Городоцька Районна Державна Адміністрація
www.gor-adm.gov.ua Контакти На головну сторінку Корисні лінки

Офіційний сайт Президента України

Урядовий портал

Верховна Рада України

Хмельницька обласна державна адміністрація

Городоцька міська об'єднана територіальна громада

Сатанівська територіальна громада
НОВИНИ

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

З метою реалізації заходів з охорони дитинства, поліпшення становища дітей, підтримки батьків або осіб, що їх замінюють, соціального захисту дітей, їх особистих, майнових, житлових прав та інтересів сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося чергове засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації .

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур та інші члени комісії.

У ході роботи учасниками засідання було розглянуто 13 питань порядку денного, а саме: про участь батька у вихованні малолітньої доньки, 3 - про встановлення днів та годин побачень батьків з малолітніми дітьми, 2 - про неналежне виконання батьківських обов’язків відносно малолітніх дітей, 2 - про доцільність позбавлення батьківських прав колишніх чоловіків відносно малолітніх дітей, 4 - про надання дозволу органу опіки та піклування на приватизацію земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства малолітнім дітям, щодо надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочину від імені малолітньої дитини.

На засіданні було заслухано працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та заявників. За підсумками роботи комісії, по кожному розглянутому питанню ухвалено відповідні рішення.

17.01.2019


Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець міг отримати якісну та доступну медичну допомогу. З минулого року держава почала фінансувати медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто оплачувати надання допомоги конкретному пацієнту.

Медреформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від свого місця проживання чи прописки, та підписати з ним декларацію на обслуговування. Відповідно бюджетні гроші почали надходити до того медзакладу, де працює лікар, якого обрала людина.

Результати реалізації першого етапу медреформи:

• 24,5 мільйони українців обрали свого лікаря і підписали з ним декларації на обслуговування;

• медзаклади отримали від держави значно більше фінансування, що дало їм можливість збільшити в 2-3 рази зарплати лікарям, придбати необхідне устаткування та медичне обладнання;

• з’явились додаткові сервіси для пацієнтів – на прийом до лікаря тепер можна записатись онлайн або телефоном, отримати консультацію лікаря телефоном, зробити всі базові аналізи та дослідження в приміщенні амбулаторії.

Безкоштовна діагностика

З липня 2019 року бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги - до поліклінік, де кожна людина зможе пройти безкоштовно обстеження, здати аналізи, отримати консультацію лікаря-спеціаліста. Єдина умова для безоплатного отримання цих послуг – мати направлення свого лікаря.

Працюватиме це наступним чином. Пацієнт за направленням лікаря самостійно обирає заклад, до якого звернутись. Поліклініки, що приєднались до реформи, матимуть на дверях наліпку «Безкоштовна діагностика». Людина звертається до обраного закладу, отримує там допомогу лікаря-спеціаліста (хірурга, офтальмолога, отоларинголога та ін.), проходить дослідження (рентген, УЗД, мамографія тощо), здає додаткові аналізи, а держава перераховує гроші закладу за надані цій людині послуги. Заклади отримають додаткове фінансування, а значить і можливість збільшити зарплати лікарям-спеціалістам, придбати сучасне медичне обладнання та медикаменти.

За програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде безоплатно отримати 54 лікувальні та діагностичні послуги, серед них 12 аналізів, 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня.

Доступні ліки за е-рецептом

У 2019 році буде продовжено дію урядової програми «Доступні ліки», за якою люди, що хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, можуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. На даний час це понад 260 препаратів, і їх кількість буде збільшуватись. За майже два роки дії програми було відшкодовано вартість ліків за понад 31 мільйоном рецептів.

З квітня отримати ліки за програмою можна буде за електронним рецептом. Е-рецепт дозволить пацієнтам отримувати потрібні їм ліки в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від її місцезнаходження. Препарат, виписаний лікарем, наприклад, у Києві, можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеці Одеси.

Нові кардіоцентри

Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. За 2017-2018 роки було профінансовано закупівлю 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. У 2019-му буде придбано ще 13 ангіографів.

Ці карідоцентри працюють цілодобово без вихідних і в разі гострого інфаркту міокарду людина отримує допомогу в них безкоштовно (обстеження, стентування). Стенти та необхідні витратні матеріали придбані за державні кошти. Людина з інфарктом повинна потрапити в такий центр якнайшвидше, адже надання медичної допомоги в перші дві години після інфаркту зменшує смертність в чотири рази. Завдяки новим кардіоцентрам життя тисяч людей буде врятовано.

Реформа екстреної допомоги

З 2019 року уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги. Перші області, в яких розпочнеться реформа - Вінницька, Тернопільська, Полтавська, Одеська, Донецька та місто Київ.

У цих регіонах будуть закуплені нові «швидкі» з новим обладнанням, створені сучасні диспетчерські, працівники бригад екстреної меддопомоги пройдуть додаткове навчання і будуть отримувати вищі зарплати. Завдяки цьому будуть врятовані життя тисячам людей, які потребують допомоги в екстрених випадках.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

17.01.2019


Президент на Волині: Вступ до ЄС і НАТО – це високий рівень безпеки та високі соціальні стандарти життя українців

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості закріплення у Конституції стратегічного курсу України на вступ до Європейського Союзу і НАТО та очікує остаточного рішення Парламенту з цього питання вже в лютому. Про це Глава держави сказав на зустрічі з представниками бізнесу та громадськості Ківерцівського району Волинської області.

«Я дуже дякую, що і Верховна Рада підтримала звернення українського Президента щодо змін до Конституції і закріплення в українській Конституції вимоги, зобов’язання для всіх гілок влади – для українського Президента, для українського Прем’єра, для українського Уряду, для українського Парламенту робити все можливе, для забезпечення вступу України в ЄС і НАТО», - сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив важливість закріплення цього курсу як незворотного. «І ніхто більше не має можливості затягнути нас в Російську імперію чи щось подібне нове на кшталт Радянського союзу», - сказав він.

Глава держави подякував Верховній Раді за підтримку двічі конституційною більшістю рішень про спрямування до Конституційного Суду законопроекту змін до Конституції та прийняття у першому читанні відповідного законопроекту.

«І дуже сподіваюсь, що на початку лютого Парламент продовжить цю надзвичайно важливу місію і ці зміни до Конституції будуть остаточно прийняті», - сказав він.

«Я хотів би підкреслити, що це не є декларацією, як дехто каже про Томос, і зараз зміни до Конституції. Це не є піар. Це дуже важливе політичне рішення – української влади і українського народу», - наголосив Президент.

За словами Петра Порошенка, це демонстрація нашої єдності і незмінності політики всередині і назовні країни. «І ми знаємо, що треба робити – досягнення миру, економічне зростання і підвищення соціальних стандартів уже в найближчий час це є абсолютна реальність», - сказав він.

Президент зазначив: «НАТО – це про безпеку кожного громадянина. Не лише захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, не лише захист кожного клаптика української землі на фронті, а й безпека всередині держави. Щоб кожна людина, коли виходить на вулицю відчувала себе безпечно. Бо реформа сектору оборони і безпеки включає в себе все це».

«І Європейський Союз. А про що Європейський Союз? Про рівень життя, про те, щоб зростали до рівня європейських країн стандарти життя українців», - додав він.

«І проведені реформи і зростання економіки дає всі підстави для того, щоб ми рішуче рухались вперед і захистили рівень життя українців», - зауважив Президент.

16.01.2019


Глава держави: Маємо зробити Україну енергонезалежною за наступні п’ять років

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу та громадськості Ківерцівського району Волинської області звернув увагу на програму, спрямовану на підвищення енергоефективності.

Глава держави зауважив, що в 2017 році Україна спожила 14 млрд м3 імпортного газу. За його словами, до цього показники споживання газу досягали позначок і 22 млрд м3, і 30 млрд м3. «14 млрд м3 – це реальна робота, яка була проведена. В 2018 році знаєте скільки ми спожили? 10 млрд м3», - розповів він.

«Моя мета за наступні п’ять років Україну зробити енергонезалежною. Ми маємо свої потреби задовольняти своїм газом. Треба припинити, щоб хтось крав цей газ, а потім списував це на державний борг», - підкреслив Президент.

16.01.2019


З метою попередження та протидії злочинності на території району

Сьогодні заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин взяв участь у координаційній нараді з питань попередження та протидії злочинності на території нашого району.

Нарада була організована Городоцькою місцевою прокуратурою та проходила під головуванням керівника Городоцької місцевої прокуратури Сергія Стецюка.

Участь у заході взяли: начальник районного відділення поліції ГУ НП в Хмельницькій області Геннадій Сибіга, суддя Городоцького районного суду Юрій Сакенов, начальник Волочиського управління ГУ ДФС у Хмельницькій області Анатолій Саланський, секретар міської ради Олена Гріх, працівники відділу ювенальної превенції районного відділення поліції та інші.

З інформацією про результати діяльності місцевої прокуратури за 2018 рік виступав перший заступник керівника Городоцької місцевої прокуратури Роман Олійник.

Присутні керівники правоохоронних та контролюючих органів також виступали з інформаціями про стан справ та проведену роботу з попередження та протидії злочинності на території Городоцького району. Інші учасники заходу мали змогу задати питання керівникам правоохоронних органів, отримали вичерпні відповіді та внесли ряд своїх пропозицій щодо заходів з попередження злочинності.

16.01.2019


Спільний виїзний прийом громадян у Жищинцях

Перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський провів спільний виїзний прийом громадян з представниками правоохороннх органів у селі Жищинці.

Прийом громадян проходив в адміністративному приміщенні Жищинецького старостинського округу.

Участь у прийомі громадян взяли: голова районної ради Ольга Зелінська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, керуюча справами Городоцької міської ради Ольга Бистрицька, виконувач обов’язки старости сіл Жищинці та Балакири Микола Мазій та інші.

Всього на прийомі у районних керівників побувало 8 громадян.

Основні питання, з якими звернулися громадяни, стосівалися виділення матеріальної допомоги на лікування, вирішення проблеми відмови у призначенні субсидії для оплати комунальних послуг, виділення матеріальної допомоги багатодітній сім’ї, у якій виховується п’ятеро дітей, проведення вуличного освітлення, забезпечення дитячого дошкільного навчального закладу “Дзвіночок», що у с.Жищинці, комп’ютерною технікою, призначення доплати на харчування учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.

На більшість поставлених питань місцеві жителі отримали ґрунтовні відповіді та рекомендації, а ті звернення громадян, які потребують додаткового вивчення, будуть спрямовані керівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ для їх вирішення.

16.01 2019


Засідання Ради регіонального розвитку Городоцького району

15 січня відбулося засідання Ради регіонального розвитку Городоцького району під головуванням голови районної державної адміністрації Олени Матвєйцевої та голови районної ради Ольги Зелінської.

Участь у засіданні взяли: заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Павлишина, депутат обласної ради Володимир Поворозник, керівники району, голови місцевих рад, керівники підприємств, установ, організацій різних форм власності, депутати місцевих рад, старости, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадськості, політичних партій та засобів масової інформації.

Засідання розпочалося із виконання Гімну України.

Із вступним словом виступила голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева, яка закликала об’єднати свої зусилля усіх гілок влади заради розвитку та процвітання рідного краю і всієї України, а також бути гідними наших предків, сучасних воїнів і патріотів, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої країни. Усі присутні вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

У своєму виступі Олена Тадеушівна відзначила важливу роль впровадження реформ на території нашого району. Це реформа місцевого самоврядування, яка полягає у децентралізації влади на місцях, реформа галузі охорони здоров’я, освіти, розвиток інфраструктури, тощо. А втілення в життя ряду реформ було б неможливим без підтримки Президента України та Кабінету Міністрів України.

У ході засідання було підведено підсумки впровадження реформи децентралізації в районі та соціально-економічного розвитку Городоцького району за період 2015-2018 років, окреслено перспективи його розвитку на 2019 -2021 роки.

З ґрунтовною доповіддю з цих питань виступила начальник відділу економічного розвитку районної державної адміністрації Євгенія Козютинська, яка інформувала про те, що у результаті комплексу проведених заходів владою району по децентралізації та розвитку реального сектору економіки досягнуто збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів району без врахування міжбюджетних трансфертів у 2,4 рази в порівняні до 2015 року.

У структурі доходів бюджетів району найбільшу питому вагу займає сплата податку з доходів фізичних осіб – це 52,9 %, сплата єдиного податку 20,6 %, плата за землю – 17,5%, акцизний збір – 5,0% та інші платежі займають – 3,9 відсотка.

За 4 роки доходи податку з фізичних осіб зросли у 3,5 рази, спостерігається зростання і по інших платежах.

Обсяги реалізації готової промислової продукції мають стійку динаміку зростання.

У районі успішно працює аграрна галузь. Усіма категоріями господарств району зібрано 33,9 тис. га зернових та зернобобових культур, намолочено понад 228.( тонн зерна при середній урожайності 67,4 цнт/гектара.

Уже закладено основу під урожай 2019 року. Зокрема посіяно 15,8 тис. га озимих зернових культур, у тому числі 14,5 озимої пшениці, 0,6 озимого ячменю та 1,5 тис. га озимого ріпаку.

