеки під час льодоходу, повені та паводків у 2018 році та погоджено зі всіма зацікавленими відомствами, службами.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації також повідомив присутніх про те, що у районі розроблена схема організації оповіщення та зв’язку управління заходами цивільного захисту при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, техногенних катастроф, аварій та стихійного лиха.

Підсумки роботи комісії підвів перший заступник голови райдержадміністрації С.Зборовський та ознайомив членів комісії та запрошених із протокольними рішеннями, про виконання яких необхідно інформувати районну державну адміністрацію у визначені терміни.

06.03.2018


Оновлений краєзнавчий музей – у власність територіальних громад.

5 березня під головуванням голови районної ради Ольги Зелінської відбулось засідання двадцять першої позачергової сесії районної ради. Участь у засіданні взяли голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький, заступники голови районної державної адміністрації, депутати районної ради, міський , селищний, сільські голови рад, начальники управлінь, відділів районної державної адміністрації, представники громадських організацій, ЗМІ.

На позачерговому пленарному засіданні розглядалося питання «Про затвердження передавального Акту щодо завершення реконструкції будівлі Городоцького краєзнавчого музею, яка розміщена за адресою: 32000, Хмельницька обл., м.Городок, вул. Шевченка 20/1 – об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Городоцького району».

По даному питанню рішення прийнято позитивно і було підписано передавальний Акт про те, що Городоцький районний краєзнавчий музей є спільною власністю територіальних громад сіл, селища, міста та знаходиться в оперативному управлінні сектору культури, національностей, релігій та туризму районної державної адміністрації.

Під час роботи сесії депутати також прийняли і затвердили звернення Городоцької районної ради та районної державної адміністрації до голови Корпорації «Юрія-Фарм» Гуменюка М. І. щодо надання благодійної допомоги Городоцькому районному краєзнавчому музею для його оформлення та сучасного технологічного оснащення.

Саме завдяки нашому земляку, Гуменюку Миколі Івановичу, який надав значну благодійну допомогу у проведенні реконструкції музею, жителі району отримали унікальну сучасну будівлю, яка має стати справжнім осередком культури та історії Городоччини.

05.03.2018.


Проведено засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади державного службовця.

Відповідно до наказу керівника апарату районної державної адміністрації від 12 лютого 2018 року № 3/2018-НК «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади» сьогодні відбулося засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади державного службовця категорії «В» - головного спеціаліста відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації.

У конкурсі брав участь один кандидат. На першому етапі було проведено тестування на знання законодавства України, організоване Національним агентством з питань державної служби у онлайн-режимі. В результаті проходження тестування кандидат показав високий рівень підготовки та набрав необхідну кількість балів. Потім було проведено співбесіду з кандидатом на посаду з метою оцінки відповідності досвіду, досягнень, особистих якостей вимогам до професійної компетентності та до відповідних посадових обов’язків.

Рішенням конкурсної комісії переможець рекомендований для призначення на відповідну вакантну посаду.

05.03.2018


Громадське обговорення проекту розпорядження голови районної державної адміністрації "Про затвердження Положення про комісію з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню житлових субсидій та пільг "

Городоцька района деравна адміністрація пропонує для громадського обговорення проект розпорядження голови районної державної адміністрації "Про затвердження Положення про комісію з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню житлових субсидій та пільг.

Пропозиції просимо надсилати до 25 березня 2018 року на електронну пошту: gorodok@gor-adm.gov.ua.

 

Завантажити проект розпорядження >>>

Завантажити додаток до розпорядження >>>

 

5.03..2018


Дуже дякую українцям за національну солідарність – Президент про скорочення споживання газу в Україні

Президент Петро Порошенко особливо відзначив солідарну підтримку всіма українцями дій влади щодо забезпечення стабільної роботи газотранспортної системи України у зв’язку із погрозами РАО «Газпром» припинити виконання контракту із постачання природного газу. «Я дуже дякую українцям за національну солідарність, яку вони проявили вчора, відгукнувшись на звернення щодо скорочення споживання газу. На 25 млн кубічних метрів газу вчора Україна скоротила споживання. Це і є ознака нашої солідарності. Це 14% від загального обсягу споживання», - зазначив Глава держави під час наради на підприємстві «Укртрансгаз».

«Оскільки система вже збалансована і стабілізована, я ще раз хочу подякувати українцям, подякувати НАК «Нафтогаз України» за цілодобову рішучу роботу, Уряду, який в енергетичному штабі позавчора і вчора спрацював дуже ефективно, обмежуючи споживання в освітніх закладах і переключивши споживання енергогенерації з газу на мазут», - додав Глава держави.

Як доповів Президенту перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома, за даними «Укртрансгазу» споживання газу, завдяки спільним діям українців, Уряду, зверненню Президента, на сьогоднішній день складає 180 млн кубічних метрів природного газу на добу на відміну від попереднього обсягу в 205 млн кубічних метрів газу.

Президент особливо відзначив таке значне скорочення у споживанні газу: «Бачите 205 і 180 млн кубів на добу. Це ознака національної солідарності усіх українців (які відгукнулись - ред.) на вчорашній заклик».

5.03.2018


“Маємо вжити всіх можливих заходів для зменшення споживання газу до мінімуму”, – В.Кальніченко

Сьогодні в облдержадміністрації в селекторному режимі відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС. Головував на засіданні перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко. В залі були присутні заступники голови облдержадміністрації Олег Гуменний, Валерій Олійник, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко, керівники ПАТ”Хмельницькгаз” та ПАТ”Хмельницькобленерго”, представники Хмельницької міської ради. Також у режимі селекторного зв’язку участь в нараді взяли голова райдержадміністрації Віталій Кропивницький, заступник голови адміністрації Віктор Бабин та завідувач сектору з питань цивільного захисту населення Андрій Макогон.

Володимир Кальніченко поінформував присутніх, що наразі в країні склалася скрутна ситуація у сфері споживання газу, пов’язана із діями ПАТ “Газпром”, який знизив тиск на вході у газотранспортну мережу майже на 20%. Вчора відбулося позачергове засідання РНБО з питання забезпечення природним газом населення та підприємств відповідних галузей народного господарства. Сьогодні вранці на селекторній нараді за участю Міністра вугільної промисловості та енергетики України Ігоря Насалика було обговорено основні заходи, що мають бути вжиті органами влади з метою недопущення надзвичайної ситуації в зв’язку з дефіцитом газу в об’єднаній газотранспортній мережі.

Як повідомив Олег Гуменний, який брав участь в цій селекторній нараді, зважаючи на таку ситуацію Кризовим комітетом при Міненерговугілля України прийнято рішення про введення кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації. Органам влади доручено вжити всіх можливих заходів для максимального скорочення обсягів споживання природного газу. Також Міністр доручив вжити термінових заходів щодо переведення ТЕЦ, які працюють на газу, на резервне паливо – мазут.

За результатами проведення селекторної наради керівникам місцевих органів влади та місцевого самоврядування доручено вжити заходів щодо зведення до мінімуму споживання газу. Разом з тим, наголошено на індивідуальному підході до кожного об’єкту. До прикладу Хмельницькому національному університету, студенти якого перебувають на канікулах до 3 березня, рекомендовано продовжити їх до 7 березня. Також визначено список підприємств, які є найбільшими споживачами газу в області. За повідомленням технічного директор ПАТ “Хмельницькгаз” Олександра Лоба, підприємств, які споживають більше 100 тис.м3 газу на добу, в області близько тридцяти. З їх керівниками буде проведено роз’яснювальну роботу, аби зменшити споживання газу до рівня, який не викличе порушень у технологічних процесах.

Що стосується побутових споживачів газу та об’єктів соціальної сфери, то Володимир Кальніченко зазначив, що за інформацією НАК “Нафтогаз” зниження температури в приміщеннях на 1°С вдень та 2°С вночі дозволить знизити споживання газу на 8-9%. Цього рівня буде достатньо аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій.

Рішення про призупинення навчального процесу у закладах освіти області буде також прийматися в індивідуальному порядку на місцевому рівні, про що буде проінформовано додатково.

За інформацією представників ПАТ “Обленерго” в області існують можливості для підключення додаткових потужностей, підготовлено резервні трансформатори. В цілодобовому режимі буде забезпечено роботу аварійних бригад.

Начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко доручив представникам місцевої влади вжити заходів з приведення в стан готовності резервних джерел електропостачання (дизелів, електростанцій, генераторів) на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Також посадовець додав, що силами ДСНС можуть за потреби бути розгорнуті додаткові мобільні пункти обігріву.

02.03.2018


Засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Сьогодні заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин провів засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації .

На порядку денному членами комісії було розглянуто 6 питань, згідно заяв та клопотань громадян, зокрема: 2 питання про вчинення правочину в інтересах дітей, 1 – про позбавлення батьківських прав громадян відносно трьох малолітніх дітей, 1 – щодо участі батька у вихованні дитини, 1 – про продовження терміну перебування малолітньої дитини в інтернатному закладі, 1 – про повернення неповнолітньої дитини у сімейні форми виховання.

Присутніми було заслухано працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для дітей сім'ї та молоді, які надали інформацію про обставини кожної справи, умови утримання дітей, представили усі необхідні документи.

Згідно розглянутих питань, членами комісії прийнято були відповідні рішення.

02.03.2018


Децентралізація відкриває нові можливості для інвесторів, — Зубко

Реформа децентралізації сьогодні дає чіткий позитивний сигнал інвестору. Адже це нова державна політика регіонального розвитку і водночас кардинальна зміна системи управління в державі. З реформою ми відійшли від радянського ставлення до населеного пункту, і тепер центром є громади й люди, які змінились ментально, які розвиваються, прагнуть залучати інвестиції і жити за демократичними європейськими принципами управління. Ми хочемо побудувати в нашій країні абсолютно рівні умови для бізнесу. Про це під час 14 щорічної інвестиційної конференції Dragon Capital заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні, в Україні сформовано 722 об’єднані громади. Це не просто нові територіальні одиниці. ОТГ — це точки економічного зростання з новим якісним менеджментом і ресурсами. Лідери громад – це менеджери, які зацікавлені в залученні іноземних інвестицій, а це в першу чергу сплата податків, наповнення місцевих бюджетів і створення інфраструктурних проектів. Тому інвесторам та громадам потрібно напрацьовувати і впроваджувати спільні інвестиційні маршрутні карти – повноваження, фінанси і ресурси для цього є», — зазначив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що наразі фінансових можливостей на місцях більш ніж достатньо. «Минулого року доходи місцевих бюджетів сягнули 192 млрд грн. Частка місцевих бюджетів із трансфертами у зведеному бюджеті України зросла минулого року до 51,2%, у порівнянні з 2014 року (35%) – це колосальне зростання, якого не було ніколи в історії України. Всі ці кошти, які є сьогодні на місцях, мають працювати на єдину мету: підвищення індексу розвитку регіонального людського потенціалу (здоров’я, довголіття, доступ до медицини, освіти, комфортний життєвий простір) та індексу конкурентоспроможності регіону (економіка, інвестиції, розвиток бізнесу). Саме за двома цими індикаторами ми сьогодні оцінюємо розвиток регіонів» — сказав Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

01.03.2018


Проведено виїзний прийом у селі Чорниводи.

Сьогодні голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький провів виїзний прийом громадян у селі Чорниводи.

З метою оперативного вирішення проблемних питань громадян на місцях у прийомі взяли також участь: начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, виконуюча обов’язки начальника відділу Держгеокадастру у Городоцькому районі Ольга Савіцька, начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін.

Запитання, з якими громадяни звернулися до голови адміністрації стосувалися надання матеріальної допомоги для ліквідації наслідків пожежі, ремонту центральної дороги у селі Чорниводи, а також ремонту дороги до села Папірна.

Віталій Кропивницький надав детальні роз’яснення з кожного питання.

01.03.2018


Президент привітав Україну з історичною перемогою нашої країни в Стокгольмському арбітражі

Президент України провів зустріч з командою НАК "Нафтогаз України", яка доповіла Главі держави про остаточне рішення Стокгольмського арбітражу у справі "Нафтогаз" проти "Газпрому".

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив Президентові про те, що українська компанія отримала остаточне рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого Україна виграла 4 млрд 630 млн доларів, які "Газпром" має компенсувати за минулі періоди.

Глава держави привітав та подякував усій українській команді, яка захищала інтереси України в Стокгольмі. Він підкреслив, що «це історичне рішення по захисту національних та фінансових інтересів України».

«Це є справжня перемога. Сьогоднішнім рішенням Стокгольмського арбітражу Україна виграла 4 млрд 600 млн доларів США. З цих коштів будуть сплачені газ, який споживався нами в дуже важкому 2014 році. І до бюджету державної компанії НАК "Нафтогаз України" буде зараховано 2 млрд 560 млн доларів США. При чому будуть зараховані негайно. Це є результат спільної узгодженої роботи менеджменту НАК Нафтогаз, Уряду, Президента», - сказав Петро Порошенко.

«Наша спільна позиція довела що ми можемо перемагати і в юридичних баталіях в Стокгольмі», - сказав Петро Порошенко та привітав усіх українців із цією історичною переконливою перемогою. При цьому він підкреслив, що це є надзвичайно важливим – «це і укріплення золотовалютних резервів, і 100% позиція по вірності нашої енергетичної стратегії».

«Це дуже велика цифра. Вона значно більше ніж заборгованість за газ, який ми відбирали у 2014 році. Це фактично означає, що "Газпром" повинен сплатити на користь "Нафтогазу" трохи більше ніж 2,5 млрд доларів», - повідомив Голова правління НАК "Нафтогаз України".

«Ця перемога доводить, що ми здатні перемагати. Спільна робота української команди за підтримки, в тому числі і вашої, пане Президенте, дозволяє досягати таких результатів», - підкреслив Андрій Коболєв.

28.02.2018


Під керівництвом голови райдержадміністрації Віталія Кропивницького відбулося розширене засідання колегії

27 лютого відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова адміністрації Віталій Кропивницький. Участь у засіданні взяли: перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Зборовський, заступник голови райдержадміністрації Віктор Бабин, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Попадин, голова районної ради Ольга Зелінська, інші члени колегії, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів адміністрації, міський, селищний, сільські голови, керівники сільгоспформувань, представники засобів масової інформації.

На засіданні колегії голова райдержадміністрації представив публічний звіт «Про підсумки діяльності Городоцької районної державної адміністрації за 2017 рік». Робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення. Тож у своєму звіті Віталій Кропивницький проаналізував підсумки діяльності виконавчої влади в районі, а також було окреслено головні завдання на 2018 рік (звіт додається).

З питання «Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2017 рік» доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Зборовський.

Наступне питання порядку денного: «Про стан готовності агроформувань до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2018 році, їх забезпеченість насінням, матеріально-технічними ресурсами для проведення посіву ярих культур». Доповідав начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Василь Рудь. Він повідомив, що під урожай поточного року в районі виорано 43,1 тис. га ріллі, посіяно озимих культур на площі – 10,7 тис. га, у тому числі: озимої пшениці -10,2 тис. га, ячменю – 0,5 тис. га, крім того посіяно озимого ріпаку на площі – 38 тис. га, а також інформував про плани посіву ярих зернових культур, цукрового буряка та інше. Для проведення весняно-польових робіт сільгоспформуваннями закуплено 83% мінеральних добрив, 75% бензину, 84% дизпалива, засобів захисту рослин-62% до потреби. Роботи по підготовці сільгопформувань до проведення комплексу весняно-польових робіт на стадії завершення.