Щодо розвитку галузі тваринництва, то завдяки вкладенню приватних інвестицій відновлено роботу свинокомплексу на 4 тис. голів в селі Бубнівка та молочно-товарну ферму в селі Остапківці куди завезено 328 голів нетелів з Німеччини. На сьогодні на відгодівлі 408 корів, створено 8 нових робочих місць. Це дало можливість збільшити виробництво м’яса у живій вазі на 78,4 тонни, виробництво молока збільшено на 1736 тонн.

Обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції щорічно зростають і у 2018 році досягли 474 млн. гривень.

Обсяг виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на 1 особу сільського населення у 2018 році склав 16717 гривень – 10 місце серед районів області.

Районна державна адміністрація та районна рада розглядають залучення вітчизняних та іноземних інвестицій, як основне джерело збільшення промислового, сільськогосподарського потенціалу району, розвитку сфери надання послуг та створення нових робочих місць.

Так, за 4 роки підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 844 млн. грн.. капітальних інвестицій. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій є власні кошти підприємств і організацій – це майже 70 %.

Це дало змогу провести капітальні ремонти, придбати нове обладнання, провести модернізацію виробництва тощо.

На 1 особу залучено 5491 гривня капітальних інвестицій (без коштів державного бюджету) це 9 місце серед районів області.

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку району прямих іноземних інвестицій на 1 січня 2019 року становив 5738 тис. дол.. США. На 1 особу залучено іноземного капіталу 122 дол. США. – це 3 місце серед районів області.

Докладніше >>>>

15.01.2019


Засідання оргкомітету до Дня Соборності України

22 січня в Україні відзначатиметься 100-річчя Соборності України.

З метою належної організації заходів з нагоди Дня Соборності України голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева провела засідання організаційного комітету.

У засіданні взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин, керівник апарату районної державної адміністрації Наталія Попадин, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Ольга Бистрицька, виконуюча обов’язки завідувача сектору культури, національностей, релігій та туризму райдержадміністрації Людмила Чернецька та інші.

Міжобласні заходи проводитимуться поблизу села Гуків на кордоні Чемеровецького району Хмельницької області та Борщівського району Тернопільської області.

Під час засідання оргкомітету було визначено склад делегації від району, оформлення колони, організацію виставки - продажу сувенірної продукції патріотичного спрямування, доставку та встановлення ярмаркового будиночка на місці проведення заходів, тощо.

14.01.2019


ОГОЛОШЕННЯ

 

15 січня 2019 року о 10.00 годині в залі засідань адмінбудинку районної ради та районної державної адміністрації відбудеться засідання районної Ради регіонального розвитку за участю керівництва обласної державної адміністрації.

Під час засідання буде обговорено перспективний план розвитку району на 2019-2021 роки.

До участі у заході запрошуються керівники та працівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності, жителі міста та району.

 

 

11.01.2019


Промова Президента з нагоди вручення Томосу про автокефалію Православній Церкві України

Щойно завершилася велика історична справа, в якій Господь Бог був з нами – з українцями. А ми, українці, були з Господом Богом. Автокефальна православна церква України нарешті отримала Томос від Вселенського Патріарха, від Матері-Церкви.

Господь побачив та оцінив наполегливу боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви. Він належно воздав нам по трудам нашим і йому стало так угодно, щоб Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій і Синод константинопольської Церкви-Матері сказали омріяне, довгоочікуване «так» незалежній Церкві України.

Сьогоднішня подія в історії нашої крани збережеться в одному ряду з Володимировим хрещенням і з проголошенням незалежності України. Православний світ запам’ятає день, коли до родини церков-сестер увійшла рівноправна Церква України.

Наша країна довго торувала шлях до цього дня. І недарма вчора Його Всесвятість згадав у своєму виступі і Ольгу – першу нашу княгиню християнку, і рівноапостольного князя Володимира-хрестителя. А ще задовго до них святий апостол Андрій ногами стояв на київських горах і «очі його Україну бачили, а уста – благословляли. І насіння віри він у нас насадив». Це, до речі, цитата із рішень нашого православного Собору 1621 року.

Протягом понад тисячі років береглася і множилася київська християнська традиція. Сьогодні наша православна Церква готова до самостійного буття. Український народ дякує Богу і те, що сталося – це справжнє диво, яким ми завдячуємо волі Творця.

Ми радіємо з того, що Вселенський Патріарх як духовний провідник сотень мільйонів православного люду, як постать глобального масштабу почув наш голос і наші прохання. І невтомна праця Його Всесвятості на духовній ниві назавжди залишиться в історії церкви і в історії народів, особливо православних.

А Томос для нас – це фактично ще один акт проголошення незалежності України. Він довершить утвердження самостійності Української держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. І він посилить права і свободи громадян, особливо тих, які перебували поза спілкуванням із Вселенським православ’ям і яких несправедливо таврували неканонічністю.

Його Всесвятість цими днями особливо наголошує на важливості відновлення спілкування мільйонів і мільйонів українських вірних з повнотою світового православ`я. Крім того, для нас українців власна Церква – це гарантія нашої духовної свободи. Це запорука суспільної злагоди.

І я як Президент гарантую від імені держави, що Україна поважатиме релігійний вибір і свободу віросповідання кожного громадянина.

Я вітаю всіх небайдужих з постанням автокефальної Православної Церкви України. І я дякую кожному, хто невтомно працював над її становленням, творив єдність і відновлював справедливість!

Свята Софія, премудрість Божа була з нами і ми виконали свій обов’язок перед минулими і перед наступними поколіннями.

Слава Господу Богу!

Слава Україні!

8.01.2019


Шановні жителі Городоччини!

Прийміть сердечні вітання з нагоди великого свята - Різдва Христового!

 

Нехай Різдво увійде у кожну домівку щасливою зіркою, принесе вам радість родинного тепла, Боже благословення, додасть сили і наснаги для здійснення всіх мрій та задумів.

 

Нехай доля буде щедрою на справжніх друзів, дарує цікаві зустрічі, нові радощі, щиро наділяє людською вдячністю, а Ваша праця буде плідною на благо нашої України.

Зичимо Вам доброго здоров'я, щастя в житті, Різдвяні колядки, щедрівки та багата кутя на вашому столі нехай стануть символом благополуччя та достатку.

Щасливих та веселих Різдвяних свят!

 

Христос народився! Славімо його!

З повагою,

Голова адміністрації

О.Матвєйцева

Голова районної ради

О.Зелінська


На прийомі у голови районної державної адміністрації

На прийомі у голови районної державної адміністрації побував голова благодійного фонду «Волонтери Городоччини» Микола Зацерківний.

Микола Володимирович розповів голові районної державної адміністрації про волонтерські справи, про роботу, яку наразі проводить благодійний фонд, про заплановані виїзди в зону операції об’єднаних сил.

Під час зустрічі Микола Зацерківний повідомив про збір коштів, продуктів харчування, предметів особистої гігієни та одягу для потреб воїнів, що перебувають в зоні ООС.

Після завершення збору, буде організований виїзд в зону військових дій для доставки грузу за призначенням. Наразі дати виїзду ще не визначено, а збір гуманітарної допомоги триває.

04.01.2019


Відбулася підсумкова нарада з питань впровадження медичної реформи на території Городоцького району

3 січня відбулася підсумкова нарада з питань реалізації на території району медичної реформи. Нараду проводив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолій Андрійчук.

Участь у нараді взяли: голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева, голова районної ради Ольга Зелінська, міський голова Василь Підлісний, працівники медичної галузі району.

Під час наради головний лікар Центру ПМСД Анатолій Андрійчук розповів про проведену роботу щодо реалізації медичної реформи на території району, про роботу сільських фельдшерсько-акушерських пунктів та їх подальшу долю, про роботу сімейних лікарів, тощо.

Голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева, виступаючи перед медиками, говорила про кошти, що були залучені на розбудову інфраструктури району завдяки допомозі держави, адже на реалізацію проектів з розвитку галузей економіки регіону у 2015-2018 роках надійшло більше 200 мільйонів гривень. Крім того, голова райдержадміністрації зупинилася на реалізації медичної реформи в межах держави, про роботу Городоцької та Сатанівської об’єднаних територіальних громад, анонсувала інвестиційні програми та проекти, що планується реалізувати на території району у 2019-2021 роках.

04.01.2019


Засідання комісії з призначення державної соціальної допомоги

Під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина в приміщенні управління соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулося засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню житлових субсидій та пільг.

Під час засідання членами комісії було розглянуто 254 заяви громадян для призначення державних соціальних допомог, надання житлових субсидій та пільг, а саме :

9 - про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

243 – про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

2 – щодо призначення пільги.

За результатами розгляду поданих документів, комісія прийняла рішення у задоволенні 197 звернень громадян, 1 – задоволено частково, 56 – відмовлено з об'єктивних причин.

04.01.2019


Хмельниччина перемістилася з 20 на 10 місце в загальному рейтингу областей

За даними Держстатистики України всеукраїнське видання «Ділова столиця» вчергове підвело підсумки діяльності рейтингових показників за три квартали 2018 року у 23 територіальних одиниць України (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) за 20 суспільно значущими критеріями.

За результатами рейтингу область посіла 10 місце. Зокрема, за підсумками трьох кварталів Хмельниччина посіла перше місце по динаміці будівництва, показавши зростання будівельної продукції на 35,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року при середньо українському зростанні на 5,4%. Цей результат отримано завдяки збільшенню в 2,3 рази обсягів будівництва інженерних споруд, насамперед доріг.

Крім того, область увійшла до трійки лідерів за припливом прямих іноземних інвестицій і по динаміці експорту (зростання на 38,9% в цілому, по товарам – на 39,7%, по послугах – на 6,6%).

Для порівняння, у першому кварталі 2018 року область мала 20 місце у загальному рейтингу областей. Так, новопризначеному голові обласної державної адміністрації Вадиму Лозовому у спадок перейшли погані показники в найбільших секторах економіки за перший квартал.

Крім того, Хмельниччина відставала по капіталовкладеннях. Так, область входила в двійку гірших регіонів за динамікою капітальних інвестицій і за припливом прямих іноземних інвестицій на душу населення.

03.01.2019


Засідання комісії з питань соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

Сьогодні в приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Засідання комісії проводив заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин.

У засіданні взяли участь: начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Казмірчук, завідувач сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Олена Сльоз, заступник директора Городоцького центру зайнятості Лілія Бонк, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін та інші. Членами комісії було розглянуто 5 заяв громадян, а саме: 3 - про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 1 - призначення виплати пенсії за місцем фактичного проживання, 1 – за поданням управління Пенсійного фонду про припинення через відсутність за місцем реєстрації особи.

За результатами роботи члени комісії прийняли рішення у задоволені заяв 4 внутрішньо переміщених осіб, одній особі відмовлено у виплаті пенсії.

02.01.2019


До уваги жителів району

Центральна виборча комісія оголосила з 31 грудня 2018 року початок виборчого процесу, а також затвердила календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Згідно із календарним планом до 25 березня поточного року виборці можуть звернутися із заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців щодо неправильностей у попередньому списку виборців чи про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Для формування актуальних, достовірних списків виборців відділ ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації звертається до жителів району з проханням перевірити свої персональні дані, включення або невключення до Державного реєстру виборців себе або інших осіб. Особливо це стосується громадян, яким виповнилося 18 років (голосуватимуть вперше), колишніх військовослужбовців строкової служби, осіб, що повернулися з місць позбавлення волі, громадян, які прибули із закордону і знялись з обліку в МЗС, виборців, які під час попередніх виборчих кампаній виявили неточності у своїх персональних даних або взагалі були відсутні у списках виборців та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Уточнити персональні дані можна за адресою: м.Городок, вул.Шевченка, 20, 1 поверх приміщення адмінбудинку. Додаткова інформація за номером 5-01-46.

При собі обов’язково необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які нещодавно прийняті до громадянства України), а також інші документи, які засвідчують необхідність внесення змін (свідоцтво про зміну прізвища, імені, свідоцтво про смерть родичів або близьких тощо).

31.12.2018


Шановні мешканці Городоччини!

Дорогі друзі!

Вітаємо Вас та Ваші родини з наступаючим Новим 2019 роком!

2018 рік був не простим для народу України. Але ці випробування зміцнили нас і згуртували. В цьому році Україна продовжувала реалізацію європейських реформ, що є нашим ключовим спільним завданням, адже завдяки цьому створюватимуться сприятливі зовнішні умови для розвитку України та зростання добробуту її громадян.

Чимало нових позитивних кроків були започатковані у 2018 році саме у нашому районі та області. Спільними зусиллями усіх гілок влади та громадян нам вдалося зберегти надбання та досягти успіхів у сільському господарстві, спорті, навчанні, культурі. Щиро дякуємо Вам, дорогі земляки, за Вашу працю задля процвітання рідного краю.

Проте, все це не стало б реальністю, якби не наші захисники – українські воїни. Тож, подякуємо за мужність і хоробрість тим, хто зустріне Новий рік на передовій, а не за святковим столом.

Віримо, що 2019 рік принесе мир та спокій на українську землю. І разом ми зможемо вирішувати важливі завдання, будемо терпимі один до одного, будемо щоденною працею перетворювати мрії на реальність та досягнемо нових звершень у подальшому розвитку нашої держави.

Щиро бажаємо усім доброго здоров’я, благополуччя, любові, злагоди та миру.

Щасливого Нового року!

З повагою,

Голова адміністрації

О.Матвєйцева

Голова районної ради

О.Зелінська


Вітання голови облдержадміністрації з Новим роком та з Різдвом Христовим

Дорогі подоляни!

Вітаю вас з Новим роком та з Різдвом Христовим!

На порозі 2019 року щиро і сердечно хочу подякувати усім за сумлінну працю, за віддану любов до рідної землі, за небайдужі серця, що допомагають нашим захисникам на Сході, за віру в успішну і мирну Україну!

Саме ваші розум, сили, щире прагнення кращого життя для України та українців допомогли втілити в життя багато проектів з розвитку Хмельниччини: зміцнити громади, збудувати кращі дороги, відкрити нові навчальні та медичні заклади, виростити гарні врожаї, створити робочі місця.

На Поділлі здавна люди жили в злагоді. Я впевнений, що наша спільна праця, взаєморозуміння, повага один до одного допоможуть нам рухатись і надалі по обраному шляху до успіху.

Щиро бажаю щоб до кожної родини завітали щастя та достаток, щоб здійснились найпотаємніші мрії! Здоров’я вам, миру рідній землі, радості кожному материнському серцю, дочекатись додому здоровими наших захисників!

Нехай Боже Благословення буде завжди з нашою Хмельниччиною, з усією Україною!

Щедрих, гарних і радісних вам новорічних та Різдвяних свят!

Слава Україні!

З повагою,

Голова Хмельницької облдержадміністрації

Вадим Лозовий


Привітали ювіляра

Сьогодні, 28 грудня, житель міста Городка Олійник Дем’ян Іванович святкує свій славний ювілей – 100-річчя від дня народження.

Тож з цієї нагоди довгожителя приїхали привітати перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський, заступник голови районної ради Руслан Райтаровський, керуюча справами міської ради Ольга Бистрицька, голова районної ветеранської організації Любов Воротна.

Гості вручили імениннику подяку від голови Хмельницької обласної державної адміністрації , а також подарунки та квіти від обласної, районної державних адміністрацій, районної та міської рад. Дем’яну Івановичу побажали міцного здоров’я, шани й турботи від рідних, бадьорості духу, прожити ще багато світлих днів й щасливих років і подякували поважному імениннику за його добросовісну, невтомну працю, виховання дітей та онуків, за людяність, порядність, працьовитість.

28.12.2018


Уряд запровадив монетизацію пільг і субсидій

Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

5 ГОЛОВНИХ ЗАПИТАНЬ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ І СУБСИДІЙ

Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

28.12.2018


В Україні припиняється воєнний стан, запроваджений в окремих областях – Президент на засіданні Ради нацбезпеки і оборони

Президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану з 14.00 годин 26 грудня. Про це Глава держави заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

«Зараз рівно 14.00 і сьогодні, зараз о 14.00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення. Воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в державі», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що рішення про припинення дії воєнного стану ухвалюється незважаючи на те, що ситуація довкола України не дуже змінилась. «Ви бачите, що ОБСЄ підтвердила данні нашої розвідки і в районі Луганська знайдено підтягнуті засоби і реактивні системи «Град»; збільшено кількість артилерії; не відведені танки, які були зафіксовані супутниковими знімками наших союзників по НАТО; не зменшено кількість військової присутності Російської Федерації в Азовському морі. На жаль, і кількість особового складу не відведена», – перерахував Президент.

Водночас Глава держави наголосив, що «в абсолютно іншому вимірі перебувають зараз оборонні можливості українських Збройних Сил і інших підрозділів сектору оборони і безпеки».

За його словами, проведена величезна робота із передислокації, із скорочення термінів бойового злагодження, із доукомплектації за рахунок резервів першої черги, із поставок у війська нового озброєння і модернізованого озброєння і воєнної техніки.Президент доручив проінформувати про відповідні оновлення українське суспільство: «Люди повинні знати, що зроблено за цей місяць. Яким чином посилено оборонні спроможності держави».

Президент доручив Міністру оборони України, начальнику Генерального штабу, Міністру внутрішніх справ докладно проінформувати про те, що було зроблено за цей період і наскільки зараз підвищуються наші можливості.

Президент також звернувся і до голів обласних державних адміністрацій, які розташовані у безпосередній близькості із кордоном з Російською Федерацією: «Теж проведена велика робота. Я, по-перше, їм дуже дякую. І, по-друге, також поінформувати суспільство – наскільки зараз зросли наші можливості для відповідного реагування».

«Ми говоримо не лише про захист територіальної цілісності, не лише про оборону кожного клаптика української землі, ми говоримо про безпеку людей. І головна вимога до Президента як Верховного Головнокомандувача, до Уряду, до Збройних Сил, до поліції, до прикордонників, до Національної гвардії, до Служби безпеки України – ключова позиція захистити людей», – наголосив Петро Порошенко.

27.12.2018


Вифлеємський вогонь миру завітав до Городка.

Сьогодні, 27 грудня, активісти скаутської організації «Пласт» завітали до райдержадміністрації і передали головам адміністрації Олені Матвєйцевій та ради Ользі Зелінській, а також усім городоччанам, Вифлеємський вогонь миру. Кожен бажаючий може запалити від нього свічку та наповнити свій дім добром та миром. Акція передачі Вифлеємського вогню у Городку відбувається уже третій рік поспіль.

Нагадаємо, що традиційно представники скаутської організації «Пласт» привозять Вифлеємський вогонь з Відня до України. Цю прекрасну традицію передачі благодатного вогню започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF. Щороку її представники та австрійські скаути беруть вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Далі його транспортують до Австрії та передають естафету іншим країнам. Благодатний вогонь долає тисячі кілометрів та потрапляє до всіх, хто очікує на добро та мир. Скаути розповідають, що Вифлеємський вогонь символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло уособлює душевне тепло, спокій, милосердя і добро.

Активісти скаутської організації «Пласт» поширюють Вифлеємський вогонь українськими містами. Вони передають вогонь українцям, церквам, заносять його до дитячих притулків, медичних закладів тощо. Завдяки цьому кожен може відчути тепло Вифлеємської зірки.

27.12.2018


Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

27.12.2018 голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева провела засідання колегії районної державної адміністрації.

У роботі колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі, окремих установ та організацій, засобів масової інформації. На порядок денний засідання колегії райдержадміністрації було винесено 3 питання.

Про стан погашення заборгованості та підвищення рівня заробітної плати працюючим в районі інформував начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В’ячеслав Лихва, який довів до відома присутніх інформацію про те, що протягом січня-жовтня поточного року по всіх видах економічної діяльності заробітна плата зросла на 22,8 відсотка і становить 7180,83 гривень. За даними моніторингу середній розмір заробітної плати працівників району у жовтні, порівняно з січнем 2018 року збільшився на 18, 0 відсотків і становить 7432,91 грн., що складає 95,8 відсотків до обласного показника, або займає 11 місце серед районів та міст Хмельницької області.

В. Лихва також доповів про роботу з легалізації праці, а саме - про проведення рейдів та обстежень з метою виявлення неоформлених найманих працівників.

Про стан виконання завдань, визначених актами та дорученнями Президента України у сфері державної кадрової політики та про плани роботи районної державної адміністрації на перший квартал і на 2019 рік доповідала керівник апарату райдержадміністрації Наталія Попадин.

Після детального обговорення члени колегії районної державної адміністрації проголосували за відповідні рішення по усіх заслуханих питаннях.

27.12.2018


Відбулася нарада з питань проведення медичної реформи.

26 грудня голова райдержадміністрації Олена Матвєйцева провела нараду з питань реформування медичних закладів у сільських населених пунктах району (ФАПів).

У нараді взяли участь голова районної ради Ольга Зелінська, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Зборовський, заступник голови райдержадміністрації Віктор Бабин, заступник головного лікаря Городоцького ЦПМСД Наталія Яворина, головний лікар Сатанівського ЦПМСД Віталій Малиночко, начальник управління фінансів райдержадміністрації Тетяна Буцька, селищний та сільські голови.

На нараді обговорено актуальні питання проведення медичної реформи у районі, покращення якості та доступності надання медичної допомоги мешканцям сільських населених пунктів району.

За підсумками наради рекомендовано сільським головам розробити програми для подальшого функціонування ФАПів у населених пунктах.

26.12.2018


Шановні жителі району!

Дорогі краяни!

Щороку 25 грудня значна частина жителів нашого міста та району – віруючих-католиків західного обряду відзначають День народження Ісуса Христа.

Від імені районної державної адміністрації та районної ради прийміть найщиріші вітання з великим святом – Різдвом Христовим!

Прийшовши у світ, Христос подарував нам надію, сподівання на перемогу навіть над самою смертю, віру у торжество добра над злом. Так само і сьогодні, усі ми надіємось на справедливість, адже вона дуже важлива для України в часи важких випробувань, які переживає наша держава.

Єднаймося ж у вірі і благородних прагненнях змінити життя на краще у нашому спільному домі, ім’я якому - Україна. Давайте будемо згуртованими у справах, берегти і підтримувати суспільну злагоду заради світлого майбутнього нашої держави.

Нехай Святвечір принесе в кожну домівку родинне тепло та затишок, благословенну Різдвяну Зірку і смачну кутю. А Різдво, яке споконвіку є одним з найголовніших свят нашого народу, подарує віру у добро, світло, мир та злагоду в кожній родині та усій Україні.

Гарних вам Різдвяних свят!

З повагою,

Голова адміністрації

О.Матвєйцева

Голова районної ради

О.Зелінська


Про перспективи розвитку району – на сесії районної ради

Сьогодні в залі засідань районної державної адміністрації відбулося засідання сесії районної ради. Під час засідання депутати розглянули близько 50 питань, в тому числі – проект бюджету району на 2019 рік, внесення змін до різних програм, що стосуються соціального захисту населення, земельні питання, питання передачі на баланс об’єктів комунальної власності, тощо.

У роботі 30 позачергової сесії районної ради взяла участь голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева та члени Ради регіонального розвитку Городоцького району.

Голова райдержадміністрації О.Матвєйцева виступила перед депутатським корпусом районної ради, керівниками установ, організацій району, запрошеними та розповіла про створення та роботу Ради регіонального розвитку району, провела аналіз роботи за 2015-2018 роки та ознайомила із перспективним планом розвитку регіону на 2019-2021 роки.

Зокрема, Олена Тадеушівна у своєму виступі зазначила, що в країні проводяться структурні реформи із децентралізації влади, а також реформи у сферах освіти, медицини, зокрема розвитку інклюзивного навчання, впровадження Нової української школи, медичного обслуговування сільського населення.

Городоччина також долучилась до впровадження даних реформ.

У районі створено та успішно функціонує дві спроможні фінансово-достатні об’єднані територіальні громади – Сатанівська селищна та Городоцька міська. І саме на розбудову інфраструктури наших громад державою виділено у 2016-2018 роках понад 16,9 млн. гривень. А саме, для Городоцької ОТГ – 7,9 млн. гривень, що дало можливість закупити спецтехніку для КП «Городоккомунсервіс». Сатанівською селищною радою уже вдалося реалізувати 10 проектів. Це провести реконструкцію та будівництво мереж водопостачання в селах Іванківці, Спасівка, Кам’янка, Покрівка, Юринці, Клинове, провести капітальний ремонт вулиці Заводська смт. Сатанів та придбати транспортний засіб спеціалізованого призначення для КП «Сатанівське» (9,1 млн. гривень).

Чимало робиться і зроблено в реформуванні первинної медицини. На сьогодні на території Городоцької міської ради проходить реалізація пілотного проекту щодо розвитку сільської медицини. Так в селах Пільний Олексинець та Купин розпочато роботи по будівництву Пільноолексинецької та Купинської амбулаторій загальної практики сімейної медицини - на це з державного бюджету спрямовано 13452,0 тис. гривень.

Олена Матвєйцева відмітила, що впродовж 2015-2018 років в район на реалізацію проектів по розвитку галузей економіки та соціальної сфери з усіх доступних джерел фінансування залучено більше 200,0 млн. гривень.

Це дало можливість відновити будівництво такого довгобуду, як лікувальний корпус на 120 ліжкомісць центральної районної лікарні. На сьогодні практично на даному об’єкті завершено будівельні роботи за кошти державного фонду регіонального розвитку, а це 33,0 млн. грн. та співфінансування з районного бюджету 4,1 млн. гривень.

Голова райдержадміністрації висловила велику подяку народному депутату України Олександру Володимировичу Герезі, адже саме за його сприяння на цей об’єкт з державного бюджету було виділено 13, 0 млн. грн., що дало можливість закупити найсучасніше медичне та технічне обладнання.

За кошти з державного бюджету впродовж 2015-2018 років проведено поточні середні ремонти відрізків доріг як державного так і місцевого значення, що проходять через район, а це більше 33,8 кілометра відновленого автодорожнього полотна.

Для розвитку фізичної культури та спорту збудовано майданчик зі штучним покриттям у м. Городок на території ліцею №4.