Про стан дотримання законодавства з питань запобігання і протидії корупції у Городоцькому районі протягом 2017 року доповідала керівник апарату адміністрації Наталія Попадин. Крім цього, посадовець інформувала про роботу виконкому Кремінянської сільської ради щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Останнє питання, яке розглянули на колегії: «Про підсумки організаційно-творчої та фінансової діяльності установ культури за 2017 рік та завдання на 2018 рік». З цього питання виступила головний спеціаліст сектору культури, національностей, релігій та туризму райдержадміністрації Людмила Чернецька.

В обговоренні питань порядку денного засідання колегії взяли участь: прокурор Городоцької місцевої прокуратури Дмитро Малинецький, голова Кремінянської сільської ради Таїсія Воротна, головний лікар Городоцького центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолій Андрійчук.

За результатами розгляду цих питань схвалено проекти рішень колегії та будуть прийняті відповідні розпорядження і протокольне рішення.

27.02.2018


Президент підписав Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях»

Президент Петро Порошенко під час засідання Воєнного кабінету підписав Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Глава держави наголосив, що 20 лютого назавжди увійде в історію України як день трагічний, коли 18-20 лютого Герої Небесної Сотні захистили наше право на майбутнє. Він нагадав також, що саме 20 лютого розпочалась військова агресія Російської федерації проти України. «Почалась вона з незаконної анексії Криму і навіть, медалі собі накарбували із датою 20 лютого», - зауважив він.

Президент підкреслив: «І не треба думати, що метою Російської Федерації був Крим чи Схід нашої держави. Впевнений, що метою є, була і залишається вся Україна. Безумовно, агресор не очікував опору, який був організований з перших днів агресії українським народом, волонтерами, які зруйнували плани, що готувались у найвищих кабінетах Кремля».

«Я думаю, що буде глибоко символічно, якщо саме сьогодні, через чотири роки після початку агресії, але саме в цей день – 20 лютого, ми з вами обговоримо і я підпишу дуже важливий Закон – Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на важливості цього документу. «Цей Закон, з одного боку, відображає мою стратегію, як Президента, Верховного Головнокомандувача із повернення окупованих територій під український суверенітет. В цьому Законі ми кваліфікуємо російську державу – як державу-агресора. І це закріплено на законодавчому рівні. В цьому Законі юридично визначено, що саме Російська федерація окупувала наші території. Цей Закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних Сил України і інших силових підрозділів для оборони нашої держави», - підкреслив Петро Порошенко.

Водночас, за його словами, цей Закон визначає, встановлює основні параметри захисту громадянських прав і свобод цивільного населення. «І дуже важливо, що цей Закон забезпечує правовий механізм, в тому числі політико-дипломатичним шляхом, повернення цих територій», - наголосив Глава держави.

Він нагадав, що наприкінці минулого року передав Закон в Парламент та подякував Голові Верховної Ради Андрію Парубію за чітку організацію роботи, всебічне обговорення документа та забезпечення його підтримки майже конституційною більшістю голосів.

«Водночас, я хочу наголосити, що цей Закон аж ніяк не порушує жодних міжнародних зобов’язань України, включаючи і Мінські домовленості, як це хоче представити зараз Російська федерація, виправдовуючи своє небажання, відвертий саботаж імплементації Мінських домовленостей», - сказав Глава держави.

Президент також звернувся до народних депутатів, урядовців, Апарату Ради національної безпеки і оборони, зважаючи на те, що цей Закон є лише рамковим і потребує подальшого законодавчого забезпечення дій Збройних Сил України, дій інших силових підрозділів, підготувати необхідні нормативно-правові та законодавчі акти, спрямовані на вдосконалення правових механізмів відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Глава держави ще раз наголосив на важливості захисту не лише території, незалежності і суверенітету нашої держави, а й її національних та економічних інтересів.

«Ми не повинні втратити жодної можливості для того, щоб підготувати консолідовані претензії до держави-агресора – до Російської Федерації», - також підкреслив Глава держави і доручив Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну продовжити роботу із підготовки позовів щодо повного відшкодування країною-агресором всіх збитків, які були нею завдані.

«Йдеться не лише про територіальні кроки нашої держави, не лише про політичні, не лише про створення міжнародної коаліції на підтримку України, а й відшкодування завданих збитків. Я впевнений в тому, що правову позицію треба буде узагальнити – як щодо захисту державних інтересів, так і щодо компенсації позицій окремих відомств, державних підприємств і підтримати приватні підприємства, які зазнали величезних збитків в результаті агресії», - підкреслив Петро Порошенко.

«Цей Закон фіксує наше право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН», - зазначив Петро Порошенко та зауважив, що в даних умовах провідна роль для відсічі російської агресії лягає на плечі Збройних Сил України.

Він доручив Міністру оборони України Степану Полтораку та Начальнику Генерального штабу ЗСУ Віктору Муженку в найкоротші терміни подати відповідні пропозиції щодо зміни формату на виконання цього Закону, запропонувати кандидатуру Командувача об’єднаних сил, представити пропозиції щодо Положення про Об’єднаний оперативний штаб, представити Стратегічний замисел застосування ЗСУ, інших складових частин оборони, здійснити прийняття у підпорядкування Командувача об'єднаних сил визначених сил і засобів від інших складових сил безпеки і оборони.

Президент також звернувся до усіх учасників наради, зокрема до Секретаря РНБОУ Олександра Турчинова, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Голови Служби безпеки Василя Грицака щодо підготовки нормативних актів на виконання цього Закону для забезпечення необхідного прямого підпорядкування Командувачу об’єднаних сил, уточнення механізму прийняття рішень, розширення і конкретизації цих кроків.

26.02.2018


Проведено засідання комісії по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

22.02.2018 року відбулося засідання комісії по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. У засіданні комісії приймали участь: заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин, завідувач сектору прийому громадян відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олена Сагадін, начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Світлана Туранська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В’ячеслав Лихва, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, завідувач сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олена Сльоз.

Членами комісії розглянуто 53 заяви для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них: задоволено 49 заяв, відмовлено -4.

22.02.2018


Засідання колегії обласної державної адміністрації

22 лютого відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, яке провів голова адміністрації Олександр Корнійчук. Участь у засіданні взяли заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови міських (міст обласного значення) рад, райдержадміністрацій, серед яких голова Городоцької райдержадміністрації Кропивницький Віталій Вікторович.

Сьогодні, на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації, голова адміністрації Олександр Корнійчук представив публічний звіт щодо підсумків соціально-економічного розвитку області за 2017 рік.

Крім цього, на засіданні обласної колегії йшлося про підсумки роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області з розгляду звернень громадян у 2017 році та завдання щодо підвищення її ефективності у 2018 році і про стан виконавської дисципліни в обласній державній адміністрації у 2017 році.

Докладніше>>>

22.02.2018


Пенсія військовим з 1 січня зросте в середньому на 1.5 тис. грн

Уряд розпочав підняття військових пенсій ще до ухвалення спеціального закону

21 лютого на засіданні Кабінету Міністрів ухвалено постанову про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб. Документ розроблений Міністерством соціальної політики на виконання доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Таким чином уряд виконує свою обіцянку з початку цього року переглянути пенсії військовослужбовцям.

Документ передбачає поетапне підвищення пенсій представникам силових органів починаючи з 1 січня 2018 року. Процедура перегляду пенсій розпочнеться 1 березня 2018 року. На першому етапі, з 1 січня цього року, пенсії підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть не менше, ніж на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще не менше, ніж на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсії зростуть щонайменше удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

Крім того, урядова постанова враховує вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону «Про Національну поліцію України». І пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд.грн. для запропонованого підвищення військових пенсій.

Однак вирішення всіх питань пенсійного забезпечення військовослужбовців можливе тільки з ухваленням відповідного закону. Зокрема, тільки на рівні закону може бути передбачене більш високі пенсії для військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій. Тому уряд докладе максимум зусиль, аби пришвидшити ухвалення такого закону. Закон щодо підвищення пенсій військовим Кабінет міністрів вже розробив. Зараз документ обговорюється на площадці РНБОУ.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

22.02.2018


ДО УВАГИ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ!

Городоцька районна державна адміністрація (організатор конкурсу) оголошує конкурс на право здійснення перевезення пасажирів в звичайному режимі руху на автобусних маршрутах загального користування у прямому та зворотному напрямках (об’єкти конкурсу) та умови його проведення:

з/п

Назва та номер маршруту, рейсу

 

Протяжність маршруту, рейсу (км)

 

Кількість оборотних рейсів  

Періодичність здійснення перевезень

 Мінінімальна кількість автобусів/мінімальна кількість місць для сидіння

 (загальна кількість місць)

1

Городок-Лісогірка

№ 0404

6

2

 

Щоденно, крім неділі

 

2/15

2

Городок-Шишківці через Кузьмин

№ 0405

16

4

Щоденно, крім неділі

 

2/15

3

Городок-Лісогірка

№ 0402

6

1

Щоденно

2/15

Конкурси на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування проводяться відповідно до статті 43 Закону України „Про автомобільний транспорт” та „Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. №1081 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2011 р. № 953 (далі Порядок).

Засідання конкурсного комітету відбудуться за адресою: Хмельницька обл., м. Городок, вул. Шевченко 20, 2-й поверх (Городоцька районна державна адміністрація) Початок роботи об 11.00 год.

Перелік необхідних документів на конкурс, бланки заяв і анкет, інформацію щодо об’єктів конкурсу можна отримати за адресою: м.Городок, вул.Шевченка,20, тел.3-15-35, 3 поверх, кабінет №3 ( відділ економічного розвитку райдержадміністрації) праве крило, режим роботи з 8-00 год. до 17-15 год., електронна пошта goradmekon@ukr.net.

Документи на участь в конкурсі подаються організатору конкурсу (м. Городок, вул.Шевченко 20, 3-й поверх, у 2-х закритих конвертах з позначкою №1 та №2. На конвертах вказується дата проведення конкурсу по оголошенню, назва та адреса претендента. В конверті №1 подаються документи, що додаються до заяви, в конверті №2 - інформація про те, на який об’єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент (заява).

Конкурс відбудеться 27.03. 2017 р., кінцевий термін подачі документів 14.03. 2017 р.

На маршрутах протяжністю до 150 км допускається використання автобусів категорій М2 (повна маса до 5 т) та М3 (повна маса більше 5 т). Для перевізників, які претендують на кілька об’єктів конкурсу, кількість резервних автобусів визначається згідно п.12 Порядку.

У разі коли учасники конкурсу (приміського маршруту) набрали однакову кількість балів, перевага надається перевізнику-претенденту, який пропонує транспортний засіб, пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

22.02.2018


З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

Указом Президента України № 69/2015 на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності , захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, вставлено в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначаємо щорічно 20 лютого.

Цілий ряд заходів відбулися у нашому місті з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

У бібліотеці проведено урок мужності «Слава загиблим за нас на Майдані. Вічна пам’ять Небесній Сотні», у якому взяли участь учасники Майдану Володимир Цісельський та Борис Малий.

На центральній площі Городка відбувся захід з вшанування Героїв, у якому взяли участь представники влади, громадськості, установ, організацій, місцеві учасники Євромайдану , жителі міста. У релігійних храмах усіх діючих у місті та районі конфесій були відправлені поминальні панахиди в честь борців, що загинули під час Революції Гідності та під час бойових дій в зоні антитерористичної операції.

В усіх школах, закладах культури та історико-краєзнавчому музеї з нагоди вшанування Небесної Сотні та громадян, які брали участь у Революції Гідності проведено ідеолого-просвітницькі заходи.

Зокрема, у Городоцькій гімназії було організовано тематичну лінійку «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» та молодіжний флеш-моб ланцюг пам’яті «Я пам’ятаю».

У дитячій художній школі відбувся тематичний захід , який був організований працівниками будинку культури.

Заходи з нагоди Дня Небесної Сотні відбувалися також у сільських населених пунктах району. Так, у Лісоводах відбувся мітинг біля сільського будинку культури та покладання квітів до пам’ятника Борцям за волю України.

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.

21.02.2018


Президент підписав Закон, який надає право членам родин загиблих учасників Революції Гідності на призначення дострокових пенсій

Президент Петро Порошенко підписав Закон, який надає право членам сімей загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, право на дострокове пенсійне забезпечення за віком.

«8 лютого Парламент прийняв Закон, який дозволяє призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули чи померли в наслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час Революції Гідності. Практично одразу після його надходження, у вашій присутності я підписую цей Закон», - сказав Глава держави, підписуючи документ на відкритті виставки, присвяченої учасникам Революції Гідності – творчим особистостям «Переведи мене через Майдан».

Ухвалення і підписання цього законодавчого акта Президент назвав «свідченням і доказом того пріоритету, який має в українській владі вшанування пам’яті учасників Революції Гідності».

Закон України «Про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності» сприяє дотриманню соціальної справедливості та забезпечення рівних підходів у пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції та членів сімей загиблих під час участі у Революції Гідності. Цим категоріям пенсіонерів надаються рівні права щодо дострокового пенсійного забезпечення за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Документом надається право на призначення дострокових пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень або інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час участі в Революції Гідності. Таке право мають дружини та чоловіки, якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття, і батьки. Вони зможуть вийти на пенсію в 55 років (чоловіки) при страховому стажі в 25 років і жінки - в 50 років при страховому стажі в 20 років.

19.02.2018


ОГОЛОШЕННЯ.

 

 

Обов’язки консультаційно – інформаційної служби «гаряча лінія» з питань захисту прав споживачів покладено на відділ економічного розвитку райдержадміністрації.

Телефон «гарячої лінії»

(03851) 3-15-35.

 

 

 

19.02.2018


Петро Порошенко: Нова європейська країна – головний пам’ятник Героям Небесної Сотні

Україна та весь український народ безумовно мають пам’ятати подвиг Героїв Небесної Сотні, проте найкращою шаною для них буде побудова нової європейської України, переконаний Президент Петро Порошенко.

«Меморіальний комплекс – це надзвичайно важливий мінімум з того, чим ми маємо вшанувати їхню світлу пам'ять. Нова європейська країна – от головний пам’ятник Героям Небесної Сотні. Головне і найвеличніше, чого вони очікують на небесах від нас з вами, і від влади, і від людей – тих, хто залишився доробляти їхню справу на землі», - наголосив Глава держави під час виступу на презентації проектів міжнародного відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Петро Порошенко акцентував увагу на тому, що презентація проектів Меморіалу та Музею відбувається на місці подвигу героїв, за жертовної участі яких змінився не лише розвиток нашої держави. «Без перебільшення можна сказати, що змінився глобальний хід історії – історії Європи, історії світу. Наші Герої Небесної Сотні стали рушійною силою повернення України в сім’ю європейських народів», - сказав Президент.

«Без перебільшення можна сказати, що саме завдяки їм 11 червня минулого року ми отримали безвізовий режим і ворота Європи відкрилися для українських громадян. Без перебільшення можна сказати, що саме завдяки їм восени минулого року, 1 вересня, набула чинності ратифікована Угода про асоціацію. І я абсолютно переконаний, дорогі мої, що це саме завдяки їм – у майбутньому, Україна таки стане членом Європейського Союзу і членом НАТО», - додав він, назвавши зміну ставлення українців до цих двох союзів чи не одним із головних здобутків подій чотирирічної давнини.

«Вони, Герої Небесної Сотні, заслужили те, аби ми, їхні сучасники, належно увічнили пам’ять про революцію – нашу Революцію Гідності, увічнили пам’ять про героїв, які віддали своє життя за соборну, незалежну, вільну, демократичну, європейську Україну», - ще раз підкреслив Петро Порошенко. Він також повідомив, що саме під час зустрічей із родинами героїв та учасниками Революції Гідності й було досягнуто домовленості про спорудження меморіального комплексу «не лише для теперішнього, а й для майбутніх поколінь».

«Щоб всі усвідомлювали і ніколи не забували ціну свободи і цінність європейського вибору. І це не лише моя позиція, як Президента, не лише позиція Парламенту, не лише позиція Уряду. Дуже важливо, що і громадськість, органи місцевого самоврядування взяли участь і прийняли необхідні як законодавчі, так і організаційні рішення, які дають можливість визначити територію, де буде розташований меморіальний комплекс і де постануть ці знакові споруди», - також наголосив Президент.

На публічній виставці на Майдані Незалежності, яку було відкрито сьогодні, представлено дев’ять конкурсних проектів в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». До підбиття підсумків всі роботи представлені анонімно. З 15 лютого розпочинається їх громадське обговорення. Всі проекти, що подані на конкурс, також будуть представлені на офіційному веб-сайті замовника конкурсу Міністерства культури України. Територія проектування охоплює Алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вул. Ольгинської, земельну ділянку по Алеї Героїв Небесної Сотні, 3 та частину земельної ділянки по Алеї Героїв Небесної Сотні, 4 (місце, де розташована Каплиця Української греко-католицької церкви Непорочного Серця Марії та Українських Новомучеників).

Також на виставці представлені приклади світових меморіалів, створених за результатами подібних архітектурних конкурсів.

Про проведення конкурсу щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» було оголошено 23 жовтня 2017 року. Загалом на конкурс було подано 66 заявок від 28 учасників з 12 країн світу, у тому числі і з України. Результати конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» будуть визначені в липні 2018 року.

16.02.2018


Засідання комісії з питань захисту прав дитини

Під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося планове засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації .

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур та інші члени комісії.

У ході роботи учасниками засідання було розглянуто 3 питання порядку денного: 1- про звернення адміністрації коледжу щодо надання дозволу на відрахування студента, 1- щодо позбавлення батьківських прав громадянина відносно двох малолітніх дітей, про звернення жителя Городоцького району щодо надання дозволу на встановлення годин та днів побачення з дітьми.

На засіданні було заслухано працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та заявників. За підсумками роботи комісії, по кожному розглянутому питанню ухвалено відповідні рішення.

16.02.2018


Сьогодні в приміщенні глядацької зали міського кінотеатру відбулися урочисті збори з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення військового контингенту з території Афганістану.

В урочистих заходах взяли участь керівники районної державної адміністрації, районної, міської рад, представники громадських організацій, трудових колективів, засобів масової інформації, воїни – інтернаціоналісти, учнівська молодь.

З вітальним словом виступили: заступник голови райдержадміністрації Віктор Бабин, голова районної ради Ольга Зелінська, міський голова Василь Підлісний, голова районного осередку ПП «За конкретні справи» Вадим Якубовський, голова Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Володимир Сайко.

До уваги присутніх був продемонстрований відеофільм про події Афганської війни, а також концерт за участю самодіяльних творчих колективів районних закладів культури.

Аби вшанувати пам’ять наших земляків, що віддали життя, виконуючи свій військовий обов’язок, після закінчення урочистих зборів учасники заходу поклали квіти до пам’ятника городоччанам, полеглим в Афганістані.

15.02.2018


Засідання сесії районної ради

У приміщенні районної державної адміністрації відбулося позачергове засідання сесії районної ради. Засідання проводила голова районної ради Ольга Зелінська.

На зібранні також були присутні: депутати районної ради, керівники установ, організацій, управлінь, відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації та районної ради.

У роботі сесії взяв участь голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький, який довів до відома присутніх депутатів інформацію про важливість сьогоднішнього зібрання та прийнятих рішень.

У порядку денному позачергової сесії розглядалося два питання: про виконання районного бюджету за 2017 рік, про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік.

З обох питань інформувала заступник начальника, начальник бюджетного відділу управління фінансів райдержадміністрації Ірина Бабин.

Після обговорення та голосування депутатами були прийняті відповідні рішення.

15.02.2018


Відбулося засідання круглого столу у районному центрі зайнятості

З метою організації та проведення системної, послідовної, широкомасштабної профорієнтаційної роботи у районі та надання якісних профорієнтаційних послуг населенню у Городоцькому районному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему «Соціальне партнерство як важлива складова організації ефективної профорієнтаційної роботи» .

У заході взяли участь: заступник голови райдержадміністрації Віктор Бабин, юрист районної ради Сергій Паславський, секретар міської ради Олена Гріх, методист відділу освіти Людмила Грицьова , начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Віталій Гулавський, представники загальноосвітніх навчальних закладів та засобів масової інформації.

Початком засідання була презентація роботи Городоцького районного центру зайнятості в цілому, в тому числі з профорієнтаційної роботи серед населення та молоді, яку провів директор районного центру зайнятості Анатолій Вандоляк.

Під час засідання круглого столу говорили про виконання Програми зайнятості населення, зокрема з питань соціального партнерства та ролі місцевого самоврядування в профорієнтаційній роботі з молоддю. Особливу увагу було приділено співпраці центру зайнятості з Городоцькою та Сатанівською об’єднаними територіальними громадами.

Мова також йшла про співпрацю центру зайнятості у проведенні профорієнтаційної роботи з молоддю Лісоводського професійного аграрного ліцею, у загальноосвітніх школах району, про соціальну адаптацію та надання психологічної підтримки особам, що перебувають в складних життєвих обставинах, співпрацю служби у справах дітей з центром зайнятості щодо профорієнтації неповнолітніх, принципи та засади загальнообов’язкового соціального страхування в сучасних умовах ринку праці, тощо.

Учасники засідання, обговоривши проблеми та досвід організації професійної орієнтації населення, узгодили рекомендації та план роботи до спільного виконання.

15.02.2018


Відбулося позачергове засідання колегії районної державної адміністрації

Сьогодні голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький провів позачергове засідання колегії районної державної адміністрації.

На порядок денний було винесено два питання: «Про виконання районного бюджету за 2017 рік», «Про проект рішення сесії районної ради «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік».

Заступник начальника, начальник бюджетного відділу управління фінансів районної державної адміністрації Ірина Бабин доповіла про виконання районного бюджету за 2017 рік , ознайомила усіх присутніх із проектом рішення сесії районної ради та обґрунтувала необхідність внесення таких змін до районного бюджету:

Після детального обговорення членами колегії одноголосно прийнято рішення схвалити проект рішення сесії районної ради «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік» та подати районній раді для розгляду та затвердження.

15.02.2018


Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

14 лютого в кабінеті першого заступника голови районної державної адміністрації Сергія Зборовського відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Городоцькій районній державній адміністрації.

У порядку денному розглядалося питання: «Про вжиття заходів і недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Городоцького району та приведення у повну готовність для швидкої взаємодії служб та органів місцевої влади в надзвичайній протиепізоотичній ситуації».

Про погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні та Хмельницькій області доповів начальник Городоцького районного управління Держпродспоживслужби Олег Ринда та озвучив заходи, яких необхідно вжити, щоб мінімізувати ризик проникнення вірусу на територію Городоцького району, а також привести у повну готовність і швидку взаємодію служби та органи місцевої влади у надзвичайних протиепізоотичних ситуаціях.

О. Ринда повідомив про те, що надзвичайно напруженою та загрозливою на сьогоднішній день залишається епізоотична ситуація в нашій області та районі, адже випадок африканської чуми свиней зафіксовано в особистому підсобному господарстві у с.Почапинці Чемеровецького району.

До уваги присутніх було доведено: «План дій при підозрі захворювання свиней на африканську чуму по Городоцькому району незалежно від типу господарства та форми власності», «План оперативних спільних дій різних служб Городоцького району при встановленні діагнозу на африканську чуму свиней у господарствах різних форм власності», «План заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання африканською чумою свиней при підтвердженні первинного випадку у дикій фауні на території Городоцького району». Доведені документи потребують дотримання та безумовного виконання.

15.02.2018


Городоцька районна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника керівника апарату Городоцької районної державної адміністрації

Кваліфікаційні вимоги: вища освіта, не нижче ступеня магістра, досвід роботи не менше одного року.

Посадовий оклад згідно штатного розпису.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади, до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копію (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнену особову картку встановленого зразка;

7) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Документи необхідно подати за адресою: 32000, м. Городок, вул.Шевченка, 20 кабінет № 15 (2-й поверх адмінбудинку районної державної адміністрації), строк подання документів до 01 березня 2018 року.

Контактний тел: (03851) 3-05-25, e-mail: gorodok-adm16@ukr.net

14.02.2018


Засідання круглого столу

Сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося засідання круглого столу з обговорення питань впровадження у районі Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та програми корекційно-реабілітаційної роботи з жінками, що постраждали від насильства в сім’ї, яка була розроблена Департаментом соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації спільно з управлінням соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації та Хмельницьким обласним центром соціально-психологічної допомоги.

У засіданні взяли участь представники суб’єктів, які здійснюють заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству: управління соціального захисту населення, відділу освіти, служби в справах дітей районої державної адміністрації, районного центру для сім’ї, дітей та молоді, районного відділу поліції, центральної районної лікарні, районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділу «Городоцьке бюро правової допомоги» Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Під час дискусії було визначено основні напрямки практичного застосування на території району Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та програми корекційно-реабілітаційної роботи з жінками, що постраждали від насильства в сім’ї.

14.02.2018


Буду робити все для того, щоб наші громадяни повернулись додому – Президент про звільнення українських заручників

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю австрійському тижневику «Профіль» розповів про нещодавно ухвалений Верховною Радою Закон про реінтеграцію Донбасу, в якому на законодавчому рівні затверджується поняття російської агресії. «Там не йдеться про втрачені території. Ми не кажемо «cut and forget» (відрізати та забути - ред.), суть Закону – реінтеграція. Я проти вживання таких понять як «конфлікт у Східній Україні». Це не конфлікт у Східній Україні. Ми в Україні не маємо конфлікту. Ми потерпаємо від агресії. І саме це і затверджує Закон. Хто агресор? Російська Федерація. Чого ми очікуємо від Росії? Дуже просто: заберіть свої війська, свої танки, свою артилерію, свої ракетні установки назад до себе в Росію. І території одразу ж будуть реінтегровані в Україну», - підкреслив Президент. Глава держави наголосив, що Україна наполягає на тому, що це можливо досягти лише політичними та дипломатичним інструментами. «Я – Президент миру. Моє президентство базується на досягненні припинення вогню. Я зроблю все, що в моїх силах, щоб знову принести мир до своєї країни. Я пишаюся тим, що більше 70% українців бажають мирного вирішення, а не агресії у відповідь», - зазначив Петро Порошенко. «Ця територія не є територією сепаратистів. Це окупована територія, де, окрім всього іншого, склалася катастрофічна гуманітарна ситуація. Рівень життя людей там жахливо низький. Росія унеможливлює гуманітарні поставки з України, з Австрії або з міжнародних організацій, наприклад, з ООН. Москва не дозволяє цим людям отримувати допомогу», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави вчергове підкреслив важливість процесу звільнення українських заручників та запевнив в пріоритетності цього питання під час зустрічей Трьохсторонньої контактної групи в Мінську.

«Завдяки самовіддачі моєї команди та міжнародних посередників ми змогли звільнити 74 заручника. Це грандіозний успіх. Після трьох років незаконного утримання в тюрмах ці українці змогли нарешті повернутися додому. Не дивлячись на те, що в обмін нам довелось віддати 306 злочинців. Я буду робити все, що в моїх силах, для того, щоб наші солдати та громадяни повернулись додому. Це невід’ємна частина Мінського процесу. Вона має бути виконана», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також наголосив на важливості повернення всіх українців, які утримуються в Росії, зокрема українського журналіста Романа Сущенка, режисера з Криму Олега Сенцова, кримських татар.

14.02.2018


Марина Порошенко ініціювала створення 26-ти Інклюзивно-ресурсних центрів у Хмельницькій області

Минулого року наша область одна з перших долучились до проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». На час приєднання Хмельниччини до проекту Благодійного Фонду Порошенка шкіл з інклюзивною формою навчання в області було 58. Зараз у регіоні функціонує 85 інклюзивних шкіл, у яких навчається 386 учнів з особливими освітніми потребами, та 25 садочків, де інклюзивну освіту отримують 75 дошкільнят. Загальна кількість дітей з особливими освітніми потребами в Хмельницькій області становить 28 735. Але інклюзивною освітою охоплено лише 1,5% «особливих» дітей. Тому цього року область продовжує роботу у цьому напрямку. Так, 13 лютого дружина Президента України провела зустріч із представниками місцевого самоврядування та ініціювала старт створення 26-ти Інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні на рівні територіальних громад. Мережа ІРЦ на Хмельниччині має запрацювати вже з 1 вересня 2018 року.

«Сьогодні саме від голів райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад залежить, наскільки ефективно і своєчасно ми зможемо створити дієву мережу ІРЦ. А для цього Благодійний Фонд Порошенко розробив і передає типові проекти Інклюзивно-ресурсних центрів, які допоможуть у стислі терміни відкрити такі заклади», – підкреслила дружина Президента.

Для цього у рамках візиту відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між головою Хмельницької облдержадміністрації Олександром Корнійчуком та представниками місцевої влади, де планується створення таких центрів.

«Переконаний, що підписання сьогодні Меморандуму про співпрацю стане наступним вагомим кроком підтримки інклюзивної освіти на Хмельниччині. Минулого року ми тільки долучились до проекту, а вже маємо спільні результати: підготовили 341 фахівця для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, створили 8 сучасних шкільних бібліотек – медіатек, плануємо створити ще 10, закуповуємо корекційне обладнання. Особливу увагу приділяємо розширенню мережі інклюзивних груп у закладах освіти,» – зазначив Олександр Олександрович.

Під час робочого візиту Марина Порошенко також відвідала медіатеку в Кам’янець-Подільському НВК №3, яка була створена в рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». У цьому закладі зараз навчається 19 учнів із особливими освітніми потребами.

14.02.2018


Відбулося засідання комісії з питань регулювання земельних відносин

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Зборовського відбулося планове засідання комісії з питань регулювання земельних відносин на території Городоцького району.

На розгляд комісії було винесено 4 питання порядку денного, а саме: про надання дозволу на розроблення та затвердження технічної документації громадянам району, про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі ( на місцевості) та передачу у власність», про затвердження технічної документації із землеустрою щодо становлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та передачу їх в оренду на території Бубнівської сільської ради площею 45,94 гектара.

Після детального розгляду поданих документів, члени комісії прийняли рішення у задоволенні поданих заяв.

14.02.2018


Городоцька районна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації

Кваліфікаційні вимоги: вища освіта, не нижче бакалавра, молодшого бакалавра, вільне володіння державною мовою, досвід роботи не вимагається.

Посадовий оклад згідно штатного розпису.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади, до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копію (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнену особову картку встановленого зразка;

7) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Документи необхідно подати за адресою: 32000, м. Городок, вул.Шевченка, 20 кабінет № 15 (2-й поверх адмінбудинку районної державної адміністрації), кінцевий термін прийняття документів 28 лютого 2018 року.