Залучені кошти з обласного бюджету надали можливість провести капітальний ремонт з перекриття даху ліцею № 2 м. Городок, збудувати котельню на твердому паливі для обігрівання приміщень центральної районної лікарні, а це щорічна економія бюджетних коштів в розмірі понад 600 тис. гривень. Для центральної районної лікарні придбано лапароскопічну стійку, а за рахунок коштів з районного бюджету придбано комплект обладнання для лапароскопічного втручання, що дозволяє нашим хірургам комфортно працювати та на професійному рівні надавати допомогу хворим.

Для галузі освіти придбано шкільний автобус, обладнання для хімічного кабінету ліцею № 2 м. Городок, обладнання для кабінетів хімії, фізики, математики Лісоводської ЗОШ.

Також за кошти обласного бюджету вирішується надто болюче питання для жителів населених пунктів нашого району - це проведення реконструкції та будівництва зовнішніх мереж водопостачання.

За 2015-2018 роки вдалося відновити більше 23,3 км водомереж в селах району, це Кремінна, Пільний Олексинець, Куманів, Радковиця, Борщівка, Хмелівка, Лісогірка.

Залучені кошти в районі із Європейського Союзу. Створено два обслуговуючих сільськогосподарських кооперативи, а за кошти міжнародного технічної допомоги в районі для усіх з інвалідністю відкрито гончарну та швейну майстерні, наповнено їх обладнанням, створено два нових робочих місця та придбано обладнання для надання послуг з реабілітації хворим.

Певні здобутки є і впровадженні виробничих об’єктів. За приватні кошти в районі введено в експлуатацію дві малих гідроелектростанції, це ТОВ «Сатанів гідро» - створено 12 робочих місць та ТОВ «Купин гідро» - 8 нових робочих місць.

Відновлено роботу тваринницького приміщення в селі Остапківці, на відгодівлі знаходиться понад 328 голів корів. В селі Бубнівка введено в експлуатацію приміщення по відгодівлі 4 тисяч голів свиней.

Приватні кошти вкладаються і в розвиток альтернативної енергетики – будівництво сонячних електростанцій.

Загалом за 2015-2017 роки та 9 місяців 2018 року на розвиток економіки району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 718,6 млн. грн. капітальних інвестицій. Спрямовані кошти надали можливість підприємствам та організаціям району провести модернізацію, придбати нове обладнання та капітальні ремонти.

Голова райдержадміністрації зазначила, що багато зроблено в нашому районі, але зупинятись на досягнутому ми не маємо права. У нас є ще дуже багато не вирішених питань, так званих «білих плям» на мапі району, які необхідно спільно виправляти.

З метою забезпечення виконання доручення Президента України щодо розроблення середньострокового перспективного плану розвитку територій в районі також розпочато роботу по розробленню перспективного плану розвитку територій нашого району на 2019-2021 роки.

«Я закликаю кожного депутата як районної, так і міської, селищної, сільських рад, так і кожного жителя нашого району долучитись до забезпечення виконання доручення Президента.

Ми повинні послухати людей на місцях, порадитись з ними і сформувати реальний перспективний план розвитку Городоччини на 2019-2021 роки. Пріоритетами мають стати об’єкти, які необхідні людям в медицині, освіті, спорті, житлово-комунальному господарстві, інфраструктурі, дозвіллі та бізнесі» - наголосила О. Матвєйцева.

На завершення свого виступу голова райдержадміністрації запевнила, що районна державна адміністрація буде і надалі тісно співпрацювати з депутатами, керівниками установ, організацій, громадянами аби район зберіг і нарощував позитивну динаміку розвитку. Особливо в питаннях економіки, створення робочих місць, підвищення рівня заробітної плати, забезпечення соціальних гарантій населення, поліпшення зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності.

22.12.2018


Засідання обласної Координаційної ради в селекторному режимі

Сьогодні відбулося засідання обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми в селекторному режимі.

У районній студії селекторного зв’язку був присутній заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин та члени районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Під час засідання було обговорено питання «Про виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Із вступним словом до учасників селекторного засідання звернулася заступник голови обласної державної адміністрації, голова Координаційної ради Світлана Павлишена.

Про стан справ та проведену роботу щодо запобігання та протидії домашньому насильству інформували: директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ніна Магур, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Антоніна Харчук, заступник начальника управління превентивної діяльності-начальник відділу дільничних офіцерів поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Вадим Бирко та інші.

За результатами розгляду та обговорення зазначеної теми буде прийнято відповідне протокольне рішення.

20.12.2018


Подарунки - для дітей з особливими потребами

19 грудня вихованці Городоцького районного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю приймали вітання та подарунки з нагоди Дня Святого Миколая.

Цього дня до вихованців Центру завітали голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева, голова районної ради Ольга Зелінська, представники різних установ і організацій району та міста, звичайні жителі Городка.

Діти до свята готувалися завчасно: писали листи із побажаннями, вивчали різні вірші, пісні та танці, що вміло продемонстрували Святому Миколаю, котрий завітав до них на свято, та усім присутнім гостям.

Гарний концерт, солодкі подарунки, щирі емоції, посмішки та радість в очах особливих дітей створили неповторну атмосферу свята. І діти і дорослі отримали частинку щастя і надію на чудо, на щось світле, добре і прекрасне у ці Новорічні та Різдвяні свята.

20.12.2018


Подарунки з нагоди Дня Святого Миколая

В Україні День Святого Миколая був значним і веселим святом. Святий Миколай-Чудотворець належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають цей день діти – бо для них це означає веселе свято й подарунки.

У сучасні часи з’явилася добра традиція – саме в День Святого Миколая опікуватися хворими, сиротами, знедоленими, даруючи їм подарунки.

З такої нагоди 19 грудня заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин спільно із начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Віталієм Гулавським, завідувачем сектору опіки та піклування Аллою Єгоровою та старшим інспектором ювенальної превенції Городоцького відділу національної поліції Андрієм Загранюком відвідали сім’ї опікунів, піклувальників та прийомні сім’ї у Сатанові та Городку а також дитячий будинок сімейного типу у с.Іванківці.

У такий святковий день діти отримали цікаві подарунки та солодощі. Тож, пам’ятаймо про тих , хто потребує допомоги і даруймо один одному радість.

20 12 2018


Відбулося відкриття головної новорічної ялинки

Вже традиційно, в день Святого Миколая Чудотворця у Городку на центральній площі міста відбулося урочисте відкриття головної новорічної ялинки нашого міста та району.

Із святковими музичними номерами та конкурсами на відкритті ялинки виступали учасники художньої самодіяльності міського будинку культури та школярі.

Вітальне слово з нагоди свята мав міський голова Василь Підлісний, який побажав усім миру, радості, щастя й добра, що будуть вірними супутниками у новому 2019 році, веселих новорічних та Різдвяних свят.

Під гучні оплески головна новорічна окраса нашого міста засяяла сотнями різнобарвних вогнів, вселяючи надію на гарний і щасливий Новий рік, у якому вирішаться усі проблеми та буде мирне небо над Україною, добробут і злагода в усіх жителів нашого району.

Разом із Святим Миколаєм та дітьми під час заходу усі бажаючі мали змогу заспівати веселих українських та новорічних пісень та взяти участь у конкурсній програмі.

Наприкінці свята дітей - переможців конкурсів очікували новорічні подарунки.

Дитячі забави довкола головної ялинки наповнили місто позитивною, новорічною атмосферою.

20.12.2017


Засідання комісії з питань регулювання земельних відносин

З метою контролю за використанням земель сьогодні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський провів засідання комісії з питань регулювання земельних відносин на території Городоцького району.

Під час засідання членами комісії було розглянуто 5 питань порядку денного, а саме: про затвердження технічної документації 2 громадянам, що проживають на території Городоцької міської ради, про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 04.04.2018 року №377/2018 –р «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території Городоцької міської ради за межами населеного пункту», про затвердження детального плану території щодо будівництва сонячної (фотовольтаїчної) електростанції, що знаходиться за межами населеного пункту с.Остапківці Городоцької міської ради, про передачу в постійне користування Службі автомобільних доріг у Хмельницькій області для експлуатації дороги державного значення Р-50 Ярмолинці-Сатанів, яка розташована в межах Сатанівської селищної та Кремінянської сільської рад.

Після детального розгляду поданих документів, членами комісії відносно усіх розглянутих питань були прийняті позитивні рішення.

19.12.2018


Майже 50 тисяч гривень для хворих діток зібрали під час обласного благодійного святкового ярмарку

Різдвяно-новорічний час є особливим і для дітей, і для дорослих. Наші маленькі жителі Хмельниччини в очікуванні новорічної казки, подарунків, гарних сюрпризів. Кожна дитина вірить в різдвяне чудо, чекає на особливу увагу і турботу від нас, дорослих.

Для дорослих – це час добрих справ, можливостей здійснити дитячу мрію, час духовного розвитку. Напередодні свята Святого Миколая в обласному центрі відбувся благодійний святковий ярмарок. Мета його – долучитись до допомоги хворим діткам, подарувати їм радість та надію на швидке одужання.

До участі в ярмарку долучилися представники усіх районів та об’єднаних територіальних громад області. В казкових будиночках усі бажаючі мали можливість придбати солодощі, святкову випічку, новорічні сувеніри, ялинкові прикраси, вироби народних умільців та скуштувати смачного кулішу.

Звертаючись до учасників дійства , голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, подякував усім, хто сьогодні влаштував це благодійне свято: “Наш ярмарок – це акція добра, милосердя, щирих сердець. Дякую усім організаторам ярмарку. Ви своїми добрими справами подаєте гарний приклад турботи про тих, хто потребує допомоги!”.

Очільник області привітав усіх з прийдешнім святом Святого Миколая, з різдвяними і новорічними святами та побажав усім найголовнішого, чого потребує кожен з нас – миру у нашій державі.

“Нехай Господь збереже кожного воїна, який сьогодні виконує свій військовий обов’язок, охороняючи мирне небо над нами. І нехай вони якнайшвидше повертаються додому з перемогою, здоровими та неушкодженими! Нехай Бог дарує Своє Благословення кожній родині, Хмельниччині, усій Україні!” – сказав Вадим Миколайович.

Також очільник області з нагоди прийдешніх свят вручив відзнаки облдержадміністрації юним талантам Хмельниччини – переможцям конкурсів та змагань.

Кульмінацією святкового заходу стало спільне виконання учасниками та гостями заходу різдвяної колядки “Нова радість стала”.

Загалом під час ярмарку зібрали 48500 грн. Всі зібрані кошти будуть передані маленьким жителям області, що потребують лікування.

19.12.2018


З нагоди Всеукраїнського тижня права

В рамках Всеукраїнського тижня права фахівцем із соціальної роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інною Ястремською спільно з головним спеціалістом Городоцького бюро правової допомоги Діаною Думановською та працівниками Городоцького районного сектору філії державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області для осіб, що перебувають на обліку, провели бесіду з елементами дискусії на теми: «Як захистити свої права», «Історія права», «Закон і право - для всіх єдині».

Даним заходом було охоплено 11 засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку у кримінально-виконавчій інспекції. Метою заходу було виявити рівень обізнаності засуджених щодо захисту своїх прав.

Учасників заходу було проінформовано в яку установу і до кого вони можуть звернутися за захистом своїх прав, їм були роздані інформаційні буклети правової тематики.

Також у ході зустрічі підобліковим суб’єктам пробації надавалися консультації з актуальних питань сьогодення: про порядок оформлення житлових субсидій, оформлення спадщини, зміни розміру аліментів та відповідальність за їх не сплату а також ознайомлено з особливостями правового режиму та поведінки під час воєнного стану в Україні.

Спільна консультаційна робота в режимі «питання – відповідь» завжди є ефективною. Вона координує дії суб’єкта пробації в правовому полі, тому такі особи можуть швидко вирішити свої проблемні питання.

На завершення для учасників заходу було продемонстровано відеоролик, у якому змістовно подано інформацію про права людини.

18.12.2018


Відбулися засідання комісій з питань соціального захисту населення

Сьогодні в приміщенні районної державної адміністрації під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулися засідання комісій з питань соціального захисту населення, а саме – комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам району та комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.

Членами комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам було розглянуто 79 заяв громадян.

У результаті роботи членами комісії було прийнято рішення у задоволені 78 звернень, в результаті чого на матеріальну допомогу виділено з районного бюджету 60 тис.гривень. У розгляді 1 звернення відмовлено у зв’язку із поданням неповного пакету документів.

Членами комісії з питань надання одноразової допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей було розглянуто 10 заяв. Комісією було прийнято рішення у задоволенні усіх звернень, у результаті чого з районного бюджету виділено 14 тис.гривень для виплати матеріальної допомоги.

18.12.2018


Засідання комісії з питань захисту прав дітей

З метою реалізації заходів з охорони дитинства, поліпшення становища дітей, підтримки батьків або осіб, що їх замінюють, соціального захисту дітей, їх особистих, майнових, житлових прав та інтересів сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося чергове засідання постійно діючої комісії з питань захисту прав дітей при районній державній адміністрації .

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін, старший інспектор ювенальної превенції сектору ювенальної превенції Городоцького відділу поліції Андрій Загранюк, завідувач сектору юридичної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації Любов Мазур, головний спеціаліст сектору молоді та спорту районної державної адміністрації Олександр Цвігун та інші.