Контактний тел: (03851) 3-05-25, e-mail: gorodok-adm16@ukr.net

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням:

http://portal.nads.gov.ua/view_doc.html?mode=one_vacancy_view_vm&vac_id=6522028433347449542

13.02.2018


Відбулося засідання президії ради ветеранів

Сьогодні в приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання президії Городоцької районної ради ветеранів. Засідання проводила голова районної ради ветеранів Воротна Любов Володимирівна.

На порядку денному було лише одне, але вкрай важливе питання – про збір гуманітарної допомоги для відправлення у зону антитерористичної операції. Саме з метою активізації громадськості до збору благодійної допомоги зібралися сьогодні ветерани.

Адже усі ми спостерігаємо, як згасає волонтерський рух. І це дуже гостро відчувають наші воїни, які захищають кордони України на пере

довій.

Тому сьогодні, під час засідання було обговорено можливості та складено план роботи із жителями міста та району, волонтерами, керівниками органів місцевого самоврядування щодо збору допомоги.

На завершення засідання члени президії зібрали власні кошти та передали їх до Благодійного фонду «Волонтери Городоччини» для закупівлі солдатам товарів першої необхідності, що стало символом початку нової роботи.

13.02.2018


Миротворча місія під мандатом ООН на Донбасі може стати твердим гарантом досягнення миру – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що запровадження роботи миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на окупованих територіях Донецької і Луганської областей може стати гарантом досягнення миру в Україні.

«Я впевнений в тому, що ця місія може виступати твердим гарантом режиму припинення вогню, роззброєння незаконних збройних формувань, стимулювати вивід російських військ з окупованої території і забезпечити надійне закриття кордону неконтрольованої ділянки між Україною і Росією для того, щоби не допустити нової інфільтрації російських військ, російського озброєння і щоб ми, нарешті, після імплементації безпекового пакету, могли б прийти до етапу політичного врегулювання», - сказав Глава держави під час заяви для ЗМІ по завершенні зустрічі з Федеральним канцлером Австрійської Республіки Себастіаном Курцем.

Президент подякував Австрії за тверду підтримку миротворчої місії під мандатом ООН, Ради безпеки ООН на Сході нашої держави. «Допомогу країни з високою довірою, з нейтральним статусом, якою є Австрія, важко переоцінити і дуже дякую за таку тверду і послідовну позицію», - сказав він.

Петро Порошенко також висловив вдячність Себастіану Курцу за його особисту підтримку суверенітету, територіальної цілісності, незалежності нашої держави, підтримку і допомогу у реформах та забезпеченні руху України в Європейський Союз. «І не просто словами. Я думаю, що Україна була одним із найбільш часто відвідуваних паном Себастіаном напрямків. Він відвідував і лінію зіткнення, і дуже добре особисто знає ситуацію на Донбасі, вздовж лінії зіткнення», - сказав він.

Глава держави також окремо відзначив роль пана Курца в якості очільника ОБСЄ. «Саме під час головування Австрії в ОБСЄ, особистими зусиллями пана Канцлера ми значно посилили Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, покращили технічне оснащення і покращили об’єктивну інформацію, яку Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ надає світу з лінії зіткнення з території, яка окупована Російською Федерацією», - наголосив Петро Порошенко.

«Я хотів подякувати вам, пане Канцлер, за таку надзвичайно відповідальну і надзвичайно професійну позицію. Ми це дуже цінуємо», - підкреслив Глава держави.

Федеральний канцлер Республіки Австрія, у свою чергу, наголосив на важливості позиції посилення активних дій щодо установлення миру на Сході України. «Я дуже хотів би щоб ситуація в східній Україні покращилася і щоб встановився мир на постійній основі. І щоб ми нарешті могли говорити про позитивний розвиток ситуації в Україні», - сказав він.

12.02.2018


Відбулося навчання працівників апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації

Відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подавати декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Сьогодні в приміщенні зали засідань районної державної адміністрації відбулося навчання працівників апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо порядку заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Навчання проводила керівник апарату райдержадміністрації Наталія Попадин, яка в черговий раз нагадала присутнім державним службовцям про терміни подання та основні розділи декларації.

Перед присутніми виступила також завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур та акцентувала увагу на заповненні розділів декларації, що стосуються доходів, витрат та фінансових зобов’язань.

Тож, електронні декларації необхідно заповнити та подати усім державним службовцям до 01 квітня поточного року. До цього варто віднестися дуже виважено та відповідально.

12.02.2018


Засідання районної групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

9 лютого 2018 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Зборовського відбулось спільне засідання районної групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Участь в роботі також взяли керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники територіальних підрозділів органів влади, об’єднаних територіальних громад, окремих підприємств.

На спільному засіданні розглянуто питання про підвищення рівня оплати праці та своєчасну її виплату, легалізацію трудових відносин та заслухано окремих керівників підприємств, установ, організацій, у яких низький рівень заробітної плати.

За результатами засідання рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити виплату заробітної плати не нижче від мінімального розміру згідно чинного законодавства та своєчасно виплачувати заробітну плату працюючим.

09.02.2018


Сьогодні заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин провів засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення у районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня Героїв Небесної Сотні.

На засідання оргкомітету були запрошені представники Городоцької районної та міської рад, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, голова спілки ветеранів Афганістану.

Членами організаційного комітету обговорено та визначено формат проведення заходів, а також проведення культурно-мистецької програми. Окрім того, окреслено ряд інших організаційно- практичних аспектів відзначення зазначених подій.

09.02.2018


Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору

7 лютого під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення, яке забезпечить підтримку аграрного сектора країни по 5 важливим напрямкам на загальну суму 6,3 млрд грн. Це дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я і здешевити утримання худоби, здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво і виноградарство, а також сприятиме розвитку фермерства в Україні. Також ця програма сприятиме економічному зростанню країни, створенню робочих місць та позитивно вплине на ціни на харчові продукти в Україні.

«Це ті конкретні програми, які ви можете використовувати вже у 2018 році. Також ми мінімізуємо вплив чиновників. Будуть впливати фермерські асоціації і задіяні банківські програм. Я зацікавлений у тому, щоб фермерських господарств стало більше. Це наша спільна мета», – звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до аграріїв. Також він наголосив, що ці програми починають діяти вже з завтрашнього дня. Завдяки урядовій ініціативі доля фермерських господарств в структурі АПК України може збільшитись вдвічі.

Здешевлення с/г техніки

Уряд спрямовує 945 млн грн. на здешевлення сільськогосподарської техніки для аграріїв. Це дозволить сільгоспвиробникам придбати 5050 одиниць вітчизняної сільгосптехніки за суттєво нижчою ціною. Держава компенсуватиме 25% вартості техніки великим сільгоспвиробникам , а фермерам – 40%, що сприятиме не лише розвитку аграрного сектору, а й дозволить на 20% наростити її виробництво, адже програмою буде охоплений кожен покупець вітчизняної сільськогосподарської техніки.

Дотації на утримання худоби

4 млрд грн направляє Уряд на розвиток українського тваринництва. Надається підтримка як агровиробникам, так і для громадян, які утримують молодняк ВРХ.

Громадяни, які утримують молодняк ВРХ, отримають 700 млн грн державної підтримки, або 2500 грн на голову молочної корови трьома траншами. Агровиробники, які утримують молочних корів, отримають 500 млн грн державної підтримки, або 1500 грн на голову молочної корови двома траншами.

Ця ініціатива Уряду дозволить здешевити утримання 700 000 голів ВРХ для населення та агровиробників та збільшити в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ на 11%, свиней на 18%, овець на 6%. Метою Уряду також є збільшення середньої продуктивності молочного ВРХ з 4000 літрів/рік до 7000-9000 літрів /рік.

Агровиробники отримають 50% компенсацію вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів на суму 300 млн грн.2,5 млрд грн агровиробникам буде компенсовано на будівництво або реконструкцію тваринницьких комплексів. Йдеться про 25% компенсацію тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ, 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів та до 3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури, вівчарства, козівництва

Розвиток фермерських господарств

1 млрд грн виділяє Уряд на підтримку фермерів, що дозволить здешевити кредити до 1,5 облікової ставки НБУ, отримати 100% компенсацію вартості насіння та 90% компенсація вартості дорадчих послуг. При цьому таку підтримку отримають не великі латифундисти, а фермери з земельним банком до 500 га. Це стимулюватиме розвиток фермерства в Україні.

Підтримка кооперативів

Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Уряд запускає програму підтримки садівництва, ягідництва, заготівлі молока і м’яса, будівництво овоче- та фруктосховищ на умовах спів фінансування проектів. 70% витрат на придбання обладнання компенсує держава.

Розвиток садівництва та виноградарства

Обсяг державної підтримки садівництва і виноградарства у 2018 році складе 300 млн грн. Це дозволить компенсувати 80% вартості саджанців і збільшити на 3 100 га площі садів, ягідників, виноградників вже до кінця року.

08.02.2018


24 роки тому Україна приєдналася до Програми НАТО «Партнерство заради миру»

Цього дня 1994 року Україна підписала рамковий документ Програми НАТО «Партнерство заради миру». Це був перший документ, який ми підписали з НАТО. За понад два десятиліття наша держава стала надійним партнером Північноатлантичного альянсу, плідно співпрацюючи у найрізноманітніших сферах і беручи участь у місіях під егідою НАТО. Із початком російської агресії Альянс продемонстрував свою готовність прийти на допомогу Україні.

Нині в рамках механізму «Партнерства заради миру» Україна бере участь у Процесі планування та оцінки сил, Політико-військових рамках участі партнерів в операціях з підтримання миру під проводом НАТО, спільних із НАТО навчаннях, у тому числі з подолання наслідків стихійних лих, співробітництві у галузі озброєнь, протиповітряної оборони, управління повітряним рухом та обміну даними про повітряну обстановку.

Ми співпрацюємо в рамках Індивідуальної програми партнерства, Плану дій партнерства щодо розбудови оборонних інституцій, Програми удосконалення військової освіти і Програмі професійного розвитку цивільного персоналу.

Важливу роль у реформуванні оборонного сектора і подоланні наслідків російської агресії відіграють Трастові фонди НАТО. Це і тренування наших військових інструкторами країн-членів НАТО, і реабілітація поранених за кордоном, і цивільне розмінування територій Сходу України, і вдосконалення системи кібербезпеки…

Не менш важливою є Ініціатива НАТО з розбудови прозорості, доброчесності, відкритості та запобігання проявів корупції. Альянс переорієнтував значні кошти, що раніше передбачалися на співпрацю з Росією, на підтримку України за Програмою «Наука заради миру та безпеки».

Північноатлантичний альянс є нашим надійним плечем, коли стаються надзвичайні ситуації цивільного характеру. Варто лише згадати про допомогу західним областям у подоланні наслідків повеней і допомогу Харкову під час аварії на очисних спорудах міста. НАТО допомагає нам у створенні системи захисту критичної інфраструктури. Окрім цього, Альянс докладає зусиль для безпечного перезахоронення радіоактивних джерел, що утворилися на території України внаслідок виконання оборонних програм СРСР, союзники швидко відреагували на вибухи військових складів у Балаклеї.

Та найбільшим досягненням цих років, безперечно, є утвердження в нашій державі цінностей, на яких засновано НАТО. Упевнені, що наступні роки покажуть ще більше спільного між нами та країнами Альянсу, і не за горами той день, коли Україна приєднається до найпотужнішого на планеті об`єднання вільних і сильних народів, допомагаючи вже третім країнам ставати на шлях демократичних змін.

За матеріалами Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

08.02.2018


Городоцька района державна адміністрація оголошує конкурс на визначення робочого органу – підприємства (організації) для здійснення функцій по організації проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Городоцького району.

Об'єктом конкурсу є надання права підприємству (організації) здійснювати функції робочого органу.

Засідання конкурсного комітету відбудеться за адресою: Хмельницька обл., м. Городок, вул. Шевченко 20, 2-й поверх (Городоцька районна державна адміністрація) Початок роботи о 10.00 год.

Перелік необхідних документів на конкурс, бланки заяв і анкет, інформацію щодо об’єктів конкурсу можна отримати за адресою: м. Городок, вул. Шевченка, 20, тел. 3-15-35, 3 поверх, кабінет №3 (відділ економічного розвитку райдержадміністрації) праве крило, режим роботи з 8-00 год. до 17-15 год., електронна пошта goradmekon@ukr.net .

Документи на участь в конкурсі подаються організатору конкурсу за адресою: м. Городок, вул.Шевченко, 20, 3-й поверх. На конвертах вказується дата проведення конкурсу по оголошенню, назва та адреса претендента.

Конкурс відбудеться 13 березня 2018 р., кінцевий термін подачі документів 1 березня 2018 року.

У конкурсі може брати участь підприємство (організація), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень та спроможна забезпечувати належну підготовку матеріалів для проведення конкурсу з визначення перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району, приймання документів на конкурс, перевірки достовірності одержаної від перевізника-претендента інформації, їх аналізу та оцінки відповідності конкурсних пропозицій перевізника-претендента умовам конкурсу, підготовки паспортів автобусних маршрутів та матеріалів для подальшого встановлення відносин між організатором та автомобільним перевізником - переможцем конкурсу.

Для участі у конкурсі претенденти подають такі документи:

- заяву на участь у конкурсі згідно із встановленою формою;

- реквізити претендента: юридична та поштова адреса, код ЄДРПОУ, свідоцтво платника податку, розрахунковий рахунок, телефон, факс, електронна адреса (e-mail:);

- довідку Державної податкової служби в Хмельницькій області про відсутність заборгованості по сплаті податків, зборів та інших обов'язкових платежів;

- документ, який підтверджує досвід роботи підприємства та фахівців у сфері організації пасажирських автоперевезень не менше трьох років;

- довідку про стан заборгованості з виплати заробітної плати;

- довідку про наявність матеріально-технічного забезпечення;

- інформацію щодо взаємодії з профільними та науковими організаціями у сфері пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування, а також копії документів, що це підтверджують.

Документи, що надійшли після встановленого строку або подані не в повному обсязі, не розглядаються і повертаються претендентам.

Всі зауваження та недоліки при подачі документів на участь в конкурсі підприємства (організації) мають можливість виправити на протязі двох днів та подати документи повторно.

Не допускаються до участі в конкурсі підприємства (організації), які:v

- надають послуги з перевезень, провадять діяльність на ринку транспортних послуг, представляють інтереси окремих автомобільних перевізників;

- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

- ліквідуються як суб'єкти підприємницької діяльності;

- мають заборгованість з податків або інших обов'язкових платежів;

- подали для участі у конкурсі документацію, оформлену не належним чином або таку, що містить неправдиву інформацію

08.02.2018


З метою регулювання питань земельних відносин

Сьогодні під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Зборовського відбулося чергове засідання комісії з питань регулювання земельних відносин на території Городоцького району.

У роботі комісії взяли участь: начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Василь Рудь, начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур, головний спеціаліст з виробництва рослинницької продукції та розвитку сільських територій відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, секретар комісії Аліна Колесник та інші.

На розгляд комісії було винесено питання про надання дозволу на розроблення та затвердження технічної документації громадянам с.Нове Поріччя, с.Новий Світ, с.Підлісний Олексинець, с.Хмелівка. Всього було розглянуто 5 заяв. За результатами роботи комісією було прийнято рішення у задоволенні усіх звернень.

07.02.2018


На особистому прийомі у першого заступника голови райдержадміністрації

Проведення особистих прийомів громадян керівництвом райдержадіністрації є важливим засобом оперативного розгляду проблемних питань жителів району. Громадяни потребують допомоги у вирішенні різних питань, тому ефективне їх вирішення є одним з головних завдань влади.

У відповідності до затвердженого графіка прийому громадян, сьогодні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський провів особистий прийом громадян.

Основні питання, з якими звернулися громадяни під час особистого прийому: про надання допомоги у ремонті каналізаційної мережі багатоповерхового будинку, надання матеріальної допомоги на лікування, про розмір призначеної субсидії для відшкодування оплати комунальних послуг.

За результатами розгляду звернень заявникам було надано кваліфіковані роз'яснення стосовно вирішення проблемних питань.

07.02.2018


Незнання закону не звільняє від відповідальності

Ця фраза є ключем до розуміння такої підсистеми суспільного життя як право. Здійснюючи протиправний вчинок, особа не може посилатися на виправдання своїх дій на незнання ним положень того чи іншого закону, оскільки будь-яке протиправне діяння тягне за собою встановлену законом юридичну відповідальність. Тоді як знання законів, вміння їх правильно застосувати, адаптуючи до конкретної ситуації, нерідко призводить до того, що особа може уникнути юридичної відповідальності.

Саме тому 6 лютого фахівцем із соціальної роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Городоцькому районному секторі з питань пробації проведено інформаційно-просвітницьку роботу з неповнолітніми, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

У ході роботи неповнолітнім було роз’яснено їхні права та обов’язки, визначено, хто є захисником їхніх прав, з’ясовано, які необхідно вживати заходи для захисту власних прав.

Також постійно проводяться бесіди з батьками щодо ознайомлення з Кримінальним кодексом з метою обізнаності міри відповідальності в разі повторного злочину.

07.02.2018


В Україні очікується ускладнення погодних умов

До уваги громадян! За повідомленням Український гідрометцентр, в наслідок впливу активного циклону в Україні очікується ускладнення погодних умов.

Вдень 8 лютого в Одеській, Миколаївській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях сильні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу.

Протягом 9 лютого: в Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, Житомиській, Черкаській, місцями Київській та Чернігівській областях сильний сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, хуртовини (приріст снігового покриву 10-20 см), на дорогах ожеледиця; в Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській областях сильний дощ та мокрий сніг, місцями ожеледь і налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.

8 та 9 лютого в Україні посилення вітру до 15-20 м/с.

Такі погодні умови можуть призвести до порушення та припинення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, роботи електричних мереж, комунального господарства у більшості областей країни (крім південних).

Закликаємо бути обачними у цей період та зважати на попередження синоптиків!

06.02.2018


Уряд розширив програму «Доступні ліки»

Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”, налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатних.

5 лютого 2018 року, Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою – Наказ МОЗ України від 05.02.2018 № 177.

До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробники.

Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини.

У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

Завдяки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій), список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт.

“Зростання кількості препаратів навіть без розширення на нові групи захворювань – це, безперечно, один із найяскравіших показників, що урядова програма “Доступні ліки” є дуже успішною політикою. Ще одна добра новина: від сьогодні ми маємо суттєво більший асортимент безоплатних ліків. Завдяки новим ініціативам, ухвалених Урядом, до програми вдалося долучити ще 15 безоплатних торгових найменувань. А це щонайменше додаткових 4,5 млн упаковок ліків”, – зазначив заступник міністра Роман Ілик.

Реєстр препаратів програми “Доступні ліки” зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Нагадаємо, урядова програма “Доступні ліки” почала діяти у квітні 2017 року. За 9 місяців роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми майже за 14 млн рецептів на понад 614 мільйонів грн бюджетних коштів.

Число пацієнтів, які прийшли до лікаря та отримали рецепт на «Доступні ліки», в середньому у регіонах коливається від 100 до 300 тис. За час, коли програма набирала обертів і люди почали їй довіряти, кількість пацієнтів збільшилася у 10 разів.

Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 6 761.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Детальніше про програму: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua

Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw

Прес-служба МОЗ України

06.02.2018


Сімейно-родинне виховання – один з пріоритетних напрямків роботи

В приміщенні Городоцької загальноосвітньої школи №3 відбулася конференція на тему: «Сімейно-родинне виховання, як один з пріоритетних напрямків виховної роботи освітніх закладів в контексті нової української школи».

У конференції взяли участь профільні спеціалісти відділу освіти, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, фахівець із соціальної роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З метою висвітлення існуючого досвіду співпраці: школа – сім’я та соціальні служби, фахівець із соціальної роботи Інна Ястремська розповіла учасникам заходу про основні завдання та функції Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, наголосила на тому, що робота першочергово зосереджується на ранньому виявленні сімейних криз з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблем: збереження сімейного середовища для дитини, запобігання вилученню дітей із сімей, допомога соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї.

Городоцький районний центр соціальних служб проводить роботу із сім’ями з метою своєчасного виявлення серед них таких, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки.

Якщо у Вас виникли проблеми, труднощі при вирішенні тих чи інших питань, або Ви просто бажаєте почути пораду, звертайтесь до Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: м. Городок, вул.Шевченка, 20 або за телефоном 3-16-28, де Вам обов’язково допоможуть.

06.02.2018


Геннадій Зубко і Ґеорґ Мільбрадт презентували законодавчий маршрут з децентралізації

Ми презентуємо визначений законодавчий маршрут з децентралізації. Це 17 ключових законопроектів, які є основою для подальшого розвитку і успішного впровадження реформи децентралізації на місцях. Цей перелік був підтриманий Координаційною радою донорів. Також лист про підтримку законопроектів, Ґеорґ Мільбрадт направив до Прем’єр-міністра України і українського парламенту.

Законопроекти презентували на спільній прес-конференції Віце-прем’єр-міністр — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та Спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт.

«Зараз саме той час, коли ми повинні приймати рішення і звертатися до парламенту, щоби прийняти 17 ключових законопроектів з децентралізації. Це законопроекти, які були напрацьовані Мінрегіоном спільно з народними депутатами, місцевими громадами, громадянським суспільством і експертами. Їх прийняття дасть можливість підсилити реформу децентралізації вже в цьому році», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єра, прийняття ключових законопроектів дозволить підсилити реформу на місцях в напрямку — добровільного приєднання і об’єднання територіальних громад, залучення тер.громад до приєднання до міст обласного значення, підсилення впровадження сервісів, додаткова передача повноважень – земельних ресурсів і можливості планування, підсилення можливостей муніципальних послуг тощо.

Зубко підкреслив, що законопроекти будуть розглянуті вже у лютому, під час восьмої сесії Верховної Ради України VIII скликання.

«17 ключових законопроектів вже зареєстровані у парламенті і мають бути прийняті максимум до літа. Все, що не буде підтримано парламентом перенесеться автоматично на 2021-2022 роки. Я не думаю, що в України є стільки часу, щоб відкладати на потім надзвичайно важливі реформи. Підтримка, яка зараз йде від органів влади і парламенту дійсно прискорить прийняття законів», — зазначив на прес-конференції Спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт.

Він запросив присутніх 28 лютого у парламент, на засідання Верховної Ради України, яке буде присвячено обговоренню і прийняттю законодавчого маршруту з децентралізації — з 17 законопроектів.

В свою чергу Геннадій Зубко подякував за підтримку реформи децентралізації Координаційній раді донорів – Німеччині, Швеції, Швейцарії, Польщі, США, Канаді – всім тим, хто долучився до активної співпраці. «Це проект U-LEAD, який з минулого року почав активно працювати в напрямку реформи. Вже відкрито 24 регіональні офіси по Україні, які допомагають супроводжувати і імплементувати реформу. Канадський проект EDGE, проект PULSE, DOBRE (від США), а також проекти, які працюють безпосередньо в ОТГ», — розповів урядовець.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

02.02.2018


Заробітна плата та стан її виплати в Хмельницькій області у грудні 2017 року

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в економіці області (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у грудні 2017р. становила 7559 грн, що майже в 2,4 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн), проте на 13,9% нижче, ніж у середньому по Україні.

Вище середнього рівня по області у грудні 2017р. була заробітна плата працівників сфери фінансової та страхової діяльності (13327 грн), державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (11713 грн), сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства (8777 грн), промисловості (8718 грн), професійної, наукової та технічної діяльності (7819 грн), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (7768 грн). Серед промислових видів діяльності найвищий рівень заробітної плати спостерігався в працівників підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (13913 грн) і перевищував середньообласний показник в 1,8 раза.

Водночас рівень заробітної плати працівників підприємств з тимчасового розміщування й організації харчування, виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності перебував у межах 47,3–49,8% від середньообласного показника.

Реальна заробітна плата найманих працівників у грудні 2017р. порівняно з листопадом 2017р. збільшилась на 18,3%, відносно грудня 2016р. – на 24,5%.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 січня 2018р. становила 5,8 млн.грн, або 0,4% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2017р.

У структурі загальної суми заборгованості 81,9% утворено на підприємствах, до яких впроваджена процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та 18,1 % – на економічно активних підприємствах.

Вчасно не отримали заробітну плату 228 працівників економічно активних підприємств. Кожному з них не виплачено в середньому по 4580 грн, або 60,6% від середньої заробітної плати за грудень 2017р.

02.02.2018


Цінова ситуація в області на соціально значущі продовольчі товари станом на 20 січня 2018 року

Цінова ситуація на основні продовольчі товари та послуги в області залежить від загальноекономічних тенденцій, які мають місце на споживчому ринку України.

За даними Держкомстату України (станом на 31 грудня 2018 року) ціни на більшість основних соціально важливих продовольчих товарів в області (18 позицій з 23) є нижчими, ніж середні ціни по Україні.

В області найнижчі ціни в України на рис – 18,09 грн/кг (по Україні – 19,92 грн/кг) та олію соняшникову рафіновану – 30,03 грн/л (по Україні – 33,07 грн/л).

Також одними з найнижчих є ціни на яйця курячі І-ІІ категорії – 24,76 грн/дес. (по Україні – 26,04 грн/дес.) (2 місце) та цукор пісок – 12,12 грн/кг (по Україні – 12,61 грн/кг) (2 місце).

За даними моніторингу Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації протягом січня поточного року на ринку області спостерігалось підвищення цін на яловичину 1 категорії – на 1,0% (з 116 грн/кг до 118 грн/кг), свинину – на 1,0% (з 103 грн/кг до 105 грн/кг) та масло вершкове, жирністю 72,5% – на 1,0% (з 145 грн/кг до 147 гривень).

З метою контролю цінової ситуації в області здійснюється:

– підтримка підприємствам-виробникам у створенні фірмової роздрібної мережі (в області діє 462 фірмові магазини);

– облаштування в магазинах області відділів (секцій, куточків) для представлення продуктів харчування за цінами виробників (облаштовано 275 відділів);

– проведення ярмаркових заходів (за 2017 рік в населених пунктах області проведено 2604 ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції);

– робота обласної та місцевих робочих груп з вивчення цінової ситуації на ринку послуг і основних продовольчих товарів (за 2017 рік обласною робочою групою здійснено 48 виїзних моніторингових досліджень 2 закладів торгівлі та 2 ринків у місті Хмельницький, місцевими робочими групами проведено 4731 моніторингове дослідження закладів торгівлі у 1214 населених пунктах області).

Інформація щодо рівня цін щодекадно відслідковується у розрізі районів та міст області. Внутрішній попит області на усі продовольчі ресурси крім олії соняшникової задовольняється за рахунок власного (регіонального) виробництва. Не має жодних передумов для стрімкого зростання цін на основну групу продовольчих товарів.

02.02.2018


«Гаряча» телефонна лінія із першим заступником голови райдержадміністрації С.Зборовським

Сьогодні в районній державній адміністрації було проведено «гарячу» телефонну лінію «Запитай у влади» з населенням району. На дзвінки жителів району відповідав перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський.

Питання, з якими до Сергія Анатолійовича зверталися жителі Городоччини, стосувалися транспортного сполучення з районним центром та пільги на безкоштовний проїзд для багатодітної сім’ї.

Перший заступник голови районної державної адміністрації надав громадянам конкретні відповіді та обґрунтовані роз’яснення.

02.02.2018


Засідання організаційного комітету з підготовки заходів до 100-річчя від дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці Г.І.Ткачука

Сьогодні голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький провів засідання організаційного комітету з підготовки заходів до 100-річчя від дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці Г.І.Ткачука, яке відзначатиметься у квітні поточного року.

На засідання були запрошені: перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський, заступник голови адміністрації Віктор Бабин, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Попадин, заступник голови Городоцької районної ради Руслан Райтаровський, Лісоводський сільський голова Ігор Дзера, директор Лісоводської ЗОШ I-III ступенів Оксана Михайлова, начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради Олег Федоров та інші

Членами оргкомітету були обговорені основні заходи, що проводитимуться у Городку та Лісоводах, визначено головні завдання та напрямки роботи.

02.02.2018


Багатодій матері вручили державну нагороду

Матінка! Ненька, Берегиня…Хіба є щось прекрасніше, чистіше і святіше. Тому і складають письменники хвилюючі твори про чуйне материнське серце і безкорисливу любов, про натруджені руки і недоспані ночі. Про ніжні материнські пісні.

Сьогодні в урочистій обстановці в кабінеті голови районної державної адміністрації відбулось урочисте вручення державної нагороди та посвідчення про присвоєння Почесного звання «Мати – героїня» матері п’яти дітей, жительці села Курівка Городоцького району Сосніцькій Анжелі Анатоліївні.

Почесне звання Сосніцькій Анжелі Анатоліївні присвоєно відповідно до Указу Президента України від 07 грудня 2017 року №409/2017.

У хвилюючу мить отримання державної нагороди щирі слова привітань берегині сімейного вогнища висловив голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький та привітав Анжелу Сосніцьку із високою відзнакою, побажав здоров’я та сімейного благополуччя.

Від очільника району мати – героїня отримала квіти та пам’ятний подарунок. А на згадку про хвилюючі хвилини залишаться пам’ятні фотосвітлини.

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції.

02.02. 2018


О. Корнійчук: “Перше місце в Україні займає Хмельницька область за темпом росту валової продукції сільського господарства”

Таку інформацію озвучив на нараді зі своїми заступниками голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук. Індекс сільськогосподарського виробництва становить 109,7 %, індекс продукції галузі рослинництва – 111,3 %, тваринництва – 100,4 %.

«За минулий рік подільські аграрії виробили валової продукції на майже 14 мільярдів гривень, що на 1,2 млрд. грн. більше, у порівнянні до відповідного періоду минулого року», – зазначив він.

В 2017 році розвиток аграрного виробництва супроводжувався динамічним зростанням виробництва валової продукції.

«Так за минулий рік аграрії виробили валової продукції сільського господарства в галузі рослинництва на суму 10,5 млрд. грн., що на 1088,7 млн. грн. більше відповідно до попереднього року, тваринництва – 3,3 млрд. грн., що на 136,2 млн. грн. більше”, – зазначив Олександр Олександрович.

01.02.2018


З метою захисту прав дитини

Під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося планове засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації .

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур, інспектор ювенальної превенції сектору превенції Городоцького відділу поліції Головного управління національної поліції у Хмельницькій області Анастасія Гуменюк та інші члени комісії.