Членами комісії було розглянуто 9 питань порядку денного: щодо неналежного виконання батьківських обов’язків відносно малолітньої дитини, щодо визначення днів та годин побачень з малолітньою дитиною, щодо недоцільності використання коштів на двох неповнолітніх дітей, щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянки відносно малолітнього сина, про визначення місця проживання малолітньої дитини, про позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка відносно малолітньої доньки, щодо надання дозволу-погодження на продаж будинку, в якому зареєстровані двоє малолітніх дітей, про надання дозволу дарування на частину житлового будинку, у якому зареєстровані малолітні діти, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на відповідному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації, а також дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Після обговорення, вивчення документів та спілкування із запрошеними на засідання заявниками, членами комісії були прийняті відповідні рішення з усіх питань.

18.12.2018


Відбулося позачергове засідання колегії районної державної адміністрації

Сьогодні під керівництвом голови районної державної адміністрації Олени Матвєйцевої відбулося позачергове засідання колегії райдержадміністрації.

Участь у роботі колегії взяли керівники установ, організацій, начальники управлінь, відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Під час засідання членами колегії було обговорене одне питання порядку денного: « Про проект рішення сесії районної ради «Про районний бюджет Городоцького району на 2019 рік».

Начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька ознайомила присутніх із проектом районного бюджету на 2019 рік та довела до відома присутніх основні цифри фінансування усіх галузей району.

Після детального обговорення члени колегії районної державної адміністрації одноголосно прийняли рішення схвалити проект рішення сесії районної ради «Про районний бюджет Городоцького району на 2019 рік» та подати районній раді для розгляду та затвердження на черговій сесії.

17.12.2018


На особистому прийомі у голови райдержадміністрації

Проведення особистих прийомів громадян керівництвом райдержадіністрації є важливим засобом оперативного розгляду проблемних питань жителів району. Громадяни потребують допомоги у вирішенні різних питань, тому ефективне їх вирішення є одним з головних завдань влади.

Сьогодні голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева провела особистий прийом громадян.

Основні питання, з якими звернулися громадяни під час особистого прийому: щодо покращення житлових умов звернулася жителька міста Городка, мати дитини з особливими потребами, жителі с. Борщівка звернулися із питанням щодо подальшого функціонування навчальних закладів у с.Борщівка та у с.Турчинці Радковицького старостинського округу Городоцької міської ради та внесли свої пропозиції.

Усі питання, з якими звернулися громадяни до очільниці району, були розглянуті та взяті під особистий контроль голови райдержадміністрації.

17.12.2018


Виступ Президента за результатами Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору

Слава Україні!

Вітаю всіх зі створенням Української Помісної Автокефальної Православної Церкви, яке щойно відбулося в Святій Софії!

Ваше Високопреосвященство і Ваші преосвященства, представники Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія!

Ваша Святосте!

Ваші блаженства!

Дорогі українці!

Шановна і високодостойна громадо, яка зібралася на цій площі у Святій Софії, котра є свідком найважливіших рядків літопису України!

Cаме така велична подія відбувається і сьогодні.

На вулиці, кажуть, дуже зимно. Але кожного з вас протягом кількох годин напруженого очікування… десять годин не втомлюючись чекав український народ повідомлення яке щойно буде оголошено… Це очікування гріли тепло ваших сердець і трепетне очікування великого державного чину епохального масштабу.

Дорогі друзі, Ви не є свідки. Ви – творці історії, яка зараз твориться. Ви – безпосередні учасники цього величного таїнства, яке щойно сталося всередині Софійського собору. Собору, що тисячу років тому на честь перемоги над східною ордою спорудив Ярослав Мудрий, син рівноапостольного князя Володимира Хрестителя. І тому ваша присутність тут, така ваша масова підтримка були надзвичайно важливими для всіх учасників Собору. Скажу чесно, я її відчував, будучи серед делегатів на запрошення Його Всесвятості Патріарха Варфоломія.

Отже, звершилося!

Сьогодні 15 грудня. Прошу всіх, хто зараз нас дивиться: всередині України, по всьому світу – запам’ятайте дуже добре. Цей день увійде, або вже увійшов в історію України як священний день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України. День остаточного здобуття нашої української незалежності від Росії. І Україна тепер вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, «з московської чаші московську отруту».

Це день створення Церкви, визнаної світовим православ’ям у якості незалежної структури – як у переважній більшості країн, які належать до православної християнської традиції.

Щойно всі представники, помісний собор УПЦ Київського Патріархату, собор і всі ієрархи УАПЦ, група єпископів УПЦ Московського Патріархату заснували об’єднану Церкву.

Це диво стало можливим завдяки непохитній позиції Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Церкви-Матері. Це вона скористалася своїм беззаперечним канонічним правом зцілити ті рани, які завдано українському православ’ю кількома століттями московського панування.

Наші переговори тривали довго. Але протягом цього року Його Всесвятість та Синод крок за кроком ухвалили рішення про надання автокефалії. Це по-перше. По-друге, затвердили проект Томосу, грамоти про незалежність. По-третє, зняли всі неправедні московські кари з українських єпископів, які ще на світанку незалежності вийшли із-під порядкування РПЦ і почали розбудовувати структури незалежної церкви. І по-четверте, підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, здійсненої ще у 17 столітті. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну.

Отож, внаслідок рішень Церкви-Матері, твердої політичної волі світської влади, Президента, Парламенту, який підтримав звернення Президента, і головне – українського народу, відповідальної позиції ієрархів трьох православних юрисдикцій сьогодні і народилася нова об’єднана і незалежна українська православна церква.

Що це за церква? Це – церква без Путіна. Що це за церква? Це церква – без Кирила. Що це за церква? Це – церква без молитви за російську владу та російське військо. Бо російська влада і російське військо вбивають українців. Але це – церква з Богом. Це церква – з Україною.

Буквально вчора в соціальних мережах вичитав вельми цікаву думку: «Церква не тільки співає й молиться. Церква виховує справжнього українського громадянина». І тут же пригадав фразу, яку традиційно приписують Отто фон Бісмарку: «Війни виграють не генерали. Війни виграють шкільні вчителі та парафіяльні священики». Звичайно, її не слід розуміти буквально. Йдеться про унікальну роль духівництва та вчителів у становленні нації та в процесі державотворення.

Ми з вами зараз творимо незалежну Україну. І ця подія така сама важлива, як і референдум про нашу незалежність, який був прийнятий більше 27 років тому.

І от центр управління церкви, якщо він знаходиться в чужій державі, та яка ще є країна-агресор, то якого ж громадянина вона виховає? Точно, що не громадянина України. Кремль і не приховує, що розглядає РПЦ як один із головних інструментів впливу на Україну. Ситуацію в українському православ’ї обговорюють на раді безпеки Росії під головуванням її президента. Натомість від української держави вимагають не втручатися у її ж власні українські справи!

А коли в Москві говорять про Україну як про нібито їх канонічну територію, хіба це не є зазіханням на нашу територіальну цілісність? І хіба ми не зобов’язані в таких умовах захистити і українську землю і український дух?

І ми, як ніхто інший добре знаємо: там де сьогодні махають російським кадилом, завтра б’ють російськими градами. Спочатку патріарх Кирило колесив Україною з пропагандою «Русского мира» та єдиної купелі, а потім поїхали їхні танки!Очевидно, що питання автокефалії виходить далеко за межі церковної огорожі. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання нашої державності. Це – питання світової політики. Недарма всі лідери держав, з якими я зустрічався останні пів року питали мене: «Як з вашою церквою?». І ми маємо шалену і важливу підтримку від всього світу.

І коли російський президент сказав, що розпад СРСР став для Росії головною геополітичною катастрофою двадцятого століття. «Для Путіна», – як дуже добре написав Мирослав Маринович, – «Надання автокефалії українському православ’ю є другою геополітичною катастрофою». Тільки, дозвольте мені поправити, цього разу – вже масштабом не століття, а тисячоліття. Нехай знають.

Дорогі українці!

Ми ще раз довели, що для нас нема нічого неможливого. Бо ще декілька років тому дуже багато казали, що нехай Порошенко займається, нехай ми робимо все, але це неможливо. Можливо. Нема для нас нічого неможливого. Головне вірити у велику ціль і не відступати від задуманого. За таким принципом ми здобули Угоду про асоціацію. За таким принципом ми здобули безвіз. За таким принципом ми рухаємось далі до ЄС. І надзвичайно важливо для нас, що всі перемоги будуть з Україною. Хочу окремо наголосити, що сьогодні у нас великий день. Ми не відступимо ані на крок з того шляху, яким рухаємося вперед ще від 2014 року.

Сьогодні – спільне свято православних, греко-католиків, римо-католиків, протестантів, іудеїв, мусульман. Словом, всіх, для кого цінністю є свобода України. Для кого цінністю є наша незалежність. Жоден патріот не сумнівається у важливості мати в незалежній українській державі незалежну православну церкву. Така церква – духовний гарант нашого суверенітету. В грудні 1991 року на референдумі ми підтвердили Акт проголошення незалежності. В грудні 2018 – заснували незалежну православну українську Церкву, якій Вселенський Патріарх вручить Томос.

Автокефалія – частина нашої державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом майже п’яти років. Все це – основа нашого власного шляху розвитку, розвитку держави Україна і розвитку нашої української нації.

«Товариш москаль, на Украину шуток не скаль!» – цитував я колись Маяковського ще в серпні 2016 року на параді на честь двадцять п’ятої річниці Незалежності. І наші Збройні сили що не день, то міцніше тримають оборону. І це не жарт!

«Прощай, немытая Россия»», – сказав я на Європейській площі, коли ми вибороли безвіз, згадував Лермонтова. І таки прощавай!

«До свиданья, наш ласковый миша, возвращайся в свой сказочный лес», – це слова, адресовані Москві вже восени цього року. І таки до побачення!

«Геть від Москви!»… «Дайош Європу!». Тепер ці крилаті фрази українського письменника початку минулого століття Миколи Хвильового стали частиною нашого політичного словника. І вони дуже влучно передають суть нашої державницької стратегії, нашого впевненого курсу на Європейський Союз та НАТО.

Шановна громадо!

Дозвольте мені від всього нашого загалу, від всієї України та українського народу подякувати Вселенському Патріарху Варфоломію за його неймовірну турботу про Україну.

Хочу подякувати всім українцям, які з самого початку вірили в автокефалію, підтримували Президента, Голову Верховної Ради і Парламент, підтримували наших ієрархів, боролися за автокефалію ще тоді, коли навіть сама ідея видавалася примарною.

Насамперед також хочу подякувати нашим ієрархам і предстоятелям наших православних церков. Його Святості Філарету. Ваша Святосте, чуєте цю реакцію людей на площі?… Ваша Святосте, не придумано ще тієї міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну Церкву. Ви були, є і залишаєтеся духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу.

Хочу подякувати Предстоятелю УАПЦ Митрополиту Макарію і всьому єпископату за тверду позицію і непересічну роль в цьому історичному процесі.

А ще хочу дякувати тим ієрархам УПЦ Московського Патріархату, які, попри тиск, погрози і прокльони Москви та її п’ятої колони прийняли мужнє рішення і прийшли сьогодні на Собор. Все дуже просто – вони між Україною та Росією вибрали Україну. І ми вітаємо цей вибір.

У нас не було, нема і не буде державної церкви. Держава не буде втручатися в діяльність церкви. І в освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не «запрошуватиме» силоміць. Ще раз наголошую, це – питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто з тих чи інших обставин вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка буде зберігати єдність з РПЦ. Але так само гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського Патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити Єдину Українську Православну Помісну Церкву.

Така Церква сьогодні заснована. Вона потребує певного часу на становлення, мирне розширення і зміцнення. Дозвольте зараз представити вам її новообраного предстоятеля, Митрополита Київського та всієї України Епіфанія. Саме йому випаде почесна місія разом з українським Президентом поїхати до Константинополя на початку січня та отримати довгоочікуваний Томос. Владику Єпіфанія, представника молодого покоління єпископів, висунула УПЦ Київського Патріархату та підтримали представники інших церков. Але тепер вже немає того розподілу. Той розподіл не має жодного значення, бо твориться і створена об’єднана церква.

В єдності сила нашого народу, Боже, нам єдність подай! Є в нас така молитва, яка дуже доречна до сьогоднішньої події і яку ми щиро возносимо.

Єдність – це те, що забезпечить нам перемогу.

Дорогі співвітчизники!

Я щиро вітаю вас з автокефалією і здобуттям нашої духовної незалежності.

Ми зупинили агресора. Ми зберегли державу. Ми збудували боєздатну армію. Ми утверджуємо українську мову – складову сили та успіху нашого народу.

Ми за цей рік ще більше переконалися, що Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.

Ми точно переможемо!

Слава Богу і Слава Україні!

17.12.2018


Засідання комісії з призначення державних соціальних допомог, пільг та субсидій

В приміщенні управління соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулося засідання комісії по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Засідання проводив заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин.

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Світлана Турянська, завідувач сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Сльоз, завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту Олександр Казмірчук, начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін та інші.