У ході роботи учасниками засідання було розглянуто 6 питань порядку денного: 1-про участь батька у вихованні малолітньої дитини, 1- про надання дозволу на дарування житлового будинку, у якому зареєстрована малолітня дитина, 3- щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадян України відносно 6 дітей, 1- про доцільність повернення двох малолітніх дітей батькові.

На засіданні було заслухано працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, сектору молоді та спорту, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації. За підсумками роботи комісії, по кожному розглянутому питанню ухвалено відповідні рішення.

01.02.2018


Запобігання ранньому соціальному сирітству- один з основних напрямків роботи

Одним із основних напрямків роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - запобігання ранньому соціальному сирітству, що передбачає роботу у пологовому будинку з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини та, за потреби, подальший соціальний супровід сім’ї у випадку зміни рішення матері з метою належних умов перебування дитини вдома.

Основними причинами наміру жінок, які народжують, залишити дитину у пологовому будинку є:

-соціальне неблагополуччя;

-небажана вагітність;

-непорозуміння та внутрішньо сімейні конфлікти між членами родини;

-відсутність або втрата житла, документів, різного роду залежності.

Так, під час роботи консультаційного пункту у пологовому відділені фахівцем із соціальної роботи Оленою Стецюк виявлено вагітну жінку в якої виникли складні стосунки із членами сім’ї.

Спеціалістом Центру соціальних служб проведено ряд заходів щодо залагодження непорозуміння. Проте, члени сім’ї не виявили бажання щоб вагітна поверталась у родину чоловіка, а власного житла молода родина не має.

Тому, 30 cічня фахівцем із соціальної роботи спільно із центральною районної лікарнею вагітну було влаштовано у «Дім захисту життя», що у селі Писарівка Волочиського району, який приймає матерів, що опинились в складних життєвих обставинах терміном до одного року.

Протягом певного терміну спеціалістами Центру буде проводитись робота щодо налагодження стосунків у сім’ї та придбання власного житла за кошти сім’ї.

01.02.2018


Виїзний прийом громадян у Бедриковецькій сільській раді

Сьогодні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський провів виїзний прийом громадян у Бедриковецькій сільській раді.

З метою вирішення нагальних проблем громадян на місцях участь у прийомі взяли : голова Городоцької районної ради Ольга Зелінська, в.о. начальника у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Ольга Савіцька , начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, керівники управлінь та відділів районної державної адміністрації.

Основні питання, що турбували жителів територіальної громади: про надання матеріальної допомоги на лікування, про призначення субсидій, щодо надання допомоги для будівництва водогону в с.Новосілка. А жителька с.Бедриківці, інвалід першої групи по зору, звернулася з питанням про можливість надання компенсації за послуги зв’язку пільговим категоріям населення.

На усі звернення заявники отримали кваліфіковані роз’яснення та вичерпні відповіді.

31. 01. 2018


З метою вирішення проблем внутрішньо переміщених громадян

30 січня під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

У засіданні комісії взяли участь: завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Казмірчук, заступник начальника відділу з питань призначення і перерахунку пенсій Городоцького об’єднаного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ірина Яворина, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору державних соціальних інспекторів Олена Сльоз, заступник директора Городоцького районного центру зайнятості Лілія Бонк, спеціаліст сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Надія Гуменюк.

Членами комісії було розглянуто 10 заяв: 6 - про повернення виплати пенсії за минулий період, 3- про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 1- про припинення соціальних виплат.

За результатами обговорення та детального вивчення поданих документів, члени комісії прийняли рішення у задоволені 6 звернень, 4 громадянам відмовлено у призначенні соціальних виплат з об’єктивних причин.

31.01.2018


Особливості кампанії декларування у 2018 році

Декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) громадян, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію, та осіб, які мають право подати декларацію добровільно.

З 01 січня 2018 року застосовується нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2017 року за № 821/30689 (далі – Наказ № 556). Наказом № 556 впроваджено зміни законодавства щодо:

реалізації права фізичними особами – підприємцям (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних із провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат;

визначення останнього базового податкового (звітного) періоду для фізичних осіб - підприємців, якими проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

реалізації права на сплату сум податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання. Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи:

для фізичних осіб - підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року)

Важливо! У разі якщо фізична особа - підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи зазначаються в річній податковій декларації, що подається

для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Важливо! У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати декларації – до 01 травня року, що настає за звітним;

Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 Кодексу).

для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року;

для платників податку - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Граничні строки спл

ати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом.

Разом з тим, п. 179.7 ст. 179 Кодексу передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи. Отже, граничні строки сплати податкових зобов'язань, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи, поданої за результатами 2017 року:

для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – 19 лютого 2018 року;

для фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що

обрали спрощену систему оподаткування), – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;

для фізичних осіб, що не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 31 липня 2018.

Підпунктом 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Кодексу фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV Кодексу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:

а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, зокрема фізична особа – підприємець або особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, – за місцем реєстрації у контролюючих органах;

б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам – за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

в) в інших випадках – за її податковою адресою.

30.01.2018


Мінфін має негайно відкоригувати новий механізм відшкодування пільг та субсидій підприємствам ЖКГ

Ситуація, яка наразі виникла з відшкодуванням підприємствам ЖКГ, ОСББ/ЖББ пільг та субсидій, наданих населенню на оплату ЖКП, потребує негайного реагування з боку Міністерства фінансів України. Новий механізм виплати субсидій, введений в дію наказом Мінфіну 04 січня поточного року, фактично заблокував розрахунки по всій Україні. Підприємства галузі, ОСББ/ЖББ не повинні ставати заручниками ситуації – в цьому полягає принципова позиція Мінрегіону. Про це наголошено під час наради 26 січня 2018 року з представниками міністерств і відповідних служб під головуванням Віце-прем`єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

Новий механізм відшкодування пільг та субсидій підприємствам ЖКГ, ОСББ/ЖББ, який запроваджено з січня, має бути відкоригований і сприйнятним для усіх учасників розрахунків, а особливо для підприємств життєзабезпечення, ОСББ/ЖБК. За результатами наради Мінфіну надане відповідне доручення щодо невідкладного врегулювання ситуації (Протокол додається).

Нагадаємо, наказом Мінфіну від 04.01.2018 № 1 введено в дію документ «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 8-1 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256, та взаємодії учасників таких розрахунків». Зазначені зміни Мінрегіон не погоджував, а навпаки подавав свої пропозиції задля недопущення побідного колапсу.

30.01.2018


Відбулися звітно-виборні збори первинної профспілкової організації

29 січня в приміщенні зали засідань районної державної адміністрації відбулися звітно-виборні збори первинної профспілкової організації Городоцької районної державної адміністрації.

Серед основних питань, що були розглянуті на зборах: звіт голови, вибори голови і активу первинної профспілкової організації.

Про свою роботу звітував голова первинної профспілкової організації працівників райдержадміністрації Вадим Мацьоха, який незмінно, протягом 13 років очолював організацію.

За результатами доповіді та обговорення, роботу голови профспілки визнано задовільною.

У зв’язку з тим, що В.Мацьоха переходить на роботу в іншу установу, нагальним виявилося питання про обрання нового лідера первинної профспілкової організації працівників райдержадміністрації.

Проаналізувавши усі пропозиції, було обрано новий актив та голову первинної профспілкової організації працівників районної державної адміністрації.

Тож, головою профспілки в райдержадміністрації тепер буде Віталій Гулавський, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації.

30.01.2018


Президент: Завдяки, в тому числі і подвигу Героїв Крут, постала незалежна Україна

Президент Петро Порошенко відзначив, що 100-а річниця бою під Крутами є знаменним днем для кожного українця-патріота, а особливо для людей, які пов’язали своє життя зі Збройними Силами України.

«Бій під Крутами – одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України. Але Крути в просторі та часі буття українського народу посідають надзвичайно важливе місце. Ця назва, як писав Улас Самчук: «врізбилася у наше народне єство, у наш дух і нашу плоть», - зазначив Глава держави під час заходів з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут у Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації.

Президент процитував Євгена Маланюка, що реальним початком української визвольної революції стали саме Крути. «І хай наші тоді відступили зі станції, але ж тривалу історичну війну вони виграли. Бо завдяки, в тому числі і подвигу крутян, постала-таки незалежна Україна», - підкреслив Глава держави.

Президент нагадав, що ті учасники бою, хто вижив, продовжили боротьбу за самостійність у лавах Армії УНР. «І жоден з народів Центральної чи Східної Європи, які відродили своє державне життя на руїнах імперій, не вів настільки запеклої і тривалої оборонної війни за незалежність, не виборював свободу такою дорогою ціною, як ми, українці – тоді і тепер», - підкреслив Петро Порошенко. Однак, за його словами, в силу історичних обставин складно було берегти спогади про Крути, бо радянська влада як могла намагалася їх стерти. «Томи спогадів та статей вийшли за ці 100 років. Але вони написані в Торонто і Нью-Йорку, Празі та Мюнхені, Парижі та Лондоні. Протягом кількох десятиліть суцільного замовчування на Наддніпрянській Україні історію Крут дбайливо зберігала українська еміграція», - зауважив Глава держави. Він додав, що пам'ять берегли про подвиг крутян також у Львові в період між Першою та Другою світовими, і Києві час від часу знаходилися відчайдухи. У п’ятдесяті роковини загибелі героїв Крут Іван Дзюба разом з кількома товаришами насмілилися покласти вінки на Аскольдову могилу. За словами Президента, писали про Крути і письменники та поети - вони знайшли своє втілення у творчості Павла Тичини, Олександра Олеся, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стуса, Уласа Самчука та Юрія Покальчука.

«Тепер з нетерпінням очікуємо втілення теми Крут в художніх фільмах та серіалах», - зазначив Президент. Він зауважив, що держава створила всі можливості для відродження українського кінематографу і перші результати вже є.

«Впевнений, що зараз всі щиро радіють тому надзвичайному успіху стрічки «Кіборги». Між блискавичним боєм на Чернігівщині та тривалою обороною Донецького аеропорту – відстань аж у 97 років. Але ці події – однієї ваги та впевнений, що з одного символічного ряду. Ворог - той самий, а кіборги, як і герої Крут, стали взірцево-символічними оборонцями Батьківщини, рівнятися на яких будуть і наступні покоління оборонців Вітчизни», - наголосив Президент.

29.01.2018


Хмельниччина – 11 у рейтингу розвитку регіонів

За даними Держстатистики України всеукраїнське видання «Ділова столиця» у своїй постійній рубриці «Рейтинги губернаторів» підвело підсумки діяльності рейтингових показників за три квартали 2017 року усіх територіальних одиниць України .

«Приємно відмітити, що Хмельниччина впевнено тримає позицію, і за три квартали 2017 року посідає 11 місце, згідно рейтингових показників», – зазначив голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.

Рейтинг проводився за 20 ключовими критеріями.

Варто відмітити позитивні зміни у таких показниках, як: темпи росту експорту, які займають перше місце серед інших областей, що становить 55,3% (18,5% – середній по Україні). Область увійшла в четвірку регіонів з самою низькою заборгованістю по зарплаті на одного працівника і найменшою кількістю працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної. А також, Хмельниччини в п’ятірці кращих за темпами росту заробітної плати.

Крім цього, збільшився експорт товарів в Білорусію, Індію, Молдову, Туреччину, Грузію, Іран, Єгипет, США, Ізраїль, ПАР.

29.01.2018


28 січня 1992 року синьо-жовтий стяг став Державним прапором України

Кольори – синій та жовтий обрали не дарма. Герб Володимира Великого був синім стягом із жовтим тризубом. Жовтий лев на синьому полотнищі – це герб Данила Галицького. Пізніше козаки використовували саме ці кольори для своїх хоругв. Як правило, на синьому тлі золотом вишивали лицаря.

Проте історія сучасного українського прапора починається з 22 квітня 1848 року. Над Львівською ратушею українці Королівства Галиччини та Володимирії вивісили свій національний стяг. А вже після 1905 року синьо-жовтий стяг почали здіймати і на території Наддніпрянської України.

Вперше, як державний символ, синьо-жовтий стяг визнала Українська Народна Республіка. У 1938 році полотнище із двох горизонтальних смуг своїм прапором зробила Карпатська Україна.

І вже відтоді і аж до 1991 року синьо-жовтий прапор був поза законом. За його використання в СРСР можна було потрапити у в’язницю на два роки. Після розпаду більшовицької імперії та проголошення незалежності України, Президія Верховної ради юридично закріпила за синьо-жовтим стягом статус офіційного прапора України. День Прапора відзначають 23 серпня.

В історії новітньої України наш рідний прапор став символом боротьби за визволення, символом єднання, брендом України в світі. Сьогодні наш прапор впізнаваний усіма народами світу.

26.01.2018


Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

25 січня під головуванням голови районної державної адміністрації Віталія Кропивницького відбулося планове засідання колегії райдержадміністрації.

У роботі колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі, окремих установ та організацій, засобів масової інформації.На порядок денний засідання колегії райдержадміністрації було винесено 2 питання.

Про стан розгляду звернень громадян у районній державній адміністрації за 2017 рік інформувала керівник апарату районної державної адміністрації Наталія Попадин, яка довела до відома присутніх інформацію про те, що у 2017 році до районної державної адміністрації надійшло 674 звернення, що на 97 звернень більше, ніж у 2016 році.

У зверненнях та на особистому прийомі було піднято 674 питання, серед яких переважають питання соціального захисту (74,9%), аграрної політики та земельних відносин (6,2%), транспорту та зв’язку (2,5 відсотка).

Питання, з якими звертаються соціально незахищені верстви населення, в основному вирішуються позитивно. Для цієї категорії громадян з початку року надано 64 заявникам матеріальну допомогу на суму 378,0 тис.гривень. Під особливим контролем перебуває розгляд звернень громадян, що надійшли від сімей, члени яких брали участь у проведені антитерористичної операції в східних областях України. У загальному, за підсумками роботи комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей прийнято рішення про виділення грошової допомоги 156 заявникам на суму 232,0 тис. гривень.

Від органів вищого рівня до районної державної адміністрації надійшло 21 звернення( у 2016 році-26). Від обласного контактного центру за звітний період надійшло 309 звернень громадян.

Керівник апарату також прозвітувала про стан виконавської дисципліни в районній державній адміністрації у четвертому кварталі 2017 року та наголосила на тому, що районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи щодо підвищення рівня виконавської дисципліни, посилення контролю за виконанням завдань, визначених законодавством України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України і власними розпорядчими документами.

Н.Попадин звернула увагу керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування на необхідності підвищення рівня виконавської дисципліни в колективах та посилення контролю за якісним виконанням документів.

25.01.2018


Відбулася нарада з керівниками правоохоронних органів

Сьогодні голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький провів нараду за участю керівництва правоохоронних, контролюючих органів, місцевого самоврядування та голови районного суду.

Про координацію діяльності по боротьбі зі злочинністю і корупцією та забезпечення законності на території Городоцького району потягом 2017 року доповідали Дмитро Малинецький – прокурор Городоцької місцевої прокуратури та Роман Конюшко – начальник Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області. Вони проінформували учасників наради про те, що аналіз та вивчення стану злочинності показують, що оперативна обстановка на території району залишається контрольованою, а послідовне збільшення зусиль на пріоритетних напрямках діяльності правоохоронних органів сприяло закріпленню та розвитку позитивних тенденцій. Підтвердженням цього є покращення розкриття і розслідування кримінальних правопорушень. Так, впродовж 2017 року до Городоцького відділу поліції надійшло 3450 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що на 287 заяв менше ніж за відповідний період 2016 року. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 294 кримінальних правопорушень, по 142 кримінальним правопорушенням злочинців встановлено та вручено повідомлення про підозру, що становить 48,3 % від загальної кількості. Протягом 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року зменшилася кількість злочинів, скоєних у громадських місцях.

Актуальними є питання підвищення ефективності роботи з протидії квартирним крадіжкам, шахрайствам, незаконним зберіганням зброї населенням та забезпечення безпеки дорожнього руху.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Вячеслав Лихва доповів присутнім про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг громадянам району протягом 2017 року та повідомив, що пільгами на житлово-комунальні послуги і тверде паливо та скраплений газ користуються 5027 домогосподарств. Всього пільгами та субсидією охоплено 90% домогосподарств району.

Підсумки наради підвів голова районної державної адміністрації В.Кропивницький та акцентував увагу на необхідності посилення заходів з охорони громадської безпеки та порядку у районі, а особливу увагу слід приділити забезпеченню працівників поліції якісними засобами зв’язку.

25.01 2018


Президент підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших Законів України щодо здійснення моніторингу закупівель

Президент Петро Порошенко підписав Закон України про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших Законів України щодо здійснення моніторингу закупівель.

Закон дозволяє органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель з метою попередження порушень у цій сфері та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі. Закон сприятиме попередженню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю за публічними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції в цій сфері.

Глава держави наголосив, що платформа ProZorro вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів. Президент зазначив, що підписані ним зміни до Закону про державні закупівлі, впроваджують автоматичний ризик-менеджмент у закупівлях. «В он-лайні працюватиме система ризик-індикаторів, яка сигналізуватиме контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресовано, в першу чергу тим, хто навчився чи вчиться дурити ProZorro. Алгоритми будуть підказувати, куди саме дивитись, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему»,- підкреслив Петро Порошенко.

24.01.2018


Єднання з нагоди Дня Соборності України

22 січня на мосту через річку Збруч, що на на кордоні між Чемеровецьким районом Хмельницької області та Гусятинським районом Тернопільської області відбулися міжобласні заходи з нагоди Дня Соборності України.

Правда, це була більше ніж зустріч, а швидше акція єднання , вияв доброї волі, спільного національного прагнення жити в злагоді та мирі, будувати гарні добросусідські відносини.

Делегації Хмельницької та Тернопільської областей зустрілися у визначений час на мосту та обмінялися короваями, державними прапорами та об'єднали свої добрі наміри тісними братніми обіймами і потисками рук.

У заході взяли участь керівники Хмельницької та Тернопільської обласних державних адміністрацій та обласних рад, очільники Городоцького, Чемеровецького та Гусятинського району та чисельні делегації інших районів цих областей.

Участь в Акції єднання взяла делегація Городоцького району, яку представляли голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький, голова районної ради Ольга Зелінська, міський голова Василь Підлісний, Сатанівський селищний голова Альберт Собков, представники державних установ, громадських організацій, працівники культури та аматорські творчі колективи.

Учасники зібрання колоною вирушили від села Гусятин Чемеровецького району до центру селища Гусятин Гусятинського району. Біля пам'ятника Єдності України священниками було проведено молебень за Україну та здійснено покладання квітів керівниками делегацій. Далі на сцені відбулася культурно-мистецька програма за участю аматорських колективів. Також перед присутніми виступили представники керівництва Хмельницької та Тернопільських областей. Вони вручили учасникам бойових дій за незалежність України грамоти та квіти. Зокрема, Почесною грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації та обласної ради з врученням цінного подарунку був нагороджений житель міста Городка, учасник антитерористичної операції Олександр Безродний.

У своєму вітальному слові під час дійства голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний наголосив: «Відзначаючи одну із визначальних подій в історії нашої держави – 99-ту річницю проголошення Акту про об’єднання УНР і ЗУНР, осмислюємо, що тема соборності, єдності нашого народу сьогодні актуальна як ніколи. Події на сході нашої держави підтверджують, що і сьогодні наш північний сусід ніяк не бажає аби ми жили в єдиній соборній європейській Українській державі. Проте жодна сила не розколе українців на ворогуючі табори, бо саме «соборність» означає добровільне єднання людей на засадах свободи, демократії та взаємоповаги. Ми гуртом будемо відстоювати наші українські землі, бо Україна повинна бути самостійною, соборною, незалежною та європейською державою».

Звертаючись до історичних подій, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що тоді були різні погляди на те, якою має бути українська історія. «Грушевський вважав, що не потрібна армія, Винниченко хотів будувати соціалістичну Україну. Була й ідея війни і конфліктів між Скоропадським та Директорією, бо один бачив демократичний розвиток країни, а інші – монархічний. Саме тому, зважаючи на ці історичні уроки, сьогодні ні для кого не має бути сумнівом, що нам потрібно будувати державу на основі єдності довкола українського державного прапора», – акцентував Степан Барна.

Водночас, він підкреслив, що у кожного з нас має бути розуміння: захистити нашу державу спроможна лише українська армія!

«Сьогодні понад 250 тисяч військових захищають нашу землю від російського окупанта. І тому ми як ніколи маємо усвідомлювати, що ідеологія нашої держави – це Україна від Сяну до Дону, від Закарпаття до Криму, від Донецька і Луганська до Львова. Це все – наша велика держава і тому ми зібралися всі разом засвідчити свою позицію: ми хочемо об’єднати нашу державу, бо українці повинні жити у своїй великій, єдиній, соборній та неподільній Україні», – наголосив голова Тернопільської облдержадміністрації.

З Днем Соборності України привітали усіх присутніх також заступник голови Хмельницької ОДА Валерій Олійник, народні депутати України Василь Амельченко та Микола Люшняк.

Делегації з Тернопільської та Хмельницької областей з’єднали український прапор, який зшили за розмірами 10 метрів у довжину та три метри в ширину кожне із полотен – синє та жовте, спеціально до свята. Після цього на центральній площі Гусятина відбувся молебень за Україну. А з головної сцени лунали патріотичні пісні, колядки, щедрівки та вітання з цим знаковим для кожного українця днем.

23.01.2018


Відбулися урочисті збори з нагоди Дня Соборності України

День Соборності України увійшов до календаря як велике державне свято. Адже 22 січня 1919 року на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів – урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Офіційно це свято відмічають в Україні з 1999 року. Воно припадає на день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Акт возз’єднання і злуки по суті двох Україн став символічним для єдності земель сучасної України. Цей день увійшов в історію українського народу і як свято національної єдності.

З нагоди святкування Дня Соборності України в залі засідань районної держаної адміністрації відбулися урочисті збори, на яких були присутні працівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ та організацій, представники громадськості та засобів масової інформації.

Привітав зі святом присутніх голова районної державної адміністрації Віталій Кропивницький, який побажав усім присутнім єдиного духу народу, міцної дружби і братської допомоги, взаємоповаги і розуміння один одного та наголосив, що саме в єдності та спільній меті, спрямованій на благо України, можливо досягти небувалих висот у розвитку рідного району та України.

Зі словами привітань до учасників урочистого зібрання звернувся і Городоцький міський голова Василь Підлісний.

Викладачі дитячої музичної школи підготували невелику святкову програму. Гості заходу мали змогу почути українські пісні патріотичної тематики, віночок українських народних пісень та разом заспівали гімн України.

Після урочистих зборів керівництво міста та району разом з усіма бажаючими поклали квіти до погруддя першого президента Української народної республіки Михайла Грушевського.

22.01.2018


Розпочато прийом заявок на здобуття Премії Кабінету Міністрів України для молоді

Розпочато прийом заявок на здобуття Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

Премію може отримати молодь віком від 14 до 35 років. Щороку присуджується до 20 Премій у розмірі 50 тис. гривень кожна.

З деталями можна ознайомитись у постанові Кабінету Міністрів Українивід 21.11.2007 № 1333

Форма пропозиції та Критерії висунення кандидата на присудження Премії.

Звертаємо вашу увагу на те, що прийом заявок до Мінмолодьспорту на цей рік триває до 1 березня 2018 року.

За детальнішою інформацією ви можете звертатися до департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту (тел.: (044) 284 30 26).

22.01.2018


Якнайшвидше маємо створити умови для надання високої якості первинної медичної допомоги у селах, — Зубко

17 січня під головуванням Віце-прем’єр-міністра– Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка за участю заступника Міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка відбулася всеукраїнська он-лайн нарада з актуальних питань розвитку закладів ПМД у сільській місцевості.

Участь в нараді взяли представники ОДА, РДА та ОТГ. Від Хмельниччини в залі селекторних нарад були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Юрій Бирка, представники Департаменту охорони здоров’я та управління будівництва та регіонального розвитку ОДА. Також участь в нараді взяв голова обласної ради Михайло Загородний.На порядку денному розглядалися питання щодо плану дій з розвитку первинної медицини у сільській місцевості, впровадження телемедицини при розбудові первинної ланки медицини, імплементація закону 7117 “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”.

Віце-прем’єр доручив регіонам надати повну інформацію щодо сформованої мережі: заклади ПМД, які необхідно будувати і заклади, які потребують реконструкції.

«Вже якнайшвидше: регіони мають подати пропозиції щодо формування спроможних мереж закладів первинки у своїх громадах (в розрізі ОТГ, районів, областей) та погодити їх з МОЗ. Методика формування такої мережі була розроблена Мінрегіоном спільно з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ). Проект спроможної мережі надання первинної медичної допомоги має враховувати наявну мережу надання ПМД та майбутніх закладів ПМД відповідно до мережі, сформованої в рамках використання субвенції; перелік наявних закладів ПМД, які пропонується залишити в рамках новосформованої мережі тощо», — зазначив Геннадій Зубко.

Павло Ковтонюк зауважив, що МОЗ України спільно з Мінрегоном ще з минулого року активно працює над нормативними актами, які дозволять запустити цей проект вже навесні. Зокрема, підготовлено спільний наказ про формування спроможних мереж надання первинної допомоги, тобто про те, де нові амбулаторії в сільській місцевості будуть найпотрібніші та найбільш ефективні. Також розроблено типові проекти самих закладів та їх устаткування. “Хочу сказати кілька важливих речей щодо підготовки цього плану. По-перше, прошу ОДА подавати проект мережі одразу на всю область. Навіть, якщо ми розуміємо, що все одразу побудувати не зможемо, треба бачити всю картину. По-друге, розробка проекту мережі – це ваше внутрішнє (у регіоні) рішення, куди і скільки амбулаторій поставити. Але ми спільно з Мінрегіоном перевіримо, чи відповідає вона критеріям доступності та ефективності,” – наголосив заступник Міністра.

Також Павло Ковтонюк підкреслив, що однією з найважливіших умов існування амбулаторії сімейної медицини є забезпечення наявності в ній лікаря.

“Ми не будемо будувати пам’ятники реформі – нам треба інфраструктура, яка надає допомогу. Адже лікує лікар, а не будинок. Закликаю регіони максимально активно включатись в процес. Тим більше, що поки що він іде динамічно і якісно. Хто перший розробить проект мережі, той перший отримає кошти на будівництво нових сучасних амбулаторій, а разом з ними і доступну медицину для сіл,” – підкреслив посадовець.

19.01.2018


Глава держави про прийнятий Закон про реінтеграцію Донбасу: Вдячний всім парламентарям за підтримку моєї президентської стратегії звільнення Донбасу

Президент Петро Порошенко подякував парламентарям за підтримку Закону про реінтеграцію Донбасу та відзначив їх здатність об’єднуватися для прийняття важливих для держави рішень.

«Дуже важливо, що сьогодні зранку український Парламент майже конституційною більшістю у 280 голосів проголосував Закон про реінтеграцію Донбасу (Закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях – ред.)», - сказав Петро Порошенко під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт за підсумками зустрічі у Львові.

Глава держави наголосив: «Підтримана моя президентська стратегія звільнення Донбасу. За що я надзвичайно вдячний всім парламентарям». За словами Президента, це також дуже важливо, оскільки показує здатність парламентарів консолідуватись для прийняття важливих рішень. «Це демонструє, що коли потрібно – наш Парламент вміє об’єднатися. І, незважаючи на бурхливу критику Закону, яка нібито лунала в останні дні з боку опозиційних фракцій, коли питання стало руба – голоси були віддані на підтримку зазначеного законопроекта».

19.01.2018


Свято Водохреща у Городку

Щороку 19 січня православні християни і греко-католики святкують так зване Хрещення Господнє. Це – велике свято для вірян. Воно виступає в ролі третього і останнього у різдвяному циклі святкувань. У кожному регіоні України, звісно ж, Водохреща має свої звичаї і традиції. У нашій місцині купання в ополонці, на річці чи у ставку на Водохреща відбувається 19 січня. Хоча, згідно із християнськими канонами, ключовим моментом є таки не купання в ополонці. Найбільш важливе – усвідомлення того, що цього дня на річці Йордан хрестили Ісуса Христа. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Відсвяткували Водохреща і в Городку. Заходи були організовані на міському пляжі біля греко-католицького храму Святого Юрія та у районі Старої греблі біля басейну та каплиці Покрови Пресвятої Богородиці.

Цього року свято проходило при помірній температурі, тому й бажаючих зануритися у крижану воду зібралося вдосталь. У заходах взяли участь й працівники державних установ, організацій та органів місцевого самоврядування. У визначених для купання місцях було забезпечено чергування невідкладної медичної допомоги.

Гарний святковий настрій усім учасникам дійства забезпечив фольклорний колектив будинку культури, у виконанні якого прозвучали традиційні українські колядки.

19.01.2018


Розповсюдження видавничої продукції держави-агресора каратиметься штрафами

15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно- господарських штрафів».

Таким чином завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235.

На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набув чинності 1 січня 2017 року, дія його, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів не поширюється на продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.

Водночас вся видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, ввезена на митну територію України в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності Законом) по 22.05.2017 року (часу набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.

Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http://comin.kmu.gov.ua/control/ uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413), за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

18.01.2018


З 1 по 28 лютого – конкурс «Підтримай Вікімандри українською»

З 1 по 28 лютого триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською», мета якого — наповнення інформацією вільного ілюстрованого онлайн путівника довідковою інформацією про подорожі українською та іншими мовами.

Вікімандри – один з проектів фонду Вікімедіа, найвідомішим проектом якого є всесвітньо відома вільна енциклопедія Вікіпедія. Метою проекту Вікімандри є створення вільних ілюстрованих путівників різними мовами світу.

Завданням конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» є наповнення вільного путівника довідковою інформацією про подорожі українською мовою, та надання практичної інформації про Україну іншими мовами. Проект Вікімандри має потенціал стати найповнішим вільним путівником, що міститиме найбільшу кількість цікавої та важливої інформації. ГО «Вікімедіа Україна» готова провести тренінги з редагування Вікімандрів.

У конкурсі можуть взяти участь усі охочі. Завдання конкурсантів — створювати нові та покращувати статті у Вікімандрах українською мовою, а також створювати нові статті про Україну у Вікімандрах іноземними мовами. Учасники мають бути зареєстрованими у Вікіпроектах (зробити це можна за посиланням у правому верхньому куті).