У ході роботи членами комісії було розглянуто 203 заяви громадян для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, в тому числі: 12 - щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 151 - щодо призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Після детального вивчення поданих документів та обговорення, членами комісії було прийнято рішення у задоволенні 155 звернень, 48 – відмовлено з різних причин.

14.12.2018


Відбулося засідання районної Координаційної ради

Сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Віктора Бабина відбулося планове засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Членами Координаційної ради було розглянуто 3 питання порядку денного.

Про умови проживання та забезпечення кризових сімей інформував начальник сектору превенції Городоцького відділу поліції ГУНП України в Хмельницькій області Ю.Плавуцький.

Завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення районної державної адміністрації С.Казмірчук доповів про проведену роботу з питань надання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території Городоцького району.

Про здійснення соціальної робот із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах інформувала директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді А.Киричинська.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: фахівець Городоцького районного сектору філії державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області Артем Скворцов, начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський та інші.

14.12.2018


Проїзд на автошляхах області – забезпечено

 

Станом на 08.00 13.12.2018 проїзд на дорогах державного та місцевого значення – забезпечено. Службою автодоріг задіяно у робочому режимі 108 механізмів та 243 робітники. У черговому режимі 2 механізми та 3 робітники.

За минулу добу технічна допомога автотранспорту не надавалась.

 

13.12.2018


Розпочато прийом заявок на участь у Національному конкурсі “Благодійна Україна – 2018”

Асоціація благодійників України оголосила активну фазу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2018». Конкурс розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року. Метою конкурсу є розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Ще навесні 2018 року, після підбиття результатів Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2017», Керівні органи конкурсу та Засновник конкурсу (Асоціація благодійників України) прийняли рішення про оголошення наступного Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2018». Традиційно, в активну фазу конкурс вступає восени.

Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства.

У конкурсі можуть брати участь благодійники, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа.

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.

Заявку можна завантажити за посиланням. Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 15 березня 2019 року. До заявки доцільно додати відскановані фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проекту (ініціативи). Автори конкурсних заявок несуть відповідальність за достовірність наданої ними інформації.

Цьогоріч переможців визначатимуть в 16-тьох основних, 3-ох індивідуальних та 4-ох спеціальних номінаціях (у заявці обов’язково вказати номінацію/ї , у яких заявка братиме участь):

Основні колективні номінації:

Благодійність великого бізнесу.

Благодійність середнього та малого бізнесу.

Корпоративна благодійність.

Колективне волонтерство.

Всеукраїнська благодійність.

Регіональна благодійність.

Місцева благодійність.

Благодійність в охороні здоров’я.

Благодійність в освіті та науці.

Благодійність в культурі та мистецтві.

Благодійність в соціальній сфері.

Благодійність в захисті України.

Благодійність неурядового сектору.

«Добро починається з тебе».

Благодійна акція року.

«Платформа добра».

Індивідуальні номінації:

Благодійник року.

Волонтер року

Меценат року

Спеціальні номінації:

Народний благодійник.

Медіа про благодійність

Благодійність медіа

Допомога з-за кордону.

У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що традиційно відбудеться навесні 2019 року у Києві.

Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра» – синонім благодійності в Україні. Лауреати, які посядуть друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.

Кінцевий термін подачі заявок – 15 березня 2019 року. Заявку можна завантажити за лінком. Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11.

e-mail: konkurs.blago@gmail.com; офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/, http://blagoukraine.org/ .

Детальніше про конкурс та номінації конкурсу – читайте у «Положенні про Національний конкурс «Благодійна Україна». Визначення переможців конкурсу відбуватиметься, після закінчення прийому заявок, а саме з 15 березня 2019 року.

ДОВІДКОВО про Національний конкурс «Благодійна Україна». Національний конкурс «Благодійна Україна» – щорічний всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик. Конкурс розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року.

13.12.2018


Господарствам Хмельниччини нараховано понад 18,2 млн. грн. дотацій з державного бюджету за вирощування і утримання молодняку ВРХ

 

 

На виконання постанови КМУ №107 від 7 лютого 2018 року, в 2018 році до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів звернулося 306 представників міст, об’єднаних територіальних громад, селищних та сільських рад для нарахування 9330 фізичним особам дотації за вирощений молодняк в особистих господарствах населення.

 

Так, господарствам населення області нараховано понад 18,2 млн. грн. дотацій з державного бюджету за вирощування і утримання 16 тис. голів молодняку великої рогатої худоби.

 

За матеріалами Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів

13.12.2018


На засіданні Громадської ради обговорено Перспективний план розвитку району

11 грудня відбулося чергове засідання Громадської ради при Городоцькій районній державній адміністрації. У засіданні взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Зборовський.

Основне питання, що було винесене на обговорення – Перспективний план розвитку Городоцького району на 2019-2021 роки. Голова Громадської ради Галина Котлярчук довела до присутніх своє бачення розвитку району та внесла пропозиції, які були детально обговорені.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський зауважив, що наразі є можливість отримати значні кошти з державного бюджету для повного завершення будівництва та введення в експлуатацію нового терапевтичного корпусу Городоцької центральної районної лікарні, будівництва інших об’єктів, адже Уряд виділяє кошти за різними механізмами і такої можливості не можна втрачати.

Сьогодні у районі є необхідність у новому приміщенні Центру надання адміністративних послуг, адже для зручності обслуговування громадян будівля має знаходитися в центрі міста із близьким розташуванням усіх суміжних служб та із забезпеченням доступності. Крім того, на засіданні розглядалися питання створення нових робочих місць, ремонт будівлі будинку дитячої творчості, оптимізація навчальних закладів у районі, тощо.

Відповідно до Положення про Громадську раду, строк повноважень складу ради – два роки, який завершується 17 лютого 2019 року. У зв’язку з цим під час засідання було обрано склад ініціативної групи з відбору кандидатів до членства у Громадській раді при районній державній адміністрації для проведення установчих зборів у визначеному порядку.

12.12.2018


Шкільний булінг: причини та наслідки.

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінґ.

Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.

Часто цькування ініціюють надміру агресивні діти, які люблять домінувати, тобто бути «головними». Їх не турбують почуття і переживання інших людей, вони прагнуть бути в центрі уваги, контролювати все навколо. Принижуючи інших, вони підвищують власну значущість. Нерідко це відбувається через глибокі психологічні комплекси кривдників. Можливо, вони самі переживали приниження або копіюють ті агресивні й образливі моделі поведінки, які є у їхніх сім'ях.

Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність.

Зазвичай жертвами булінґу стають діти, які мають:

- фізичні вади – носять окуляри, погано чують, мають порушення опорно- рухового апарату, фізично слабкі;

- особливості поведінки – замкнуті чи імпульсивні, невпевнені, тривожні;

- особливості зовнішності – руде волосся, веснянки, відстовбурчені вуха, незвичну форму голови, надмірну худорлявість чи повноту;

- недостатньо розвинені соціальні навички: часто не мають жодного близького друга, краще спілкуються з дорослими ніж з однолітками;

- страх перед школою: неуспішність у навчанні часто формує у дітей негативне ставлення до школи, страх відвідування певних предметів, що сприймається навколишніми як підвищена тривожність, невпевненість, провокуючи агресію;

- відсутність досвіду життя в колективі (так звані «домашні» діти);

- деякі захворювання: заїкання, дислалія (порушення мовлення), дисграфія (порушення письма), дислексія (порушення читання);

- знижений рівень інтелекту, труднощі у навчанні;

- високий інтелект, обдарованість, видатні досягнення;

- слабо розвинені гігієнічні навички (неохайні, носять брудні речі, мають неприємний запах).

Людину, яку вибрали жертвою і яка не може постояти за себе, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами. vНайпоширенішими формами булінґу є:

- словесні образи, глузування, обзивання, погрози;

- образливі жести або дії, наприклад, плювки;

- залякування за допомогою слів, загрозливих інтонацій, щоб змусити жертву щось зробити чи не зробити;

- ігнорування, відмова від спілкування, виключення із гри, бойкот;

- вимагання грошей, їжі, речей, умисного пошкодження особистого майна жертви.

- фізичне насилля (удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук, будь-які інші дії, які заподіюють біль і навіть тілесні ушкодження);

- приниження за допомогою мобільних телефонів та інтернету (СМС-повідомлення, електронні листи, образливі репліки і коментарі у чатах і т.д.), поширення чуток і пліток.

Опинившись в ролі жертви булінгу, дитина одержує величезну кількість психічних травм, які неминуче позначаються на її подальшому житті:

- Розлади психіки. Навіть одиничний випадок булінгу залишає глибокий емоційний шрам, що вимагає спеціальної роботи психолога. Дитина стає агресивною і тривожною, що переходить і в доросле життя. У неї виникають проблеми у поведінці. Вона схильна і до депресій, і до суїциду.

- Складнощі у взаєминах. Шанси стати жертвами мобінгу на робочому місці у людей, які пережили булінг в дитинстві, зростають в багато разів. Світова статистика стверджує, що дорослі, які перенесли знущання в дитинстві, в більшості своїй залишаються самотніми на все життя, їм важче підніматися кар'єрними сходами. Тому вони частіше за інших вибирають надомну або відокремлену роботу. Більше спілкуються в соціальних мережах, ніж в реальному світі.

- Хвороби. Результатом булінгу дуже часто бувають фізичне нездужання. Відомі випадки, коли у хлопчиків від стресу і безсилля починалися серйозні проблеми з серцем. Дівчатка-підлітки схильні до іншої недуги: глузування й образи призводять їх до анорексії або булімії. Можливі розлади сну і переростання травми в психосоматику.

Що стосуються відповідальності то у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає штрафи за булінг!При цьому кошти за насильство стягуватимуть не тільки з кривдників або батьків дітей, які ображають інших. Заплатити доведеться й вчителям, які приховуватимуть такі факти.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватимештраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує і на батьків кривдника, якщо він малолітній і ще не може відповідати перед законом.

За вчинення таких дій із особливою жорстокістю з відносно неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн. Будуть карати вчителів - за приховування булінга будуть штрафувати від 850 грн. до 1700 грн. Директори шкіл повинні будутьконтролювати, як виконуються заходи по протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків. Також на своїх сайтах заклади освіти повинні відкрити доступ до правил поведінки учня у школі/

Консультація підготовлена фахівцями відділу “Городоцьке бюро правової допомоги” в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

P.S За безкоштовною консультацією з цих та будь-яких інших правових питань ви можете звернутись до відділу “Городоцьке бюро правової допомоги” Хмельницького місцевого центу з наданя БВПД, що знаходиться за адресою: м. Городок, вул. Грушевського 49, тел. (03851) - 3-09-21, 3-06-63.

11.12.2018


Відбулася селекторна нарада

10 грудня відбулася селекторна нарада, яку проводив голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

У районній студії селекторного зв’язку були присутні : перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський, міський голова Василь Підлісний, селищний голова Альберт Собков, керуюча справами міської ради Ольга Бистрицька, начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька, начальник відділу економічного розвитку Євгенія Козютинська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вячеслав Лихва, інші керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Під час селекторного зв’язку розглядалися питання щодо виконання показника по єдиному соціальному внеску, детінізації та погашення заборгованості із заробітної плати, завершення бюджетного року та наповнення бюджету, реформування ринку електричної енергії та інші важливі питання.

В ході наради було внесено ряд пропозицій щодо проведення роботи у зазначених напрямках.

11.12.2018


Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією».

«Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу», - підкреслив Президент.

«Інші складові цієї стратегії: це є безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, Томос про створення автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, створення потужної, патріотичної і професійної української армії, підтримка української мови, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності», - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави також повідомив, що від Міністерства закордонних справ України вимагає завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією. «Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод», - сказав Порошенко.

Глава держави підкреслив, що також вимагає від Кабінету Міністрів України термінових і дієвих кроків з метою створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки. «Я розраховую, що особливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України», - підсумував Президент.

Петро Порошенко зауважив, що цей договір не був розірваний раніше заради того, щоб використовувати його положення як базу для наших численних позовів до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій до Росії – як порушниці цього договору та норм міжнародного права. Зокрема, він навів окремі положення цього договору, де зазначається, що сторони «будують відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги…, територіальної цілісності, непорушності кордонів…, незастосування сили, невтручання у внутрішні справи…, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань…,норм міжнародного права…» .

Глава держави підкреслив, що на початку 2019 року спливає черговий десятирічний термін, коли Україна має офіційно визначитися, продовжувати його чи припинити. За його словами, «вибір очевидний – припинити».

Петро Порошенко також додав, що Україна використала всі можливості цього документу у своїх національних інтересах.

10. 12. 2018


Представлено проект обласного бюджету на 2019 рік

6 грудня під головуванням Вадима Лозового відбулося позачергове засідання колегії обласної державної адміністрації. Участь у засіданні взяли перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, керівники окремих відділів апарату, структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

На порядок денний виносилося одне питання: «Про проект обласного бюджету на 2019 рік».

З даного питання присутніх проінформував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич.

Так, загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2019 рік визначено у сумі 7 526 млн.грн., з них загальний фонд 6762,9 млн.грн., спеціальний – 763,1 млн.грн.