Призовий фонд конкурсу становить 16 тисяч гривень. Головний приз — туристична поїздка в межах України. 2-10 місця у загальному заліку — сертифікати в онлайн-магазинах на туристичне, велосипедне приладдя тощо.

Організатори конкурсу вважають, що проведення конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» дасть можливість поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок, а головне — створити якісний контент про куточки України й одночасно доповнити вільний путівник українською мовою.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком.

Приклади оформлення статей про міста, маршрути, аеропорти:

На Говерлу і Прутецькі водоспади, Київ, Мехіко (аеропорт)

Перед написанням статті необхідно ознайомитись з матеріалами на сторінці Вікімандри: Довідка.

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wmua-staff@wikimedia.org.ua

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

18.01.2018


Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

Сьогодні заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин провів планове засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації .

У роботі комісії взяли участь: директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур, старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції Городоцького відділу поліції Головного управління національної поліції у Хмельницькій області Андрій Загранюк та інші члени комісії.

У ході роботи учасниками засідання було розглянуто 3 питання порядку денного: про надання дозволу на дарування житлового будинку, у якому зареєстрована малолітня дитина, про призначення опіки над малолітньою дитиною, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. На засіданні було заслухано працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації. За підсумками роботи комісії, по кожному розглянутому питанню ухвалено відповідні рішення.

18.01.2018


Відбулося засідання комісії з питань регулювання земельних відносин

Сьогодні під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Зборовського відбулося чергове засідання комісії з питань регулювання земельних відносин на території Городоцького району.

У роботі комісії взяли участь: начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Василь Рудь, керівник Городоцького відділення Кам’янець-Подільської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Хмельницькій області Наталія Хорошова, начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур, головний спеціаліст з виробництва рослинницької продукції та розвитку сільських територій відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, секретар комісії Аліна Колесник та інші.

На розгляд комісії було винесено питання про надання дозволу на розроблення та затвердження технічної документації громадянам Веселецької, Новопорічанської, Новосвітської, Радковицької сільських рад.

17.01.2018


Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2018 році» для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ, у 2018 році перенесено робочі дні з:

п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;

понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;

п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;

понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;

понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Перенесення робочих днів не спричинить зменшення тривалості робочого часу впродовж року, обсягів виробництва і надходжень податкових та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів і при цьому сприятиме створенню сприятливих умов для святкування у 2018 році 8 березня – Міжнародного жіночого дня, 1 травня – Дня праці, 28 червня – Дня Конституції України, 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року, а також дасть змогу громадянам заздалегідь планувати час відпочинку.

16.01.2018


Впроваджуючи Стратегію гендерної рівності в освіті, ми творимо майбутнє без сексизму і домашнього насилля, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку підтримав проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір – 2021».

Проект Стратегії – це комплексний документ, розроблений Міністерством освіти і науки у співпраці з найкращими українськими та міжнародними експертами. За словами Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Стратегія забезпечить комплексне впровадження гендерної рівності та недискримінації у вітчизняній системі освіти.

«Недискримінація, рівність, права людини, – все це починається з освіти. Наші діти повинні усвідомлювати значення цих цінностей уже в середній школі. Ми робимо це не для наших закордонних партнерів. Ми робимо це для свого майбутнього, де немає місця таким ганебним речам, як, приміром, сексизм чи домашнє насилля», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Метою Стратегії є забезпечення комплексного впровадження принципів гендерної рівності у сфері освіти та визначення шляхів гендерного підходу в зазначеній сфері відповідно до світових демократичних засад. Зокрема, документ передбачає розширення практики включення гендерного компонента до освітніх програм, впровадження гендерного підходу в нормативно-правових актах у сфері освіти, а також підготовку фахівців із питань гендерної рівності та формування професійної спільноти.

Проект Стратегії також було підтримано від імені МФО «Рівні можливості» народним депутатом Світланою Войцеховською.

Нагадаємо, новим Законом України «Про освіту» передбачена норма про обов’язковість здобуття учнями гендерної компетентності – здатності усвідомлювати рівні права і можливості.

Служба Віце-прем’єр-міністра України

16.01.2018


Проведено інформаційно-просвітницьку роботу із неповнолітніми

Основними проблемами неповнолітніх є проблеми самореалізації, низький рівень мотивації щодо здобуття професії та організації зайнятості, проблеми, пов’язані із вживанням алкоголю, тютюнопаління , що приводить до скоєння ними різних правопорушень.

З метою забезпечення процесу ресоціалізації дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, 15 січня фахівцем із соціальної роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інною Ястремською в Городоцькому районному секторі з питань пробації проведено інформаційно-просвітницьку роботу з неповнолітніми, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

У ході заходу із неповнолітніми даної категорії проведено соціально-профілактичну роботу, спрямовану на попередження повторних правопорушень та шкідливих звичок, мотиваційну роботу щодо зайнятості, організації навчання та пошуку роботи. Батькам неповнолітніх надано інформацію про види соціальних послуг, які надаються Центром соціальних служб. Проведено аналіз та оцінку потреб, а також сплановано подальшу роботу із неповнолітніми.

16.01.2018


Президент підписав Указ про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа». Глава держави видав відповідний документ з метою забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, посилення захисту їх особистих і майнових прав.

Президент визначив необхідність запровадження грошової компенсації дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа за належні їм для отримання жилі приміщення та відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату такої компенсації.

Крім того, з метою забезпечення житлом цієї категорії дітей, Уряду доручено передбачати щорічно у Державному бюджеті України видатки для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла. Кабінет міністрів також має опрацювати питання щодо розробки типових проектів та вимог для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, дитячих будинків сімейного типу, у тому числі з урахуванням потреб осіб з інвалідністю.

Уряду також доручено вирішити в установленому порядку питання щодо підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях громадян.

Обласним та Київській міській державним адміністраціям, зокрема доручено вживати заходи щодо своєчасного виявлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надання їм відповідного статусу, влаштування до сімейних форм виховання, створення з цією метою патронатних сімей та поширення практики наставництва.

Також з метою підвищення фахового рівня працівників служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Президент визначив необхідність запровадження програм їх підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та сертифікації діяльності.

15.01.2018


Шановні жителі міста та району!

19 січня усі ми святкуватимемо велике свято Хрещення Господнього. Християни щороку відзначають свято Водохреща та вірять, що у день Святого Богоявлення вода у річках, ставках і озерах стає цілющою. Тому в цей день прийнято занурюватись в ополонку з головою, змиваючи з себе усі гріхи і оздоровлюючи організм.

Традиція купання в ополонці збереглася до сьогодні.

Тож у нашому місті зазначені дійства будуть проходити 19 січня починаючи з 9.00 години ранку:

у районі міського пляжу біля греко-католицького храму Святого Юрія;

у районі Старої греблі біля басейну та купальні біля каплиці Покрови Пресвятої Богородиці.

Запрошуємо взяти участь усіх бажаючих!

15.01.2018


Свято Коляди у Городку

Різдвяні свята є найбільш шанованими святами в усьому світі та в Україні. З цими святами пов'язано багато українських звичаїв та традицій. Найпоширенішою є традиція прославляти у ці святкові дні народження Господа та бажати один одному щастя, здоров’я, різних статків і многая літ.

Тож, сьогодні, на центральній площі міста Городка біля новорічної ялинки відбулося свято Коляди «Різдвяний передзвін» за участю творчих колективів будинку культури, дитячих творчих колективів, хорових капел усіх церков, діючих на території нашого міста. Свято Коляди у нашому місті відбувається уже третій рік поспіль. Святкове дійство було організоване працівниками закладів культури міста та настоятелями місцевих християнських храмів.

На початку свята міський голова Василь Підлісний привітав городоччан та гостей міста з Різдвом Христовим та побажав усім щастя, родинного затишку, життєвих гараздів та статків, бадьорого настрою і творчої наснаги, Божого благословіння, любові і віри в себе, у процвітання нашого міста та України.

У рамках свята відбувся фестиваль колядок, звучали старовинні різдвяні пісні та сучасні пісні різдвяної тематики. Уся програма свята майстерно поєднала у собі давнину і сучасність. Пізнати свої духовні корені, з повагою приймати їх від батьків та з любов’ю передавати дітям та онукам - таким став лейтмотив цьогорічного свята Коляди. Байдужим не залишився ніхто, тож свято вдалося.

12.01.2018


Відбулися засідання комісій з питань соціального захисту населення

11 січня під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулися засідання комісій з питань соціального захисту населення.

Так, на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам було розглянуто 7 заяв громадян, з них: 1- про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї, 6 - про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг. За результатами роботи членами комісії прийнято рішення у задоволенні усіх звернень.

На засіданні комісії по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива було розглянуто 28 заяв громадян, в тому числі: 6 – про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 22 - про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Членами комісії було прийнято рішення у задоволенні 26 звернень, 2 – відмовлено.

11.01.2018


Геннадій Зубко: У 2017-му доходи місцевих бюджетів зросли до 192 млрд грн

У 2017-му приріст надходжень місцевих бюджетів до 2016-го склав 31% або 45,3 млрд гривень. Не досягли рівня минулого року лише 9 місцевих бюджетів. Це свідчить про дієвість реформи децентралізації, зокрема, її секторального спрямування.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи підсумки виконання місцевих бюджетів за 2017 рік.

За його словами, до загального фонду місцевих бюджетів у 2017-му надійшло 192 млрд грн, або 107% призначень, затверджених відповідними радами. Він зазначив, що з 998 місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з держбюджетом, не забезпечили виконання планових показників лише 40.

«21 область забезпечила темпи приросту надходжень вище середнього по Україні. Найвищі темпи – Тернопільська, Вінницька, Івано-Франківська, Хмельницька, Волинська, Закарпатська, Херсонська, Кіровоградська», — наголосив Зубко.

Він повідомив, що бюджетні надходження від плати за землю зросли на 13% (3 млрд грн). У 22 регіонах з 25-и темпи росту за згаданим критерієм – вище середнього по Україні. Найвищі – у Житомирській, Закарпатській та Тернопільській областях.

За словами Геннадія Зубка, надходження місцевих бюджетів від податку на доходи фізичних осіб зросли на 39,3% (31,1 млрд грн). «У 18 регіонах з 25-ти темпи росту за цим показником – вище середнього в Україні. Найвищі темпи – у Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, Херсонській, Волинській, Хмельницькій, Закарпатській та Кіровоградській областях», — зауважив він.

Довідково:

Надходження місцевих бюджетів від податку на нерухоме майно зросли у 2017-му на 70,9% (1 млрд грн). У 11 регіонах темп росту вище середнього по Україні. Найвищі – у Вінницькій, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській областях;

Надходження від єдиного податку у 2017-му зросли на 35,7% (6,1 млрд). У 15 регіонах з 25 темпи росту – вище середнього. Найвищі – у Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Волинській областях.

Зростання загального фонду місцевих бюджетів у 2015-му проти 2014-го склало 29,6 млрд грн. (42,1%), у 2016-му проти 2015-го – 48,4 млрд (49,3%).

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

10.01.2017


Медична реформа: Що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, щоби приєднатися до медреформи?

Що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, щоби приєднатися до медреформи?

Комунальні заклади мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство.

Лише у статусі комунальних некомерційних підприємств вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів

Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення

Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації

Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги

Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Укласти договір з Національною службою здоров’я України

У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

Прес-служба МОЗ

10.01.2017


Шановні жителі Городоччини!

Прийміть сердечні вітання з нагоди великого свята - Різдва Христового!

Нехай Різдво увійде у кожну домівку щасливою зіркою, принесе вам радість родинного тепла, Боже благословення, додасть сили і наснаги для здійснення всіх мрій та задумів.

Нехай доля буде щедрою на справжніх друзів, дарує цікаві зустрічі, нові радощі, щиро наділяє людською вдячністю, а Ваша праця буде плідною на благо нашої України.

Зичимо Вам доброго здоров'я, щастя в житті, Різдвяні колядки, щедрівки та багата кутя на вашому столі нехай стануть символом благополуччя та достатку.

Щасливих та веселих Різдвяних свят!

Христос народився! Славімо його!

 

Голова районної

державної адміністрації

В. Кропивницький

Голова районної ради

О.Зелінська


Роз’яснення Міністерства внутрішніх справ щодо змін до правил дорожнього руху, які набули чинності 1 січня 2018 року

З 1 січня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.11.2017 № 883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», прийнята за ініціативою Міністерства внутрішніх справ України. Відтепер існує обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 кілометрів на годину.

Також працює новий Порядок видачі посвідчення водія. Відтепер перше посвідчення водія у сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ видаватиметься на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне. (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»).

Звертаємо увагу на те, що зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою України. Отже, нова система штрафів ще не почала діяти.

Нагадаємо, МВС пропонує установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень) за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 кілометрів за годину. За залишення місця дорожньо-транспортної пригоди пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців. У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

04.01.2017


Глава держави підписав зміни до Земельного кодексу

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України», ухвалений Верховною Радою 7 грудня 2017 року. Документом продовжується на один рік строк дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення. Реалізація Закону дозволить забезпечити формування належного нормативно-правового забезпечення функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення. Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

03.01.2018


Громадське обговорення проекту розпорядження голови районної державної адміністрації "Про визначення переліку видів громадських робіт у 2018 році "

Городоцька района деравна адміністрація пропонує для громадського обговорення проект розпорядження голови районної державної адміністрації "Про визначення переліку видів громадських робіт у 2018 році".

Пропозиції просимо надсилати до 30 січня 2018 року на електронну пошту: gorodok@gor-adm.gov.ua.

 

Завантажити проект розпорядження >>>

Завантажити додаток до розпорядження >>>

 

2.01.2018


Кабінет Міністрів України в рамках політики поліпшення ділового клімату в Україні оголосив 2018 рік роком ухвалення прогресивних регуляторних рішень, направлений на розвиток підприємництва. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Глава Уряду нагадав, що 2017 році Кабмін провів декілька тематичних засідань, присвячених виключно питанням прогресивної регуляції, під час яких скасував сотні застарілих та громіздких законодавчих норм, що служили здебільшого можливістю для корупції і бар’єром для розвитку ділового середовища.

Разом з тим спільно з діловими колами був розроблений проект закону «маски-шоу-стоп», який унеможливив свавілля силовиків та контролюючих органів під час перевірок та обшуків на підприємствах. Документ було схвалено Парламентом конституційною більшістю голосів – 312 голосів «за».

Так само в чіткій взаємодії з експертним середовищем було розроблено ще один принцип роботи держави і реального сектору. Йдеться про так звані чек-лісти перевірок, які міститимуть критерії оцінок роботи того чи іншого підприємства. За дорученням Глави Уряду кожне міністерство та контролююче відомство має вже до 1 квітня проаналізувати і скласти такі перевірочні лісти – за своїми напрямками.

«Я хочу змусити державних контролерів вести себе по-людськи з бізнесом. Який потрібен підхід держави – треба дивитися, чи усе нормально виконано: якість, безпека, сплата податків – от за цим треба дивитися… Це значно спростить ведення бізнесу, підвищить безпеку, якість самого контролю», – підкреслив Прем’єр-міністр. – Я казав: рекетирам від держави я не залишу місця для їхнього існування».

Довідково

У грудні Міністерство економічного розвитку й торгівлі України розробило Стратегію реформування системи державного нагляду, яка передбачає запровадження ризик-орієнтованого підходу до перевірок, переорієнтацію інспекційної системи на запобігання порушенням та підвищення відповідальності інспекторів.

02.01.2018