Структура обласного бюджету за ознакою головного розпорядника коштів виглядає таким чином:

Департамент охорони здоров’я – 1140,9 млн.грн.

Департамент освіти і науки – 760,3 млн.грн.

Управління регіонального розвитку – 610,7 млн.грн.

Департамент соціального захисту населення – 244,0 млн.грн.

Управління культури, національностей, релігій та туризму – 136,3 млн.грн.

Управління молоді та спорту – 37,9 млн.грн.

Видатки на заробітну плату працівників бюджетної сфери передбачаються в розмірі 1516,4 млн.грн., що більше від базового варіанту бюджету минулого року на 31%.

Середня заробітна плата у 2019 році по основних галузях планується в наступних розмірах:

Освіта – 7493 грн. (ріст 12,5%);

Охорона здоров’я – 6149 грн. (ріст 11,1%);

Молодь і спорт – 6876 (ріст 15,3%);

Соцзахист – 5500 грн. (ріст 18,4%);

Культура – 6123 грн. (ріст 13,1%)

Також у складі обласного бюджету третина ресурсу припадає на фінансування державних програм соціального захисту населення, які фінансуються за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету.

В даному проекті на пільги, житлові субсидії, державні та соціальні допомоги визначеним категоріям громадян передбачено 3 939,7 млн.грн., що менше у порівнянні з призначеннями 2018 року на 1 311,8 млн.грн. (-25%).

Традиційно передбачаються субвенції місцевим бюджетам на здійснення соціальних виплат. Загальний обсяг таких субвенцій на 2019 рік обрахований в сумі 1,9 млн.гривень.

Крім того, на 2019 рік для області передбачено додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в сумі 597,6 млн.грн. або 89,1 відсоток до 2018 року, (-72,9 млн.грн.).

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури передбачаються видатки в обсязі 568,3 млн.грн. за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Звертаючись до учасників колегії, голова адміністрації Вадим Лозовий наголосив, що даний проект обласного бюджету на 2019 рік є базовим і він дозволяє безпроблемно увійти в новий рік, виплачувати заробітну плату за новими соціальними стандартами, розраховуватися за енергоносії, придбати медикаменти та забезпечити харчуванням будинки-інтернати, школи та лікарні.

Крім цього, за словами очільника області, прийняття обласного бюджету дає можливість, уже починаючи з січня, включатись у роботу щодо розвитку економіки краю, не втрачаючи дорогоцінний час.

Також Вадим Миколайович наголосив, що питання, які не були враховані зараз, будуть розглядатися в процесі уточнення показників бюджету при розподілі вільного залишку коштів та видатків розвитку орієнтовно в лютому-березні наступного року.

На завершення голова адміністрації закликав усіх присутніх налаштуватися на активну роботу з наповнення доходної частини бюджету та ефективне використання коштів.

Учасники засідання одноголосно схвалили представлений проект обласного бюджету на 2019 рік. Далі проект бюджету в установленому порядку буде поданий на затвердження обласній раді.

10. 12. 2018


ОГОЛОШЕННЯ

Відділ у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області долучився до проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 році, який має на меті запровадження високих правових стандартів, а також підвищення загального рівня правової освіти та правової культури населення.

Відповідно до наказу Держгеокадастру від 1 жовтня 2018 року №146 „Про затвердження плану заходів з участі у проведенні у 2018 році Всеукраїнського тижня права”, протягом 10-14 грудня Відділом у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області будуть здійснюватись заходи щодо реалізації вказаного плану заходів, зокрема надаватиметься допомога населенню з питань реалізації і захисту прав людини, у тому числі соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб .

Відділ у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області

10. 12. 2018


Відбулося позачергове засідання колегії районної державної адміністрації

Сьогодні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський провів позачергове засідання колегії районної державної адміністрації.

На порядок денний було винесено одне питання: «Про проект рішення сесії районної ради «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік».

Начальник управління фінансів районної державної адміністрації Тетяна Буцька доповіла про необхідність внесення змін до районного бюджету на 2018 рік , ознайомила усіх присутніх із проектом рішення сесії районної ради та обґрунтувала необхідність внесення таких змін до районного бюджету.

Після детального обговорення члени колегії районної державної адміністрації одноголосно прийняли рішення схвалити проект рішення сесії районної ради «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік» та подати районній раді для розгляду та затвердження на черговій сесії.

10. 12. 2018


Шановні працівники і ветерани органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня місцевого самоврядування - державним святом, що підкреслює велику значимість існування цього важливого інституту демократичного суспільства, адже без місцевого самоврядування неможливо уявити собі демократичну, незалежну державу.

Це свято об’єднує людей з активною життєвою позицією, лідерів територіальних громад, чудових організаторів, що в наш нелегкий час, не дивлячись на труднощі, переймаються проблемами людей.

Бажаємо вам миру, міцного здоров’я, щастя, добра, нових звершень. Нехай цей святковий день додасть впевненості у завтрашньому дні, надасть натхнення для подальшої праці на благо громад, для розвитку нашого району та задля зміцнення авторитету нашої держави у всьому демократичному світі.

З повагою,

Голова районної державної адміністрації

О.Матвєйцева

Голова районної ради

О.Зелінська


Засідання комісії з питань соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

Сьогодні відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Засідання комісії проводив заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин.

У засіданні комісії взяли участь: завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Казмірчук, завідувач сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Олена Сльоз, заступник директора Городоцького центру зайнятості Лілія Бонк, директор Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник Городоцького відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Юрій Лабань, начальник відділу з питань призначення і перерахунку пенсій №4 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Жанна Повар.

Членами комісії всього було розглянуто 12 заяв: 6 - про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 1 – про призначення виплати державної соціальної допомоги малазабезпеченим сім’ям, 5 - про продовження щомісячної страхової виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за місцем фактичного проживання.

За результатами роботи, члени комісії прийняли рішення у задоволені усіх поданих заяв.

07.12.2018


Засідання комісії з призначення державних соціальних допомог, пільг та субсидій

В приміщенні управління соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулося засідання комісії по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Засідання проводив заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин.

У роботі комісії взяли участь: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Віталій Гулавський, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Киричинська, начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Світлана Турянська, завідувач сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Сльоз, завідувач сектору у справах сім’ї управління соціального захисту Олександр Казмірчук, начальник Городоцького бюро правової допомоги Артем Кляхін та інші.

У ході роботи членами комісії було розглянуто 189 заяв громадян для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, в тому числі: 11 - щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 176 - щодо призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, 2 - щодо призначення пільги.

Після детального вивчення поданих документів та обговорення, членами комісії було прийнято рішення у задоволенні 155 звернень, 34 – відмовлено з різних причин.

07.12.2018


Урочистий захід з нагоди Дня місцевого самоврядування

7 грудня в приміщенні зали засідань районної державної адміністрації відбувся урочистий захід, присвячений Дню місцевого самоврядування.

Захід зібрав представників органів місцевого самоврядування району: депутатів місцевих рад усіх рівнів, сільських голів, працівників та ветеранів органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій та політичних партій, працівників управлінь та відділів районної державної адміністрації.

Зі словами вітання до колег та присутніх звернулася голова районної ради Ольга Зелінська, яка подякувала присутнім депутатам за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, вирішення його актуальних проблем, професіоналізм, сумлінну роботу на благо району, побажала усім миру та міцного здоров’я.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський у своєму виступі наголосив, що місцеве самоврядування є основою громадянського суспільства, вираженням ініціативи людей, дієвим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань. У ці нелегкі для країни часи побажав згуртованості і взаєморозуміння, поваги та вдячності від людей, наполегливості, непохитної віри у себе і майбутнє України.

Із вітальним словом до колег та усіх присутніх виступив міський голова Василь Підлісний. Голова районної організації ПП «За конкретні справи», помічник народного депутата Вадим Якубовський привітав депутатів рад та працівників органів місцевого самоврядування з професійним святом і передав вітання від депутата Верховної Ради України Олександра Гереги та першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук.

Кращих депутатів, представників місцевого самоврядування було нагороджено почесними грамотами та подяками обласної ради, почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, почесними грамотами міської ради та подяками районної організації ПП «За конкретні справи».

Урочисті заходи завершилися святковим концертом за участю вокальних колективів дитячої музичної школи, будинку дитячої творчості та вокального дуету міського будинку культури.

07.12.2018


Інформаційний вісник Уряду: Володимир Гройсман оголосив новий етап реформи децентралізації

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив новий етап реформи децентралізації, який дає поштовх для розвитку України.

Реформа децентралізації – найуспішніша реформа в Україні. І так вважають не тільки авторитетні міжнародні експерти, а й жителі громад, які відчули на собі всі переваги децентралізації. Але є ризики для найважливішої реформи країни – її треба зробити незворотньою і завершити об‘єднання громад до 2020 року.

Сьогодні на Форумі місцевого самоврядування Володимир Гройсман представив новий етап децентралізації, який зміцнить місцеве самоврядування і дасть поштовх для подальшого розвитку України.

Для цього треба затвердити новий адміністративно-територіальний устрій, збалансувати фінансові ресурси і повноваження громад і законодавчо закріпити права і можливості об‘єднаних громад. Нові місцеві вибори у 2020 році мають пройти вже на новій прогресивній адміністративно-територіальній основі.

Основні кроки нового етапу децентралізації

• Завершити створення ОТГ до червня 2020 року. Ресурси місцевого самоврядування будуть відповідати їх повноваженням.

• Ефективна система адмінтерустрою – трирівнева: громада, район, регіон ( АРК; 24 області; міста Київ, Севастополь; ~ 100 районів;

~1600-1800 громад).

• Зміни до Конституції, які закріплять права місцевого самоврядування. Інститут префектів, який представляє державну владу в регіонах.

• Наступні місцеві вибори у 2020 році мають пройти на новій адміністративно-територіальній основі.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

«Система, яка створена сьогодні, – ефективна з точки зору нової якості послуг на території громад. Люди підтримують реформу. Потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях і про контроль процесів, що відбувається.

Треба захищати реформу. Конституція дає такий захист, дає поштовх створення можливостей розвитку кожної громади. Ми пройшли 5 років реформи успішно, і наступні роки мають стати ривком розвитку регіональної економіки і покращання життя людей».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

6.12.2018


Вітали з нагоди Дня Збройних Сил України

6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил України.

День Збройних Сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

У цей день ми з вдячністю вшановуємо тих, хто присвятив своє життя служінню Вітчизні, хто стояв у самих витоків створення нашого війська, хто сьогодні захищає державу, забезпечує мир і спокій наших громадян.

З такої нагоди сьогодні керівники району та міста привітали колектив Городоцького районного військового комісаріату зі святом.

Заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин, заступник голови районної ради Руслан Райтаровський, міський голова Василь Підлісний виступили перед колективом військкомату із вітальним словом та вручили кращим службовцям грамоти та цінні подарунки.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, бездоганну службу та з нагоди Дня Збройних Сил України Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради нагороджено державного службовця Збройних Сил України, головного спеціаліста відділення комплектування Городоцького районного військового комісаріату Світлану Улашкевич, державного службовця Збройних Сил України, головного спеціаліста відділення офіцерів запасу і кадрів Городоцького районного військового комісаріату Лілію Степусь.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, сумлінне виконання службових обов’язків Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради з врученням подарунку відзначено старшого солдата – радіотелеграфіста відділення зв’язку та інформатизації районного військового комісаріату Олексія Шамчука.

Ще раз вітаємо військовослужбовців зі святом! Незламної вам волі та віри у власні сили. Нехай любов до України та народна повага надихають вас на працю та перемогу.

06 .12. 2018


Шановні військовослужбовці, захисники України! Прийміть щирі вітання з професійним святом - Днем Збройних Сил України.

6 грудня – День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.

Люди в погонах завжди вважалися елітою нашої держави. Саме ви захищаєте рубежі нашої країни, її національні інтереси, конституційні інтереси, забезпечуєте безпеку всіх громадян України. Ви завжди на варті миру і спокою, суверенітету і територіальної цілісності держави.

У цей святковий день ми з вдячністю вшановуємо тих, хто присвятив своє життя служінню Вітчизні, хто стояв у витоків створення нашого війська, хто сьогодні захищає державу, забезпечує мир і спокій наших громадян.

Прийміть слова щирої вдячності за ваш нелегкий, але такий благородний труд!

Бажаємо всім українським військовослужбовцям успіхів в удосконаленні бойової та професійної майстерності, натхнення і віри в силу власної держави, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх мрій і побажань.

З повагою,

Голова районної державної адміністрації

О.Матвєйцева

Голова районної ради

О.Зелінська


Інформаційний вісник Уряду: Прийшла субсидія. Як сплачувати свій обов’язковий платіж?

Як і в минулих опалювальних сезонах зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму газу, води чи електроенергії.

До прикладу, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 550 грн. Обов’язковий платіж домогосподарства 820 грн. Але у жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість – 92,26 грн. У наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією.

Або ж у листопаді обов’язковий платіж становить 1 000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використати у більш холодні місяці, до прикладу у грудні-січні. При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, скажімо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.

Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує чинне законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).

У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування – органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію із неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

6.12.2018


Заходи з нагоди Дня волонтера

П`ятого грудня в усьому світі відзначають День волонтерів. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе.

Волонтери – люди, які працюють на благо суспільства, не просячи нічого взамін. Саме волонтери безкорисливо прибирають вулиці, поширюють брошури соціальних кампаній, працюють перекладачами під час великих спортивних змагань, допомагають у лікарнях, будинках престарілих, дитячих будинках, під час ліквідації стихійного лиха.

Сьогодні в Україні волонтери – це мобільна резервна армія, в якій є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу.

З нагоди Дня волонтера в приміщенні міської бібліотеки відбулася зустріч саме цих небайдужих людей, дорослих та молодих волонтерів, із шкільною молоддю. Під час зустрічі відбувся предметний обмін практиками волонтерської роботи.

На заході були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Зборовський, секретар міської ради Олена Гріх, представники районної організації політичної партії « За конкретні справи», які звернулися із вітальним словом до присутніх та відзначили найактивніших із волонтерів подяками та цінними подарунками.

Перед школярами виступили представники благодійного фонду «Волонтери Городоччини», члени учнівських волонтерських загонів Городоцького ліцею №1 та Лісоводської загальноосвітньої школи I-III ступенів, інші запрошені, що займаються волонтерською діяльністю.

05.12.2018


Відбулося засідання оргкомітету

7 грудня в Україні відзначатимуть День місцевого самоврядування.

З метою забезпечення належної організації та проведення відповідних заходів, сьогодні, під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Наталії Попадин відбулося засідання організаційного комітету за участю представників районної та міської рад, управлінь та відділів районної державної адміністрації.

Членами організаційного комітету було визначено формат урочистого заходу , що буде проведений з нагоди свята.

Тож під час засідання було визначено, що урочисті збори з нагоди Дня місцевого самоврядування відбуватимуться 7 грудня о 10 годині в приміщенні зали засідань районної державної адміністрації. Під час зборів відбудеться нагородження та святковий концерт.v

До участі в урочистих заходах запрошуються депутати усіх рівнів та працівники органів місцевого самоврядування.

04.12.2018


З нагоди Міжнародного дня людей з особливими потребами

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. Мета, заради якої цей день був проголошений – дотримання прав людини і участь інвалідів у житті суспільства.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

З нагоди відзначення цієї дати у нашому районі та місті відбулося ряд заходів.

Із самого ранку понеділка до будинку «Милосердя» Городоцької місії «Карітас Спес Городок» завітали заступник голови районної державної адміністрації Віктор Бабин, заступник голови районної ради Руслан Райтаровський, керуюча справами, секретар виконкому міської ради Ольга Бистрицька, працівники закладів соціального захисту населення району.

Фольклорна група міського будинку культури подарувала мешканцям будинку «Милосердя» невеликий концерт, а гості роздали солодощі. Настоятель храму Святого Станіслава Віктор Лутковський подякував за подарунки та увагу до людей похилого віку і людей з особливими потребами.

У відділенні «Віра в життя» по наближенню соціальних послуг відбулися спортивні змагання серед дітей, шахово-шашковий турнір з участю людей з інвалідністю та концерт вихованців міського будинку дитячої творчості.

Відбулися також заходи із концертною програмою у Лісоводському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів «Ветеран».

З 3 грудня розпочато проведення благодійної акції, приуроченої до Міжнародного дня людей з особливими потребами, по наданню соціальних послуг на безоплатній основі у Городоцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування, яка триватиме до 14 грудня.

Тож, не залишаймося байдужими і будьмо уважними до тих, хто поряд і потребує допомоги.

04.12.2018


Звернення Президента України до 27-ї річниці референдуму за Незалежність України

Дорогі співвітчизники!

Першого грудня дев’яносто першого року ми переконливо відповіли на одне із найважливіших питань в нашій історії: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». «Так!» – вигукнули тоді понад дев’яносто відсотків.

Рішення про державну самостійність набрало більшість голосів в усіх регіонах, включно з Кримом та Севастополем.

Юридично вийти із складу імперії було не так складно. Куди важче виявилося позбутися колоніального минулого де-факто. Понад два десятки років ми рухалися зиґзаґами. День – на схід, день – на захід. Як не багатовекторність, так позаблоковість.

І все змінилося в 2014-му. Тепер ми йдемо своїм шляхом. І лише членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно й безповоротно зніме загрозу нашого повернення до «тюрми народів», якою колись абсолютно справедливо нарекли Російську імперію.

Угода про асоціацію, безвізовий режим з Євросоюзом. Створення боєздатної армії і відмова від російського газу. Зміцнення позицій української мови і повернення до власної історії. Закріплення курсу на ЄС та НАТО в Конституції України. Все це – частина нашої державницької стратегії. Її влучно описують дві крилаті фрази українського письменника минулого століття Миколи Хвильового: «Геть від Москви!» – «Дайош Європу!»

Про це ж – автокефалія та Томос. Хочу пояснити, що це не стільки церковне питання, скільки питання нашої державності, нашої незалежності, нашої національної безпеки.

Останніми днями в соціальних мережах гуляє промовисте фото: єпископ Російської православної церкви освячує ракетний комплекс в окупованому Криму! Патріарх Кирило на кожній літургії молиться за російське воїнство – те саме, яке вбиває українців. РПЦ – невід’ємна частина політичної системи РФ. Кремль не приховує, що розглядає її як один із головних інструментів для впливу на Україну. Ситуацію в українському православ’ї обговорюють на раді безпеки Росії під головуванням Путіна. Натомість від української держави вимагають не втручатися. Та коли в Москві говорять про Україну як про нібито свою канонічну територію, хіба це не є зазіханням на нашу територіальну цілісність?

Було би злочином дивитися на все це крізь пальці. Змінити ситуацію було не право, то обов’язок українського Президента.

Виходячи з цих міркувань, кілька років тому ми розпочали переговори з Вселенським Патріархом. Вузол розплутували складно, але маємо результат. Його Всесвятість та Синод підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, здійснену ще у сімнадцятому столітті. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну. У нас постане своя незалежна ні від кого церква, яка буде визнана світовим православ’ям.

Рішення про надання автокефалії Православній Церкві України – ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує, – написано. Об’єднавчий собор – призначено, і він обере предстоятеля, який поїде до Стамбулу й отримає Томос із рук Його Всесвятості Варфоломія.

Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. І саме тому й говорю про нього в річницю референдуму про незалежність.

Ще раз наголошую. Автокефальна Православна Церква України не буде державною. Держава гарантує конституційне право свободи віросповідання. В тому числі – і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. Але «пальці віялом» Московський Патріархат тут розставляти більше не буде. Рівно як і клеймити, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний. Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. Не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт.

Мир, злагода і єдність – такий наш український сценарій. І саме так і буде.

Слава Україні!

03.12.2018


Президент: Децентралізація – реформа, результати якої суспільство вже відчуло

30 листопада відбулося засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини. Участь у цьому масштабному заході взяли керівники різних рівнів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, представники районів та об’єднаних територіальних громад. Участь у заході взяла делегація Городоцького району, яку очолила голова районної державної адміністрації Олена Матвєйцева. Уже неодноразово такі зустрічі відбувалися на рівні держави, але вперше в цьому форматі відбулося засідання на Хмельниччині. Дуже знаково, що до участі в ньому долучився Президент України Петро Порошенко у ході свого робочого візиту до області.

Звертаючись до присутніх у залі, Президент Петро Порошенко наголосив, що попри те, що реформа децентралізації ще триває, вона є однією з тих, результати якої вже відчутні в країні. «Хоча реформа ще далека від завершення, я наголошую – вона буде потребувати і конституційного врегулювання, вона точно належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже точно помітило. Йдіть до людей і розказуйте, що це наша спільна перемога», – сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Хмельницької області. Петро Порошенко нагадав, що обіцяв запровадити децентралізацію ще під час своєї передвиборчої кампанії. Але, зазначив він, багато хто з острахом тоді сприймав його слова і не вірив: «Я питаю – чому? Відповідають: а хто ж гроші з центру віддасть? Якщо в центрі було 70% грошей, а на місцях – 30 %. Думали, так і буде, бо добровільно не віддадуть», – зауважив Президент. Та попри недовіру реформу децентралізації було розпочато, констатував Глава держави. «Цього року частка місцевих бюджетів зросла до 52%. 48% державі на виконання всіх функцій – від оборони до зовнішньої політики, в тому числі охорони здоров’я до функцій освіти. А з субвенціями і субсидіями 52% – сьогодні це кошти місцевих бюджетів. Такого ж ніколи не було», – підкреслив він.

«І те, що ми на сьогоднішній день маємо зростання бюджетів розвитку за останні чотири роки, вибачте, та по деяким громадам у 10 разів – то це результат нашої з вами політики децентралізації. Тому, що Президент, Уряд прийняли рішення гроші віддати», – додав Петро Порошенко. Він зазначив, що за всіма прогнозами протягом найближчих років в Україні триватиме економічне зростання. «В першу чергу, будуть зростати стандарти життя – це моя наполеглива умова. Зростає мінімальна і середня заробітна платня. А куди йдуть доходи, ПДФУ, від зростання заробітної плати? І випереджаючими темпами далі будуть зростати місцеві бюджети. Вони будуть швидше зростати, ніж бюджет держави», – сказав Президент.

«Економіка відновиться і піде вперед, якщо на виборах відповідальні політики і виборці дадуть відсіч демагогам і популістам, якщо суспільство не дозволить зруйнувати так важко досягнуту макроекономічну стабілізацію. В такому випадку децентралізація призведе до появи у громади ще більших коштів», – також наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, Хмельниччина однією з перших стала активно втілювати децентралізацію і на сьогодні займає в Україні позицію лідера.

«Сьогодні діє 42 об’єднаних територіальних громади із запланованих 62. І ми маємо міцно тримати цей прапор, бо в цих громадах активно ведеться будівництво, реконструкція соціальних об’єктів «без указующего перста» з Києва, бо громада сама знає що будувати. А в цьому залі є лідери об’єднаних територіальних громад, які користуються твердою підтримкою Президента. Бо вони знають, громада знає що будувати – лікарні, школи, дитячі садки, дороги, освітлення, водогони, заходи з енергозбереження чи в селі створити ЦН«Гроші і децентралізація даються для того, щоб максимально наблизити громаду до влади, людину – до прийняття рішення, яким забезпечується його життя. І збільшення можливостей місцевого самоврядування добре ілюструє приклад Хмельниччини. Власні доходи місцевих бюджетів області з 2014 року зросли майже в 2,6 рази, а доходи місцевих бюджетів з дотаціями і субвенціями теж збільшились в 2,2 рази, бюджет розвитку області збільшився в 6 разів», – резюмував Президент.

Президент Петро Порошенко також наголосив, що одне з найважливіших завдань для місцевої влади – це розробка Стратегії регіонального розвитку для кожної території, адже лише маючи чіткий план того, як має розбудовуватися та розвиватися регіон, можна очікувати на гарні результати. Глава держави наголосив, що регіональні влади мають підготувати плани розвитку територій на 2019-2021 роки і чітко визначити пріоритети.

«Гроші і децентралізація даються для того, щоб максимально наблизити громаду до влади, людину – до прийняття рішення, яким забезпечується його життя. І збільшення можливостей місцевого самоврядування добре ілюструє приклад Хмельниччини. Власні доходи місцевих бюджетів області з 2014 року зросли майже в 2,6 рази, а доходи місцевих бюджетів з дотаціями і субвенціями теж збільшились в 2,2 рази, бюджет розвитку області збільшився в 6 разів», – резюмував Президент.

Президент Петро Порошенко також наголосив, що одне з найважливіших завдань для місцевої влади – це розробка Стратегії регіонального розвитку для кожної території, адже лише маючи чіткий план того, як має розбудовуватися та розвиватися регіон, можна очікувати на гарні результати. Глава держави наголосив, що регіональні влади мають підготувати плани розвитку територій на 2019-2021 роки і чітко визначити пріоритети.

«З урахуванням вже набутого досвіду нам необхідно посилити плановість і подолати непередбачуваність в реалізації політики розвитку регіонів. Тому зараз моє завдання, яке ставлю всій регіональній владі, зокрема й на Хмельниччині – розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. І не просто розробити, а й почати обговорення цих планів з громадами», – підкреслив Глава держави.

За словами Президента, ці плани мають бути прийняті на рівні громад – кожна громада має визначити свої переваги, пріоритети і на їх основі в планах мають з’явитися першочергові об’єкти, які і будуть для всіх маркерами розвитку. Зокрема, Глава держави навів приклад з Хмельницьким аеропортом, це питання піднімали під час зустрічі зі студентами і його запитали, коли будуть виділені гроші на цей проект. «Наявність перспективних планів із затвердженими громадою проектами, механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій», – підкреслив Глава держави. За його словами, держава знайде можливість співфінансувати перші проекти, аби заохотити громади і показати правила гри. «Йдеться не про те, щоб знову поставити під контроль кошти місцевого самоврядування. Як тільки повернемося до цього, то все -децентралізації немає», – сказав він.

Президент підкреслив, що необхідно діяти об’єднано, але кожен має виконувати свою роль як «чітко злагоджений механізм». Він додав, що держава надасть фінансову допомогу для реалізації особливо значимих проектів.

03.12.2018